Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol találhatok ingyenes...

Hol találhatok ingyenes pszichológust?

Figyelt kérdés
20éves vagyok, eddig csak magán pszichológusokat találtam, nagyon drágán dolgoznak 8-10 ezer forint egy óra, nekem erre nincs pénzem.
2011. jan. 23. 21:08
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Először is szerintem nem szabad senkit elítélni amiatt, ha valakinek vannak "indokolatlan" félelmei. Az "indokolatlan" félelmet úgy értem, hogy valaki úgy fél egy élőlénytől, tárgytól, formától, szituációtól stb. hogy az közvetlen veszélyt nem jelent rá, mégis páni félelem uralkodik el rajta. Nálam például a nagy nyitott terek a probléma, vagyis agoraphobiám van, ami gyalog szinte már minden nagy belterületű vagy nyílt terepen elkap, még egy tornaterem közepén állva is, viszont nincs baj akkor, ha például közvetlenül fal mellett állok, de még jobb, ha nekitámaszkodok a falnak, vagy ha például utcán közvetlenül a fal mellett megyek (igen érdekes, vicces és egyszerre szánalmas látvány, ahogy menet közben majdnem a falhoz tapadok). De furcsa módon nem mindig jön elő, csak úgy minden második alkalommal.

De ismerek olyat, aki például a békáktól fél (igen, közhelyes, de az ismerősöm meglát egyet és elhányja magát, teljesen lefagy, összecsuklik stb., vagy gombokkal van így másik ismerősöm, ismerek olyat is, aki attól van rosszul, ha egy bármilyen felületen nagyjából szabályos formájú és szabályosan rendezett, hasonló méretű lyukakat lát. Végtelen lehetőségek vannak erre.)


Na de visszatérve a lényeghez: ezt nem szabad lenézni, az ilyen félelmek okozhatnak súlyos gondokat és ezeket az emberek többnyire nem csak "kitalálják". Aki azt állítja, hogy "jaj, ezt csak bemeséled magadnak, ezt csak kitalálod", annak azt kívánom, hogy élje át azt, amit mi fóbiás emberek. Simán kialakulhat ebből epilepszia, vezetéstől való eltiltás lehet a vége, nem lehet fizikai munkát végezni stb. Nagyon meg tudja nyomorítani az embert és az életét.


Ami viszont nagyon fontos, hogy emiatt nem szabad "defektesnek", hibásnak érezni magunkat. A fóbiák nagyon sokszor egy-egy rossz élményhez vezetnek vissza, nálam például több is volt és ezek halmozták egymást. Ki kell deríteni, hogy honnan indult ez az egész, és ezután kell kitalálni, hogy hogyan éljünk együtt ezzel és hogyan dolgozzuk fel egészségesen a traumát, ami ezt kiváltotta (akár 2 napja történt a trauma, akár 20 éve).

No a visszavezetéshez is nagyon jó lehet egy szakember segítsége, de egyedül is meg tudod oldani, csak gondolkodj, hogy mikor volt először ilyen, mi történt veled akkor, hogyan élted meg stb.

A feldolgozásnál viszont baromira fontos egy szakember segítsége. Ezt nagyon tudom javasolni és ma már vannak ún. "pro bono" pszichológusok, akik a munkájukon kívül önkéntesen segítenek a rászorulóknak, akiknek nincsen pénze megfizetni a 10-15-20 ezer forintos óradíjat.


Az egyik ilyen a pszi [pont] hu >>> a Pszi Pont nevű önkéntes pszichológiai segélycsoport, akik elsősorban a koronavírus által előidézett szorongások, lelki problémák leküzdésében segítenek, őket lehetőség szerint tényleg csak koronavírus által előidézett lelki bajok esetén keressétek, de rajtuk kívül vannak sokan mások is. Próbálkozzatok, keressetek, ne adjátok fel és szépen lassan rendeződni fog a dolog.

2020. aug. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!