Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ma hallottam ezt a szót, hogy...

Ma hallottam ezt a szót, hogy pszichológiai hadviselés az egyik csatornán. Eddig is tudtam, hogy ilyen létezik, tehát pszichésen megtörni az ellenfelet. Cikk vagy olvasnivaló ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Természetesen a harc,mint téma nem érdekel,inkább ezek a pszichológiai dolgok érdekelnének,amiket párkapcsolatban tudnék alkalmazni.Nem tönkre tenni a másikat,hanem az erőviszonyokat rendezni,ami jelenleg egyenlőtlen.Úgyhogy senki ne gondoljon brutalitásra,mielőtt valaki ezt írná..:D 29/N
2011. jan. 26. 01:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Egy kapcsolat elején mindenkinek érdeke, hogy szeretni tudó, gondoskodó, pozitív oldalát mutassa. Az idő múlásával aztán előbújik a valódi jelleme. Ezek szerint Te kikaptál egy "uralkodó" típusú férfit, és bízol abban, hogy olyanná tudod változtatni, aki egyenrangú félként kezel. Nem jó hír, de nem fog sikerülni. Rövid ideig tartó változásokat elérhetsz, de az alaptermészetét megváltoztatni nem tudod. A kellemes modorát továbbra is megtartja mások felé (úgy viselkedik másokkal, ahogy Veled az elején), de Te már abba a körbe tartozol, akivel szemben nem erőlködik ezen. Az ilyen emberrel kapcsolatban viszont kár azon agyalni, hogy mi történt, régen milyen más volt, mit rontottam el, stb. Semmit nem rontottál el, csak már ismered. Innentől eldöntheted, hogy el tudod-e fogadni olyannak, amilyen, vagy nincs szükséged erre a kapcsolatra, mert lehúz Téged.
2011. jan. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Sztem meg igenis lehet és néha kell is használni a párkapcsolatban.


Erre mondják pl azt h a nő irányít a kapcsolatban, de a férfi azt hiszi hogy ő..Vagy fordítva.


Ezt pszichológiai hadviseléssel lehet elérni.


Nincs ezzel semmi baj:D

2011. jan. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Мirkó válasza:
100%

"Úgy szeretnék beszélni,hogy annak legyen súlya, tekintélye, nem össze-vissza dobálózni a sérelmeimmel."


És arról miért a férfi tehet mert te hisztis vagy? :O Meg nincs súlya a szavadnak? Arról nem ő tehet hanem te :D:D Hát akk ne dobálózz a sérelmeiddel, meg legyél következetes, ha valamit megmondasz akk az úgy legyen ha a világ felfordul akk is! Olyat meg ne mondj amit úgyse tudsz betartani! És ne sértődj meg minden hülyeségen. Ennyi és máris lesz súlya a szavadnak :P

2011. jan. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Régen rossz, ha egy párkapcsolatban arról van szó, hogy egymást szándékuk ellenére akarják befolyásolni a felek. Miért nem vagy vele inkább őszinte, és miért nem mondod meg neki, hogy elnyomva érzed magad? A "mert úgysem hallgatná meg" szövegre már előre azt kérdezném: próbáltad?
2011. jan. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Ebben az esetben a megbeszélést inkább mellőzném."

Gyáva vagy, de mégis erősnek akarsz látszani?

2011. jan. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 BlackSword ***** válasza:

Szerintem is inkább ülj le és beszélj vele... Az ilyen jellegű dolgokat azért nem ajánlatos a civil életben alkalmazni, mert nem leszel szakértő attól, hogy elölvasol néhány cikket, melyet nagy valószínűséggel (mivel most hallasz róla először) értelmezni sem tudsz... Egy vakbelet sem fogsz tudni kivenni, hiába olvasol el 10 cikket róla... Ez pedig annyit tesz, hogy nem is fogod tudni alkalmazni ezen módszerek finomságait... Úgy jársz majd, mint elefánt a porcelánboltban, vagy mint az a szobrász, aki dinamittal próbált alkotni... Több kárt fogsz okozni, mint hasznot... Elvégre ezen hadviselést évekig tanítják még az akadémia után is... Nem véletlenül...

Mindent összevéve ne kombinálj, ne erőszakoskodj, hanem beszéld meg a problémáidat... Nekem mindig azt tanították, hogy a legtisztább út az egyenes, és mindig célba ér...

2011. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ezt a kézfogásos trükköt egy kedves férfikliens úgy alkalmazta rajtam, hogy akkorát roppantott a kezemen (45 kg vagyok), hogy majdnem térdre rogytam. Ilyen helyzetben elég nehéz kezet forgatni meg bárhová lépkedni, amikor könnyezel a fájdalomtól. Mondjuk nem is jött ki jól a tárgyalásból, mert ezzel már az elején elásta magát nálam.
2011. jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

05:30 vagyok

Kedves 11:40!


Az az alak egy jellemtelen senki lehetett, nem azzal kell kialakítani a rangsort, hogy mint a bolond szorítja a másik kezét. Pláne ha nőről van szó...

Máskor vagy alázd meg, hogy rászólsz milyen nevetségesen hat, hogy így próbálja erősnek mutatni magát miközben tart tőled. Vagy tedd rá a másik kezed a kezére kézfogás közben, mondj valami zárószöveget (nem feltétlenül elköszönést értek alatta, csak azt az adott helyzetet kell lezárni) majd határozottan húzd el mindkét kezed és zárd le a kézfogást. Közben nyugodtan nézz a szemébe is, vicces lesz, ahogy elkerekedik majd a meglepettségtől.

2011. jan. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Mindenképp olyan könyveket ajánlanék,amik a békére nevelik az embert. és az egyensúlyra,az megadhatja esetleg a hiányzó önbizalmat.

Nem kis károkat lehet okozni az érzékeny emberi pszichének az alattomos pszichológiai hadviseléssel,vagyis pusztítással.Mert ez ugye semmiképp nem építő jelegű...

Mindenképp a békét ajánlom és az ilyen irodalmat...

2013. márc. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem legyőzni akarja a párját, hanem felemelkedni mellé.

Beszéljen mindig egyenrangúként vele, ne fogadja el a lealázást! Kárpótlásul ismerje el a másik nagyszerűségét amiben tényleg az. A nem túlzásba vitt hízelgést a legtöbben szeretik.


Mondjuk én nem adhatnék tanácsot, mert nem értek szót az asszonyommal. Sok mindenben egyformán gondolkodunk, hasonló az értékrendünk, meg sok minden. De hogy én szeretnék napi néhány óra nyugodalmat, azt nem tudom megértetni vele. 40+ éve vagyunk házasok.

2020. okt. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!