Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyton félek, mindentől, a...

Folyton félek, mindentől, a haláltól, nem bírom tovább, miért van ez?

Figyelt kérdés
gyerekkorom óta szorongok eleinte a külsőm miatt, most már a belsőm miatt,mióta meg agyilag is felnőttem, félek hogy öregszem, hogy megfogok egyszer halni, és hogy a félelmem miatt nem éltem ki magam még 25 éves korom előtt még fiatalon...
2011. febr. 21. 20:15
1 2
 11/16 Pinocchio ***** válasza:
Kvázi ugyanezt érzem én is,kegyetlenül rossz érzés:/Ebbe az a paradoxon(ami kicsit röhejes)hogy ha állandóan a halálon rágódsz egyszer csak azon kapod magad 50 évesen hogy nincsenek emlékeid,valójában nem is éltél.
2011. febr. 23. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Még mindig az előző válaszoló vagyok,aki az Életért való hálát reklámozza...A halálon gondolkodni egy teljesen normális dolog,de rágódni nem szabad rajta! annyi olyan beteg ember van,akinek alig van esélye az életre,akinek meg lenne,az nem fogadja el,inkább ellene dolgozik... :S :S :S menjetek el akkor egy pszichológushoz, egy beszélgetés is csodát tehet,vagy tényleg próbáljátok meg legyőzni ezt úgy,hogy elkezdtek élni...van az a mondás,hogy "élj úgy,mintha ez lenne az utolsó napod", ha nincs "más megoldás",akkor tegyétek ezt... komolyan,olyan lehangoló ezeket a dolgokat olvasni,mikor olyan fiatalok vagyunk/vagytok! :( Én átmentem ezen és éveken keresztül éltem így,pedig alig vagyok 24,és mégis,sikerült ezzel megbirkóznom, és semmi mást nem csináltam,csak hálás voltam,és ami a legfontosabb,elvontam a figyelmem erről.
2011. febr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
próbálok változtatni a nézeteimen, de néha a padlóra kerülök és sokáig tart, nehéz felállni...:(
2011. márc. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a hasznos válaszokat, egyáltalán a válaszokat!

remélem ez nem gyenge jellem/idegzet jele, amilyen vagyok, vagy azon is lehet változtatni?remélem...mert ha pozítívan állok hozzá, akkor még ugye sok időm van hátra, viszont ilyen állapotban még addig..

2011. márc. 7. 12:43
 15/16 anonim ***** válasza:

De,ez színtisztán a gyengeség jele,ne haragudj meg ezért. Minden ember fél valamit,olyan nincs,hogy valaki minden helyzetben bátor és mindent el tud fogadni.De ezzel a hozzáállással tényleg magad alatt vágod a fát,méghozzá feleslegesen.A szorongás miatt a tested egy folytonos készenléti állapotban van,ami később depressziót,fogyást,még rosszabb közérzetet, vérnyomászavart,szívpanaszokat,gyomorpanaszokat vagy úgy egyáltalán egészségkárosodást okoz,és onnantól meg aztán tényleg nincs olyan messze,amitől félsz.

Remélem rád ijesztettem,és összekapod magad! Nem rosszindulatúan írtam,félre ne értsd.De tessék összeszedni magad,mert az,amit csinálsz,minden,csak nem élet.

2011. márc. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Én is félek a haláltól de azzal nyuktatom le magam , hogy majd tudósok megtalálják a megoldást
2020. dec. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!