Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tesóm depressziós, szorongó...

Tesóm depressziós, szorongó és okozhatja ugye a belső kétségbeesés?

Figyelt kérdés
A lényeget írom le csak ha nem haragudtok. Tesóm a suliban eléggé közép emberként számított, benne volt minden buliban, ott a lányok szemében eléggé jónak számított. 2003 óta együtt van egy lánnyal, és nem is ez a lényeg, de most lesz három éve, hogy végzett a sulival, és egy olyan meló mellett, hogy nyitottak egy büfét és ő ment áruért, ami nemrég becsődölt, eluszott minden azelőtt kapott örökség, nem igazán keres melót, itthol ül az albiba, az asszony már dolgozik, de ő csak válogat, nem veszi észre, hogy azért fullad mostanában, mert az ideg felörli, nem vesz magán nagy erőt, és elkéne fogadnia bármilyen munkát ha már olyat kettőt is kitanult, amit csak időhúzásnak szánt és most visszanyalt a fagyi. Hogyan lehet olyan embernek megmagyarázni hogy nem kötekedni akarsz vele, de muszály lenne erőt vennie. Állítólag miattam is fullad mikor már meglát mert azt "figyeli" mikor kötök bele. Pedig egy albiban vagyunk, és azért én csak tudom, hogy három év meló nélkül az három év, mindig járogatni a munkaügyibe meg nem lehet. Ti mit tanácsolnátok?
2011. febr. 10. 22:05
 1/3 A kérdező kommentje:
ja, és tele vannak adósággal, ami biztos örli belülről. de akkor mért nem szorítja össze a fogát és indul meg???
2011. febr. 10. 22:06
 2/3 anonim ***** válasza:
Háát igen! Nem vagy könnyű helyzetben, de minden elismerésem a jólelkűségedért! Szólni kell neki, de nem is jó, ha szóvá teszed! A javaslatom, hogy ne nyomd nála!!! Ellenérzést fog kiváltani és nem biztos az eredménye, ráadásul egy idő után magadat fogod hibáztatni és mindannyian elindultok a lejtőn! Kevés az adatom a pontos helyzetről! Több dolgot is lehetne tenni! Talán a legbiztosabb, ha nem említed ezt szemrehányóan neki, de nyitott maradsz, ha bármit akar mondani ezzel kapcsolatban. El kellene érni, hogy elkezdjen beszélni róla! Neked kérdezned kellene és hagyni, hogy bármit elmondjon, amit akar és amit elmond, legyen az bármilyen badarság, nyugtáznod kell, nem szabad "visszaszólnod"! Csak nyugtázd! Azt is mondhatnám, hogy mindegy mit mond, te hallgasd meg és nyugtázd! Mond, hogy oké, rendben, értem! Mutass neki jó példát mindemellett azzal, hogy te magad jól csinálod a dolgaidat. Jó lenne, ha lépésről-lépésre rá lehetne venni, hogy tegyen meg dolgokat. Terméket kell előállítania. Valamit, ami fontos a hétköznapokhoz. Főzni, takarítani, vagy bármit, amivel ő tud segíteni. Meg kell neki köszönni a "segítségét"! ... és így tovább lépésről-lépésre. "Amikor egy ember elkezdi - termékei híján - "feleslegesnek éreznie magát, elkezdi kivonni magát a forgalomból, hogy megóvjon másokat!" Kitartásodnak meg lesz a gyümölcse! Te egy nagyon ritka ember vagy, örülhet neked! Azt hiszem ilyenek a jó barátok!
2011. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszike. Hm ha tudnád más kérdésemkor miket kapok itt. :O) Hát igen, tudod sokszor látom, hogy nem kéne szólnom, csak sokszor zavaró, amikor hazajövök 12 után és ő netezget, és várja az barinőjét mint egy nő szokta a férjét. Okés, megfőz maguknak meg minden, de néha akkor is előtör belőlem is a szúrkálódás, azt mondja olyan vagyok mint anyunk, ő is tényleg főleg mikor kijártuk a sulit már mindenért kötekedett, ezért is költöztek el albiba. De tényleg olyan érdekes, hogy ő is meg bátyánk is fiatalabb korúkba ők voltak a nagymenők, most meg mind a ketten szerencsétlenek, akkoriban meg én voltam a semmi. Ilyenkor meg azért márcsak önérzetből is odaszoktam vágni, hogy na ki mutatott fel és mit is, ami tudom nem szép de ezért is volt pl hogy elkezdtem fősuliba tanulni meg sok minden és hát na emberből vagyok én is. A másik meg nagyon itt a környéken olyan meló úgysem lesz tudod, ami neki megfelelő lenne, és muszály lesz előbb utóbb tényleg betörnie magát mert az évek meglátszanak az önéletrajzon is, nameg az ember lelkén is ahogy ezt leírtad te is. Köszi mégegyszer.
2011. febr. 11. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!