Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos akar lenni. Hogy...

Öngyilkos akar lenni. Hogy segítsek?

Figyelt kérdés

Egy barátom már egyáltalán nem látja értelmét az életének. Meg akar halni. Mivel tudnék neki segíteni?

Próbáltam már vele beszélni, próbáltam úgy tenni mintha nem lenne semmi baj, mindent próbáltam már, de nem tudok rajta segíteni. Ő egy 16 éves lány, még rengeteg öröme lehetne az életben. Kérlek, segítsetek!


2011. júl. 24. 17:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
szólj az anyjáéknak ez nem jutott eszedbe?
2011. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Emo-s? Mert akkor érthető. Nem gondolják komolyan. Ha viszont nem, akkor szólj a szüleinek vagy találd győzd meg, hogy jobb élnie.
2011. júl. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

"Öngyilkos akar lenni. Hogy segítsek?"


Ne segíts neki, az öngyilkosságban való részvétel is olyan mint az emberölés, sokat kaphatsz érte!

2011. júl. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen, a szüleinek szeretnék szólni, csak attól félek, ha megtudja hogy szóltam, még jobban kiakad. De azt hiszem mindenképpen szólni fogok a szüleinek.


Nem, nem emos.

2011. júl. 24. 17:28
 5/17 Keeper ***** válasza:
100%

A kérdésből ítélve nem emós. Szerintem mondjuk akkor is a szüleit kéne elsőre értesíteni. Ha jó barátja vagy, akkor érezd magad megtisztelve: te megmentheted. Vidd el fagyizni. Nézzetek meg 1 naplementét. Hallgassátok a madarak éneklését. Mutasd meg neki az élet apró örömeit, amit eddig nem vett észre, vagy elfelejtette észrevenni őket. Azért nem mondom hogy pszichológust ajánlj neki mert 1. az olyan mintha visszahúzódnál tőle, 2. a pszichológusok egy része Mo.-on elég szakszerűtlen.

Sok sikert! :)

20*F

2011. júl. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

utolsó:

köszönöm, de egy gond van.. körülbelül 300 km-re lakik tőlem. nincsenek barátai, akikkel esetleg beszélhetnék, teljesen magába zárkózott, az egyetlen akit közel enged magához, én vagyok. a szüleit is csak levélben tudnám értesíteni, ki tudja, hinnének-e nekem?

2011. júl. 24. 17:34
 7/17 anonim válasza:
100%
Tudod van egy írónő, Danielle Steel van azt hiszem 3 gyereke, az egyik mániákus depresszióban szenvedett. a násik két gyerekével nem is foglalkozott mindig azt az egyet hordta kezelésre, próbálta boldoggá tenni minden pénzét ráfordította mégis 19 évesen öngyilkos lett. Nem azt mondom hogy ha valaki meg akar halni meg is fog. De aki magán nem akar segíteni azon más se tud sőt még ront a helyzeten. És amúgy szerintem ne aggódj érte mert sok tizenéves depreszsiós :\ és nem kel ahoz emósnak lenni ahogy előttem mondták. Én 17 éves vagyok, nem vagyok és soha nem voltam emós és sokáig durván depressziós voltam, tudtam is magamról. Öngyilkos is akartam lenni, a kezem is tele van hegekkel és nem vagyok rá büszke. Szerencsére van egy remek barátom aki segített kimászni ebből és a sok probléma ellenére nem ahgyott el és mindig mellettem állt. Igazából ilyenkor csak győzd meg róla mennyien szeretik és hogy neketek fájna ha meghalna. Hogy gondoljon bele hogy minden rossz dolgot követ valami jó és hogy vannak dolgok amiket ő sem akarna elhagyni.
2011. júl. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Próbálom ráébreszteni, mennyien szeretik, mennyi embernek fájna, ha elmenne. Próbáltam rávezetni, hogy tűzzön ki maga elé egy célt, amiért érdemes élni. Azt mondta, nem érdekli. Próbáltam neki megmutatni, milyen lenne ha egy számára fontos ember lenne öngyilkos, és azt mondta, nem érdekli.. Mintha már kiveszett volna belőle az összes érzés.
2011. júl. 24. 17:38
 9/17 anonim válasza:
Ha mindenre azt mondja nem érdekli akkor hagyd a fenébe mert igazából nem fogja megtenni ha így áll hozzá. Figyelmet akar kapni ennyi az egész. Úgyse meri emgtenni csak azt akarja valaki foglalkozzon vele
2011. júl. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Keeper ***** válasza:

Én is voltam durván depressziós (és mindig rühelltem az emósokat) és én is voltam időszakban. Mondjuk nekem volt aki mellettem álljon, úgyhogy nem tudom ilyen téren, hogy mi van. VISZONT azt tudom, hogy ha már semmi és senki nem érdekli, ha te otthagyod, akkor megteszi (ha tényleg komoylan gondolja, amit tinikorban nehéz látni, h mennyire komoly). Én, ha a helyedben lennék, nem hagynám abba a próbálkozást. Persze, ez csakis rajtad áll.

20*F

2011. júl. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!