Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan hogy valaki teljesen...

Van olyan hogy valaki teljesen (! ) érzelmek, érzések nélkül éljen? Szerintem ilyen nem nagyon létezik.

Figyelt kérdés
Az egy dolog, ha valaki nem képes másokat szeretni, de ettől függetlenül valami azért irányítja az illető cselekedeteit, szerintem a puszta életösztön max. arra elég, hogy az ember ne nyírja ki magát, de arra nem, hogy bármi jelentősebbet is csináljon az életben.
2011. febr. 23. 02:34
 1/7 anonim válasza:

Elegge erdekes amit irtal nem tudom az eletosztonnek is van sokfele megnyilvanulasainak fajtaja

Erzesek mindenkiben vannak a vilagon csakhogy minden embernek mas es mas dolog irant elesedik ki jobban

Es a merleg 2 oldalu valami halvanyul de valmi fenyt kap tisztazodik.Valamit valamiert

2011. febr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Olyan szerintem nincs, aki teljesen érzések nélkül él, viszont olyan igen, aki úgy tesz. Mert lehet, hogy annyi csalódás érte, hogy már nem hajlandó érzéseket táplálni, vagy nem is akar, mert nem akar még egy csalódást. Létezik ilyen, de ők csak elnyomják magukban az érzéseiket szerintem, hiszen azért ők is emberek és mindenki érez.
2011. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
vagy vedekezesul hasznalja az erzeketlenseget vagy egoista!de erzelmek nelkul nem letezik emberi leny!
2011. febr. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Van olyan hogy valaki teljesen (! ) érzelmek, érzések nélkül éljen?"


Teljesen nem lehet érzelmek nélkül élni, nem olyan az agy felépítése, hogy ez lehetséges legyen. Bizonyos agysérülések, betegségek képesek arra, hogy megszüntessék az érzelmeket, de ez súlyos problémákat okoz, pl. teljes céltalanságot, döntésképtelenséget, gondolkodási zavarokat.


"ettől függetlenül valami azért irányítja az illető cselekedeteit"


Pontosan. Akarni valamit, törekedni valamire, az már egy olyan választás, aminek van érzelmi színezete. Pont a célmeghatározás szűnne meg, ha nem lennének érzelmek. Ha minden közömbös, akkor nem akarsz semmit, vagy legalábbis csak nagyon korlátozott dolgokat.


"bármi jelentősebbet is csináljon"


Mi az a bármi jelentősebb? Ez nem objektív.

2011. febr. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bármi jelentősebb alatt inkább főleg olyasmiket értettem, ami nem kötelező, szóval az egyénnek magának kellene döntenie róla hogy megcsinálja-e vagy sem.

Szóval tehát akkor valamennyi érzelme mindenképp van mindenkinek. Utolsó, azt el tudod árulni, milyen sérülések vagy betegségek szüntethetik ezt meg?

2011. febr. 24. 23:35
 6/7 anonim ***** válasza:

"Bármi jelentősebb alatt inkább főleg olyasmiket értettem, ami nem kötelező, szóval az egyénnek magának kellene döntenie róla hogy megcsinálja-e vagy sem."


Az összes emberi tett ilyen, ebben különbözik az ember az állattól. Az ember pl. dönthet úgy, hogy nem eszik. És éhenhal. Egy ember ezt meg tudja csinálni (éhségsztrájk), az állat nem, mert az állat nem tudja és nem is akarja felülbírálni az ösztöneit. Az embernek semmi sem kötelező.


Amúgy a sérülések stb. témájáról van egy könyv:

[link]

2011. febr. 25. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de erre írtam az életösztönt, még konkrétabban azokra a dolgokra gondoltam, amik nem a túlélést szolgálják, hanem inkább az életben való boldogulást (pl. mittudomén akár a suli elvégzése..).

A linket pedig köszönöm, elolvasom!

2011. febr. 25. 03:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!