Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem, hogy skizofrén az...

Azt hiszem, hogy skizofrén az exem. Követett. Meg fog ölni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
attól hogy követ nem skizofrén, a skizofrénia tudathasadást jelent aminek a tünete minimum 2 személyiség akik nem tudnak egymásról, de ettől függetlenül lehet hogy meg fog ölni
2011. febr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem a követés miatt skizofrén...

Most épp kábé hat személyiségével beszélgetek....

2011. febr. 24. 22:44
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Hányszor kell még leírni, hogy a többszörös személyiségzavar az nem skizofrénia, és amúgy is csak krimikben létezik?


Attól, hogy követett, még nem fog fetétlenül megölni, de mindenképpen beszélj a hozzátartozóival, ha pedig a legkisebb utalást teszi arra, hogy ártani akar neked akkor jelentsd fel. Minden e-mailt rakj el, minden telefonbeszélgetést vegyél fel, beszélj róla másoknak is.

2011. febr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem skizofrén, csak szórakozott velem, és halálra ijesztett. Csak eljátszotta, hogy csomó énje van. Nem tudom ez milyen betegség. Soha többé nem akarok róla hallani, ez az egy biztos :S.
2011. febr. 25. 00:45
 5/15 A kérdező kommentje:
A legkisebb utalást teszi arra, hogy ártani akar?? Többször megfenyegetett már, hogy megver. De most végleg megszakítottam a kapcsolatot. Ekkora hülye még sosem voltam, és soha többé nem leszek. Tényleg az életemmel játszottam, és nem érdekelt:S. Nem tudom, hogy nem tisztelhettem ennyire önmagam, mélyen magamba kell néznem, ez az egy biztos...
2011. febr. 25. 01:58
 6/15 A kérdező kommentje:
Meg még valami biztos, hogy én korábban, még korábban, úgy kábé három éve depressziós lettem, mármint ez öndiagnosztika, orvos nyilván nem látott. Egy évig depressziós voltam. Akkor kutató depressziónak hívtam, ma már világosan látom, hogy általános depresszió volt. Egy kapcsolatom kihúzott belőle, de utána megismertem ezt a fiút... Visszarántott, és annyira mélyre taszított ez az egész, hogy most már tényleg tünetei voltak a depressziónak. A lényeg, hogy lehet, hogy ezért nem tiszteltem magam azzal, hogy tűrtem a pszichés bántalmazást, mert depressziós lettem. Meg lehet, hogy nem is voltam jól:S. Mármint annyira én ehhez nem értek. Jól voltam addig, míg volt egy fiúm, de igazán akkor se voltam jól. Ma már be kell vallanom magamnak, hogy csak jelentősen jobban voltam. Azon kívül nekem a korai depressziómnak a tünete lehangoltság volt, és hát, egyebek, és hát, azt is be kellett vallanom magamnak, hogy a végén ott is ott voltak a szuicid gondolatok :(. De én nem vettem komolyan, csak most gondolkoztam el a jelentőségén, hogy most januárban újra előjöttek. De nem akarok meghalni, ezt tudom, nem akarok öngyilkos lenni, szóval elkezdtem magam felépíteni valahogy, nagy nehezen. Elkezdtem önkényesen, orvosi segítség nélkül természetes nyugtatót szedni, és homeopátiás szorongásgátlót. De nagyon úgy tűnik, jó darabig szednem kell. Sajnos nagyon hullámzok is. Azt hiszem, hogy találtam egy dolgot, ami állandó már azóta, mióta kibontakozott a felnőtt depresszióm, egy dolgot, ami előtt nem volt úgy, és méghozzá azt, hogy nem tudok tanulni azóta rendesen :S, de ezt bevallani megint csak most kezdtem módszeresen magamnak, hogy nem voltam képes konstruktív lenni. Csak ez a depresszióm sokszínű, és néha tényleg alig tűnt fel a dolog, mert persze működött a jó öreg önbecsapás. Már nagyon figyelek önmagamra is, hogy nehogy becsapjam saját magam. A legfontosabb most, hogy az elkövetkező időkben megpróbáljak szembenézni az igazsággal, és azzal, hogy ez egy betegség. Mármint nem biztos, hogy beteg vagyok, és nem biztos, hogy annyira komoly a depresszióm, csak éppen a helyzetem nem normális, és legalább kicsit rendezni kell, ha tényleg élni akarok. Élet és halál közt lebegtem eddig, és egyre súlyosabbá vált a helyzet, és eldöntöttem, hogy élni akarok, mert ezt kell tennem.
2011. febr. 25. 02:06
 7/15 anonim ***** válasza:
Elköltözni sürgősen a környékről is. "KÖRNYEZET VÁLTÁS" ! Ház-eladás, munkahely változtatás nyűg, de megéri.
2011. márc. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
A feleségemnek enyhe depressziója van. Az ő példájából mondom, hogy NE próbáld orvos nélkül megoldani a problémádat. Ha Pesti vagy, tudunk egy jó orvost. Az eredeti kérdésre kaptál jó választ: nyilvánosság!
2011. márc. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Ne haragudj, de én a saját szavaidból azt szűrtem le, hogy neked vannak igazán gondjaid. Az öngyógyítás helyett jobb lenne, ha mielőbb pszichiáterhez fordulnál, aki helyes diagnózist állít fel és megfelelő kezelésben részesít. Nem helyes, hogy a neten olvasott infók alapján magadat diagnosztizálod és kezeled, ennek csak rossz vége lehet. Az exedre visszatérve szerintem ő is egy beteg ember, aki észrevette, hogy milyen sérülékeny állapotban vagy és erre "rájátszott". Valószínűleg csak meg akart ijeszteni - sikeresen - és azóta már túl is van az egészen. Remélem, hogy nem valós a fenyegetése, de ha megismétlődik, valóban beszélj erről a szüleivel és ha ez sem használ, jelentsd fel zaklatásért.
2011. márc. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Olyan nincs h skizofrén... azt csak a pszichiátria találta ki azokra az emberekre akik nem akarnak felállni a futószalagra, vagy jogosan szenvednek valamitől amitől tök normális dolog szenvedni. Ez így sokkal egyszerűbb mint beismerni a társadalom hibáit! Lehet h akit skizofrénnek neveznek annak családjának, környezetének, vagy az egész társadalomnak kellene elszégyelnie magát. Ha én holnap úgy döntök h befekszem az ágyamba, magam alá csinálok, és ezt egy hétig folytatom, garantáltan aláírja bármelyik pszichiáter h skizofrén vagyok és ingyen szállást kapok valamelyik diliházba amíg úgy nem döntök h ezt is unom és most "meggyógyulok". Addig is ezzel a bélyeggel a homlokomon bármit teszek, mindent a "betegségemre" vezetnek vissza. Lesnek a kémlelőnyíláson és jegyzetelnek. Bárki lehet skizofrén.... ez is szabadon választott "karrier" Több módja van, de ez garantáltan a leggyorsabb út
2011. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!