Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismerek valakit, aki azt...

Ismerek valakit, aki azt hiszem, öngyilkos akar lenni. Féltem őt! Mit tanácsolnátok egy ilyen embernek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Bővebben légyszi azt, hogy MIÉRT akar öngyilkos lenni?
2011. febr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, hogy nem hisz magában. Amolyan csodabogár egyébként, mindig mindent megkérdőjelez, sosem járt bulikba meg társaságba (nem kocka) és nem is nagyon találja a helyét sehol. Azt hiszem, túl komolyan veszi az életet. Utálja a kortársait és állandóan azon kesereg, hogy még soha nem került közel egy lányhoz (19 lesz lassan) meg hogy soha nem is fog, mert nem laza és jóképű, meg hogy melyik lányt érdekelne egy ilyen lúzer, aki még csak nem is csókolózott meg ilyenek. Már nagyon régóta hallom ezt, de mostanában tényleg kezd nagyon furcsán viselkedni. Szerintem ez a közelgő Valentin-nap is idegesíti, ilyenkor mindenütt ott vannak a párocskák.
2011. febr. 10. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen ember vagyok. A nyáron próbálkoztam is vele, de gyáva voltam ahhoz, hogy biztosra menjek. Depressziós vagyok szoc.fóbiával, szorongással és pánikbetegséggel. A mai napig vannak hullámvölgyek, és tisztában vagyok azzal, hogy egész életemben lesznek. Mit tanácsolnék neked? Azt, hogy beszélgess vele, kérdezgesd (ne erről, hétköznapi dolgokról, hogy jobban megnyilhasson, feloldódjon), éreztesd vele, hogy fontos a számodra és legyél mellette. Hidd el, hogy ő neki ezekre szüksége van, mert soha nem kapta meg az életében. (magamból indulok ki.)
2011. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kezdő hikikomori jelen. Beszélgetni kell vele, így biztosítani neki a figyelmet, hogy érezze, van akire számíthat és van akit érdekel.
2011. febr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!