Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a kamaszkori "depresszió"...

Mik a kamaszkori "depresszió" tünetei? Kamaszkori hormonváltozás? Erre jó az antidepresszáns?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, de hallottam, hogy a kamaszkor kitérhet idáig is nőknél. kaptam antidepresszánst, nyugtatót, szedem egy ideje, az elején egész jól voltam, de mostanra a közérzetem újra katasztrofális, rosszul alszok, feszült vagyok.
2011. jan. 29. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne kezdjél diagnosztizálni és elméleteket gyártani. Miért kezded a legnyakatekertebbnél? Nem logikusabb 24 éves fejjel közönséges depresszióra gondolni a kamaszkor belekeverése nélkül? Egyébként ha rákeresel, az interneten is biztosan találsz egy csomó listát a depresszió tüneteivel. Szomorúság, csökkent érdeklődés, csökkent étvágy 2-3 kiló fogyással, csökkenő libidó, kevesebb alvás, gyors kifáradás, lelassult gondolkodás, aggódás, bűntudat, félelem, halálos gondolatok... Kb. ezek. Ha ebből a listából több is megvan, fordulj a háziorvosodhoz, tud segíteni.
2011. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
nekem is ugyanezek vannak amiket az előző kommentelő felsorolt. pedig még csak 18 vagyok . :/
2011. jan. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Drágaságom, akkor forduljál te is a háziorvosodhoz, merthogy ennek a tünetegyüttesnek lehetnek szervi vagy pszichológiai okai is, és az orvos tudja az előbbieket kizárni, az utóbbiakhoz pedig a megfelelő segítséget megszerezni neked. Puszillak.
2011. jan. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést, igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy ez a kamaszkori hormonváltozás, depresszió mennyivel másabb mint a felnőttkori, mi alapján tudnék különbséget tenni. Tudom az orvos majd megmondja, de türelmetlen vagyok, mindig az időpontokra várok...
2011. jan. 29. 19:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy kamasz. Egyszerűen nem vagy. Hol olvastad ezt a dolgot, amit írtál, és ki írta? De ha lesz időm, utánanézek könyvben, de egyszerűen nem rád vonatkozik a dolog, és a hatásában egyébként teljesen mindegy is. Annyiról van szó, hogy a kamaszoknál életkorból adódhat, felnőtteknél meg más oka van, de az eredményben mindegy.
2011. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Utánaolvastam a kedvedért,egyébként Ross Campbell könyveiben lehet a leginkább olvasni a kamaszkori depresszióról. De nem a kezelésében tér el, hanem abban, hogy sokkal nehezebb felismerni. Értem, hogy kétségbe vagy esve, és kapaszkodsz minden szalmaszálba, de nem ez a megoldás. Sokkal valószínűbben hangzik, hogy hozzászoktál ahhoz a gyógyszerhez, és ezért nem hat már úgy. De azért együttérzek veled. Jobbulást!
2011. jan. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg egyszerűen abbahagytad a gyógyszerszedést, és visszatértek a tünetek. Egyébként a pszichiátriai kezelés, az nem szűkülhet le a gyógyszer szedésére, hanem a betegnek magának is tennie kell érte. Életmód változtatással. Ne nagy dologra gondolj. Apránként. Fel kell tárni magadban, hogy mi idézte elő a bajt, és fokozatosan, vagy gyökeresen változtatni rajta. Írjál, ha van kedved hozzá.
2011. jan. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy utána néztél nekem :) Valóban kétségbe vagyok esve, mert szedem a gyógyszereimet, nem hagytam abba egyiket sem, egyébként is az antidepresszánshoz tudtommal nem lehet úgy hozzászokni pár hónap alatt, hogy már ne hasson, a nyugtatónál lehetséges, abból szoktam is néha emelni, ha nagyon ki vagyok, vagy alvás előtt egy kicsit többet, hogy végigaludjam az éjjelt.

Ezt a kamaszkori dolgot egy ismerősömtől is hallottam, aki jár pszichológushoz és az én pszichológusom is mondta, lehet, hogy ez most valami új elmélet. De akkor a tünetek szempontjából mindegy, depresszió ez is.

Megyek nemsokára terápiára, ez a teljes kivizsgálásos dolog, mert nem csak sima depresszióm a pszichológus is megmondta, én is nagyon kiváncsi vagyok, és valóban eszem magam egész nap, hogy mi a fene bajom van, majdnemhogy naponta változik, hogy éppen milyen betegségre gondolok.

Utolsónak még annyi, voltam pánikbeteg, elég keményen, és terápia nélkül kigyógyultam belőle, nagyon jól tudom, hogy a gyógyszer nem elég, fóbiáim a mai napig vannak, de megkűzdök velük, csakazértis felfogással.

2011. jan. 30. 10:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Itt van a baj, hogy kigyógyultál belőle, terápia nélkül. Tudod mit mondasz ezzel?

Megolvasztottad a vasat, tűz nélkül. A depresszió és a pánik kémiai, biológiai elváltozást okoznak az agyban. Ezt erővel, akarattal csak ugy tudod meggyógyítani, ahogy most vagy. Visszaesőként, még rosszabbul. Ezt nevezed gyógyulásnak? A pszichiáterek ugy beszélnek akár a politikusok. Látszatra igazat mondanak, de mindig megnézik mekkora a buksza, és mit akar hallani a beteg. És évekig tart a gyógyulás. Aztán jön a visszaesés.

2011. jan. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Biztosan igazad van, én csak egy áldozat vagyok, rájöttem, az állami orvosokkal nem érek el semmit. Akkor valószínűleg nem gyógyultam meg, csak tünetmentes voltam egy darabig, de azért ami változott, az annyi, hogy erősebb lettem a pánik dologban, nem tudott már rajtam olyan erősen kitörni.
2011. jan. 31. 02:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!