Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lesz valaki öngyilkos?...

Miért lesz valaki öngyilkos? Mi kényszeríti erre?

Figyelt kérdés

A keresztanyám(37) tegnap (csütörtökön lett öngyilkos. Depis volt. Gondolom nem tudta megoldani a problémáit, de mi állandóan vele voltunk segítettünk neki meg minden. Van egy fia(7) és egy nagyon kedves férja aki a keresztapám. A fia aki egyben az unokaöcsém is ő és a mamám találták meg( a kinti medencében mert beleugrott) de az egészbe az fáj a legjobban hogy az egész család egy utcában lakik a kersztanyámék a mamámék melett mi meg az utca végén. És hogyha suliután amikor jövök és bemegyek akkor lehet hogy megtoom menteni. (Amúgy 14 éves vagyok) Az lenne a kérdésem hogy egy ilyen szép inteligens okos nőt mi készteti arra hogy itt hagya a fiát meg minket?(ugyanis2-3 diplomája volt 600.000 kereset csak kirugták ezért is lett depis meg azért mer a papámnak hónapok vannak már csak hátra csont és bőr)

Mi akartunk neki segíteni még anya beszélt is vele hogy elviszi egy orvoshoz . . . és mondta hogy jó már értem hogy aznap reggel miért volt feltűnően jó kedvű mer akkor már elhatározta . . .ohh bassszus Lécí seítsetek


2009. febr. 6. 12:48
 1/6 anonim válasza:
100%
Szia!Nagyon sajnálom ami történt!Valószinü hogy már rég ota volt depis,és lehet voltak olyan lelkiproblémái amit senkivel nem osztott meg.A munkahely elvesztés volt az utolsó csepp a pohárban.Nagyon mélyre kerülhetet lelkileg,orvosi segitségre lett volna szükség,de szerintem nem akart elmenni.Az a baj a depis emberek nagyon makacsok tudnak lenni,még akkor is ha van ki mellete áll.Az ilyen embereknek saját kis befordult világban élnek,és sajnos nehéz öket onan vissza hozni.Ne okold magad,hogy mi lett volna ha bemész.Nem te tehetsz róla.Ha ő elhatározta és a kisfiára sem volt már tekintettel ugyis megtette volna.Sajnálom.
2009. febr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azért lesz valaki öngyilkos, mert azt hiszi, a könnyebb utat választja azzal, ha megöli magát. Részvétem a keresztanyád miatt.
2009. febr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat tényleg nem akart elmenni orvoshoz. és sajnálom szegény fiát most elsős és kitönő lett a félivije és a kersztanyám tanult vele bisztos romlani fog az átlaga szegény én inkább őt sajnálom
2009. febr. 6. 14:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy kis időd naponta, tanúlj te a kisfiúval, foglalkozz vele minnél többet, ne érezze magát annyira magányosnak
2009. febr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
amikor ilyen gondolatok járnak a fejmben (öngyilkosság), akkor úgy érzem, hogy nicns jővőm, mihaszna vagyok, és árva. (pedig van családom(?) meg pár barátom is, de. mindegy, bonyolult.) ha próbálok is összepontosítani arra, hogy máshogy is meglehet oldani a gondokat, odajutok, hogy azért, hogy utána jöjjenek a következők, amikért szintén meg kell küzdeni? ilyenkor képtelen vagyok arra gondolni, hogy nem csak gondok vannak. hát, valahogy így müködik egy depressziós agya. az enyém legalábbis, amikor mély ponton vagyok. (15/L) (nem próbálkoztam öngyilkossággal, de nagyon sokszor kerülök olyan állapotba, hogy majdnem.)
2009. febr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Engenm regebb ha kudarc ert vagy csak egyszeruen rossz dolog tortent velem mindig az ongyilkossagra gondoltam , szinte minden nap gondolkoztam rajta , ez valoszinu annak is betudhato , hogy tobb eve depresszios vagyok , ha az ongyilkossagra gondoltam jo erzes toltott el , de vartam... valami nagyon jora vagy nagyon rosszra , es a nagyon rossz kovetkezett be , igy hat egyik nap eldontottem , hogy en ma meghalok , de vegul nem voltam kepes ra , csak osszevagdostam a karomat , attol a naptol kezdve hulyesegnek tartom az ongyilkossagot , es azota 4 honap alatt annyi jo tortent velem , mint az elmult 4 evben osszesen. Szoval jol megszivtam volna , ha akkor hulyeseget csinalok...
2009. febr. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!