Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon kellemetlen problémám...

Nagyon kellemetlen problémám van. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van egy olyan problémám, amiről nem szívesen beszélnék szakembernek sem.. tulajdonképpen nem is tudom melyik része az ok és melyik az okozat.

Arról van szó, hogy elég szorongó, pánikos voltam világ életemben, és az utóbbi években kifejezetten akkor vagyok rosszul, ha olyan helyen kell wc-re mennem, ahol nincs kimondottan erre lehetőség. Nyilván az ilyen szituáció senkiben nem kelt kellemes érzéseket, de az én viszonyulásom szerintem már túl megy egy határon pl. elkezdek fulladozni, teljesen rosszul leszek. Viszont néha azt hiszem, hogy eleve a pánik miatt tör rám az inger is, hiszen az ember hosszan vissza tudja tartani, olyan helyeken meg nem járok, ahol órákig nincs lehetőség..

Nagyon szeretném ezt leküzdeni magamban. Hogy lehet ebből kijönni?


2011. júl. 17. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Megértelek-nekem is volt ilyen problémám régebben-megállapították, hogy IBS-em van.


Ha gondolod olvass utána....


Én kaptam rá gyógyszert is, a szorongás miatt, de magamban is kellett ezt rendezni....mára már nem akadályozza a mindennapjaimat.

2011. júl. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Magadban hogy tudtad lerendezni a dolgot?


Már korábban utánanéztem a betegségnek (ilyen jellegű gondom általában utazások során szokott előfordulni, így azt az utóbbi időben kerülöm), az a szörnyű, hogy én akkor is így érzek, ha csak pisilnem kell nem a legmegfelelőbb helyen.. Talán valamiért az egész ürítés dolog rossz érzést kell bennem.

2011. júl. 17. 20:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy bántottak miatta, régen. És beléd rögződött. Ha nagyon zavar a dolog, nyugodtan menj el a pszichiátriai rendelésre. Senki sem fog kinevetni, vagy megszólni. Nekik az a dolguk, hogy ezeket a furcsaságokat leküzdjék. És nem feltétlenül gyógyszerrel, hanem valami jó terápiával, módszerrel
2011. júl. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!