Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez is lehet pánikbetegség...

Ez is lehet pánikbetegség vagy mitől van ez? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Nem tudom mi van mostanában velem, de pár napja pl. éppen készültem elutazni de nem találtam meg a pénztárcám és olyan rosszullét fogott el, remegtem, hányingerem volt, szédültem és legalább fél óráig tartott, úgyh nem is tudtam aztán elutazni sehová csak pár óra múlva. Mostanában gyakran megijedek, olyan mintha hallucinálnék de nem, csak megijedek pl az árnyékoktól. Amikor rossz dolog történik velem, annyira sírok, hogy kishíján elájulok, sőt volt, hogy emlékezetkiesésem volt ettől. Mi lehet ez szerintetek? Pánikbetegség?
2011. márc. 3. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok de mostanában velem is előfordul ilyen S:
2011. márc. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok járatos a témában, de szerintem feltétlenül keress meg egy pszicho móust. Szerintem ez még nagyon a kezdetleges stádiuma.
2011. márc. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az! Tesóm pánikbeteg, és hasonlóképpen reagál stresszhelyzetben, csak még durvább dolgai is vannak! Gyógyszerrel egyébként kezelhető a pánikbetegség!
2011. márc. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem ajánlom a gyógyszert,mert az nem kezeli a bajt,csak elnyomja,és amint leállsz vele,kezdődik előről.

A pszichiátert nem izgatja a problémád,csak teletöm nyugtatóval.

Pszichológus,nagy beszélgetések,viselkedésterápia,ezek segítenek.Valamint az akarat és az önuralom.Más nem,a pánikbetegség egy állapot,valami,ami a fejedben dől el. Megfelelő akaraterővel le lehet küzdeni gyógyszerek nélkül is.

2011. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is pszichológusra gondoltam, már kaptam is időpontot....még két hét:S
2011. márc. 3. 21:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez bizony pánikbetegség. Irány az orvos. Nekem is így kezdődött. Jelenleg itthon vagyok betegállományban, mert nem bírok bejárni dolgozni. Én szedek gyógyszert más pszichés problémámra, de elkezdtem egy esztelen diétát, és az idegrendszerem így reagált rá.Ez magától nem fog elmúlni, tehát fel kell keresni egy szakembert. A pszichiáter xanaxot fog javasolni, ne ijedj meg, nem fogsz egyből hozzászokni (sokan ijesztgetnek ezzel,de én tudom, hogy nem), mondjuk nekem az is segít, hogy nagyon utálom. Pedig még ez a legintelligensebb gyógyszer. Ha állandósul az utazási pánikod, és gátol a mindennapokban (pl munkába utazni, vagy bárhová), én azt tanácsolnám,hogy utazás előtt fél órával vegyél be egy 0.25-ös xanaxot. Én holnap fogom kipróbálni magam, hogy le bírom-e gyűrni a pánikot, mert nem szeretnék gyógyszert bevenni. Roppant kellemetlen, egy rémálom az egész, de tudnod kell, hogy meg fogsz gyógyulni. Az akkor lesz, ha már te saját magadtól legyűröd, sőt, nem is fogsz vele foglalkozni! Ez csak átmeneti állapot, higyjél nekem, meg fogsz gyógyulni!!!
2011. márc. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!