Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol találhatok ingyenes...

Hol találhatok ingyenes pszichológust?

Figyelt kérdés
20éves vagyok, eddig csak magán pszichológusokat találtam, nagyon drágán dolgoznak 8-10 ezer forint egy óra, nekem erre nincs pénzem.
2011. jan. 23. 21:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
20 éves vagy. Tudhatnád, hogy ingyen semmi sincs. Az orvosokat vagy az SZTK, vagy a beteg fizeti. Pszichológiai sztk rendelés nincsen. Csak Pszichiátriai. Jelentkezzél be ide, mondd el a problémádat, és hagyd, hogy az orvos döntse el, mire van szükséged. Nem kell beutalót sem kérned. Felhívod a rendelőt, kérsz időpontot, és elmész a rendelésre. Tudtál követni?
2011. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
Na akkor itt elmondanám hogy felejtsd el amit az 1. hozzászóló írt. Ne menj pszichiátriára ha csak nagy gond nincs. Teletömnek gyógyszerrel amiket életed végéig szedned kell és olyan leszel mint egy élőhalott. Valószínűleg ha csak problémáid vannak akkor a pszichológia a neked való. Írj privát üzenetet, talán tudok segíteni, vagy javasolni jó szakembert!
2011. jan. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
11%
Baromság, amit a második hozzászóló írt.
2011. jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem baromság. Van olyan helyzet és probléma, amikor a pszichiátriai segítségre és gyógyszerre van szükség, van, amikor pszichológiai vizsgálat és terápia kell, mert az adott problémára az hatékony és vannak olyan problémák (a legtöbb ilyen)amikor mind a kettőre szükség van.


Ingyenesen a következőképpen tudsz pszichológushoz jutni:

Felkeresed a helyi ideggondozót, vagy kórház pszichiátriai osztályát, kérsz időpontot a PSZICHIÁTERHEZ! A pszichiáter megvizsgál és figyelembe véve a problémádat és a te akaratodat is, tovább fog küldeni pszichológushoz. (kivétel, ha nem vagy alkalmas pszichoterápiára)

Sajnos TB alapon csak rövid terápiák férnek bele, ami nem mindig hoz teljes gyógyulást.

2011. jan. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Negatív az énképem, alacsony önértékeléssel rendelkezem, nincs önbizalmam, nem megy az ismerkedés, félénk vagyok, ez lenne a gond.Erre szerintem nem kell gyógyszer mint mondjuk a depresszióra.
2011. jan. 23. 21:50
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem! Nem is ír minden esetben gyógyszert a pszichiáter! De a szolgálati út szerint kell eljárni, ha megvizsgált ő küld tovább pszichológushoz.
2011. jan. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
VAN ingyen pszichológus, érdeklődj a háziorvosodnál.
2011. jan. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Ha valamilyen iskolába jársz, akkor ott is akad egy talán.
2011. jan. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
8%

Kérdező: ugyanazok a "problémáim", de nekem nincs szükségem agytúrkászra. Szerintem aki ezzel együtt tud élni, nem is szükséges elmennie. Nem tudom egyébként mit tudnak segíteni rajtad, de ilyesmit nem hiszem, hogy gyógyszerrel rendbe tudnának rakni. Sokan azt mondják, hogy amikor párkapcsolatuk lett tudták legyőzni ezeket a "kóros" tulajdonságokat. Persze véleményem szerint nem lehet valamit abszolút normálnak kikiáltani, és az attól eltérő személyeket "betegnek". Jól gondolom, hogy nincs párkapcsolatod? Sőt, nagyon valószínűnek tartom nem is volt (egyáltalán?) ez még jobban növeli a bezárkózásod, és főleg emiatt nem tudsz feloldódni.

Az bizonyos, hogy magadat csúnyábbnak látod, mint másokat, bár nem feltételezek testi/szervi bajt a háttérben (talán egy kis súlyfelesleget).

Egyébként azt javaslom a pszichológus/pszichiáter - attól függ melyiket választod - mellett ha van közeli barátod is sokat beszélgess, és járj el vele/velük közösségbe.

2011. jan. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Igen ez a baj, hogy nem volt még barátnőm, barátaim vannak, nem rég randiztam egy lánnyal és rá kellett jönnöm milyen hiányosságaim vannak szociális téren, vagy fóbia vagy én nem tudom de nagyon nehezen megy a kapcsolat kialakítás nekem.Rondának látom magam az is igaz, pedig mások szerint nem vagyok az.

Egyedül egyszerűen nem tudok fejlődni ezért gondoltam egy pszichológusra, azért ez még sem normális, hogy 20évesen még nem volt kapcsolatom.

2011. jan. 24. 01:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!