Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelki nagytakarítást hogyan...

Lelki nagytakarítást hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy szegényes a fantáziám, de nem tudom elképzelni, hogy hogyan kell.
2011. márc. 2. 11:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt úgy szoktam csinálni,hogy leülök és elkezdem leírni egy oldalra,mi az,ami bánt.Ezen jobb túlesni hamar, csak leírod,nem gondolkodsz rajta sokat, leírod a legapróbb sérelmeket, meg a legnagyobbakat, leírod,hogy "a főnököm egy barom, utálom,legszívesebben dolgokat tűzködnék a fejéhez" vagy "mostanában fáradtnak érzem magam, és kimerültnek",miközben jó mélyeket lélegzel.Aztán fogom magam,és ezt a lapot széttépem,elégetem,tökmindegy,csak ne legyen szem előtt.

A lényeg az,hogy ezeket a sérelmeket ne tartogasd.Ha nem megy az írás,akkor mond el valakinek,a lényeg,hogy ne tartogasd a negatív érzéseket, ha elmondod/leírod,attól megkönnyebbülsz. Legalábbis én így szoktam. :)

Aztán fogok egy másik lapot,és leírom mindazt,ami jó,aminek örülök,ami boldogsággal tölt el. "Örülök,hogy van egy szerető családom,barátaim,munkám,egészséges vagyok" és a többi.Ezt a lapot már 2-3szor átolvasom,tudatosítom magamban,hogy valóban így van,és csak a jóra fókuszálok.Megtartom,és elteszem egy olyan helyre,ahol mindig hozzáférek.

Jön a harmadik lap. Leírom az összes létező vágyamat,ami éppen eszembe jut,bármi... a legapróbb dologtól elkezdve odáig,hogy el akarok jutni mit tudom én, Kuala Lumpurba,itt nincs határ. Majd amikor ezzel kész vagyok,ezeket is elolvasom. Persze ezt is úgy kell csinálni,hogy nem mélyedsz nagyon bele, pl nekem nagy vágyam az Egyesült Államokba utazni,de az egyetem miatt még biztosan várnom kell rá 2-3 évet.De a lehetőségem megvan rá,hiszen ki tudja,milyen lesz az anyagi helyzetem addigra,meg ilyenek,szóval ilyen szinten csinálom. Nem borulok ki,hogy aktuálisan nincs 400.000 forintom a repülőjegyre,inkább elképzelem,tudatosítom magamban,hogy ez a tervem,aztán ezt a papírt is elteszem valahová.


Nem tudom,ki hogy van vele, de nekem ez működik. Valami vidám zenét hallgatok olyankor, megiszom egy pohár teát vagy üdítőt,és kigondolom,hogy mi merre hány méter az életemben.

2011. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!