Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már gyerekkorom óta van hogy...

Már gyerekkorom óta van hogy néha kikapcsolok, kizárok mindent magam körül, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Szóval, bárhol bármikor megtörténik, persze közben folyamatosan cselekszem is, szóval nem veszítem el az eszméletemet vagy ilyesmi, egyszerűen csak teljesen máshol járok, és néha nem is emlékszem dolgokra tisztán ilyenkor, pl éppen egy PHP kódon ügyködöm fejben, de közben csinálok mindent. ez csak akkor tűnik fel a körülöttem lévőknek, ha hozzám szólnak, és nem reagálok. persze többszöri szólításra "felébredek". ez mitől lehet?


(kíméljetek hogy menny el orvoshoz majd megmondja, épp azért tettem fel itt hogy ti mondjátok meg hogy szerintetek mi okozhatja)


2011. jan. 17. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen velem is sokszor van, nem hinném, hogy bajt jelent. Annyi az egész, hogy elmélyültebb ember vagy, mint mások. Állítólag az ilyen embereknek könnyebb a meditatív, hipnotikus állapot elérése. Ezt csak olvastam, próbálni még nem próbáltam :) Mindenesetre logikusnak tűnik...
2011. jan. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Érdekes jelenség, ez velem is elő szokott fordulni! De én sem tudom, hogy mitől lehet!
2011. jan. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez teljesen természetes folyamat, mindenkinél működik. Én pl. hosszú oldalakat tudok olvasni, aztán egyszer csak bekattan, hogy egyetlen büdös szóra nem emlékszem abból, amit olvastam, hiába követték a szemeim sorról sorra a betűket, az agyam teljesen máshol járt. De van ennek a rutinszerűm, agykikapcsolós ténykedésnek pozitív oldala is. Ennek köszönhető pl., hogy ha az ember megtanul autót vezetni, akkor úgy is képes rá, hogy közben az agyával teljesen máshol jár, beszélget, gondolkozik, vagy akár cd-ről nyelvet tanul, nem folyamatosan az jár a fejében, hogy "kuplung, gáz, index, váltó, kuplung, fék..." De ez a oka annak is, amikor az ember gondolkodás közben rutinból bezárja a bejáratot, aztán egy sarokkal odébb már nem emlékszik, volt-e egyáltalán kulcs a kezében, és rohan vissza megnézni, hogy zárva van-e az ajtó.
2011. jan. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
velem kb 11 éves korom óta fordul elő.. vagyis akkor történt eg durva eset hogy konkrétan nem emlékeztem kb fél órára és az a durva hogy ott voltam és a többiek sem hitték el hogy nem tudom mi történt... most 21 vagyok és még mindig vannak ilenek , sajnos ez koncentráció zavar, attül van hogy mondjuk csinálsz valamit és valami másra gondolsz ás akkor csak arra koncentrál az agyat, vagyis a többi körülöttedtörténő eseményt kizárja.. amíg nem komolyabb a probléma addig nincs gond pl. vezetés közben ha annyira ot tudsz maradni hogy vezetsz de mondjuk nem tudod megmondani hogy mik voltak az úton az még ok, de ha balesethez vezetne az nem..
2011. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja és nem ettől vagy elmélyültebb ember csak dekoncentrált.
2011. jan. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ilyenkor pontosan érzékeled, hogy mi történik körülötted, csak nem tudatosul és a memóriád nem rögzíti, azért nem emlékszel rá. Biztosan veled is előfordult már olyan, hogy elgondolkozva mentél az utcán, nem néztél se jobbra, se balra, mégis épp a kellő időben automatikusan megálltál, amikor elsuhant előtted egy autó, vagy nekimentél volna egy oszlopnak. Szóval vészhelyzetekre ugyanúgy reagál ilyenkor is az agyad.
2011. jan. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

jelentkezem én is...én is nagyon erősen dekoncentrált vagyok, hogy az egyik válaszoló szavával éljek...


és utolsó: én már mentem neki oszlopnak is :D

2011. jan. 18. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!