Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegösszeomlás tapasztalatok?

Idegösszeomlás tapasztalatok?

Figyelt kérdés
És hogyan zajlott le?
2011. márc. 8. 21:06
 1/7 Olga néni ***** válasza:
71%
Ha nem tudod, akkor neked nincs. Nem rosszindulatból mondom, de ne tényleg, ne akard megtudni. Lehet hogy csak nagyon fáradt vagy, és akkor pihenj. Vagy nagyon kiborultál valamin, szerelmi csalódás ért? Próbáld meg túltenni magad rajta, és állj fel! Hidd el, nem éri meg! Viszont, ha tényleg, hetek múlva sem változik a dolog, érdemes orvoshoz fordulni, bár először ő is ugyanezt fogja mondani.
2011. márc. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az öcsém kapott idegösszeroppanást, és csak jó lenne tudni másnál is hasonló volt e a roham mint nála.


A testvérem (27/F) kapott "idegösszeomlást", ami hirtelen tört ki belőle. Előtte néhány napig egyre mélyülő gyengeség, remegés, kiszáradt száj, alvászavar, evési rohamok és az érdeklődés teljes hiánya volt. Kérdezgettem mi van veled, mit érzel de azt mondta semmi baja, hagyjam majd holnap jobban lesz. Majd hétfő este magára hagytam kb. egy órára és mire visszatértem hátradőlve feküdt az ágyán és teljesen kiürült tekintettel nézett a semmibe, nem reagált. Halálra rémülve szólítgattam, ráztam a fejét, majd kb. 1 perc múlva eszmélt fel, de mozdulni nem volt ereje. Gyorsan elvégeztem egy gyors tesztet amivel a stroke-ot lehet felismerni(az újjam szemmel követése, kezek ökölbe szorítása, nyelv kinyújtása, és kérdezgettem). Ezeket tudta csinálni. Majd mondtam próbáljon felállni, ami nagy nehezen sikerült. Láttam nagyon akarja és minden erejét beleadta. De ekkor érzelmileg összemlott. nem mozdult, csak állt és gyors érzelmi váltások következtek, hallucinácók kíséretében. Kiabálás, sírógörcs, üvöltés, erős félelem érzés. Hátradőlt a feje és közben mintha üvöltene, de hang nélkül. A szemei is néha egy pillanatra fennakadtak. Ez kb. fél óráig tartott és közben beszéltem, szólítgattam. De csak néha vett észre. Mintha több személyiség dúlna benne. Ekkor lefektettem az ágyra, de a teste fájdalmas görcsben állt és üvöltött, sírt felvátva. Nagyon száradt a szálya, adtam neki vizet, de a nyelve is félre állt alig bírt nyelni és ecetnek érezte a vizet. Mondta miért adok neki ecetet. Ha beszélt akkor szidta a világot, káromkodott tört elő belőle a dűh. Viszont engem nem szidott, sőt azt mondta "tökéletes vagyok" és ne hagyjam el soha, de ezt már sírva.

Ekkora a mentő megérkezett, és miközben vizsgálták szidta őket, feleselt velük, de továbbra sem mozdult. Mikor nyomkodták a hasát, combját fájt neki. Megkérdezték ivott e, mire azt válaszolta "ittam ba*dmeg ittam" Pedig ez nem igaz, mert soha nem ivott alkoholt elvből. És semmi más káros szenvedélye nincs. Ezután amíg a kórházban le nem nyugtatózták végig kiabált, próbált ellenkezni. Egyébként mindig is rettegett a kórháztól, orvosoktól.

Egy nap múlva rengeteget javult, még a pszichiátrián is csodálták a gyors javulást. Mostanra teljesen olyan mint a korábban, csak a gyógyszerektől kicsit lassúbb. A rohamából csak foszlányokra emlékszik, már jönne haza. Az orvosa azt mondta nem végeztek vizsgálatoka ilyen téren, de az agyvérzést ki lehet zárni.

2011. márc. 8. 23:20
 3/7 Olga néni ***** válasza:
Hűha! Szerintem ehhez szakember kell, nem akarok okoskodni, és butaságokkal etetni (ezt mástól se fogadd el). Nem lenne tisztességes így látatlanban, ismeretlenül bármi konkrét tanácsot adni. Elég bonyolultnak tűnik az eset, nem mondanám rá, hogy sima idegösszeomlás, mert lehet, hogy nem is az. De tényleg, csak találgatni lehet. Nyilván felmerül a kérdés, hogy vajon nem kábítószer váltotta ki mindezt. Az orvos nem mondott semmit? Csodálkozom rajta, mindenképpen fontos volna egy kivizsgálás. Utána kell járni a dolognak, tényleg, mert tényleg, ez bármi lehet, most hadd ne soroljam, hogy mi. De a végére kell járni!
2011. márc. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kezelőorvos azt mondta hogy az idegek okozták, úgymond "bekattant". Az agyvérzést határozottan kizárták. Én csak remélni tudom hogy nem tér vissza ez a roham soha többé.
2011. márc. 9. 12:30
 5/7 Olga néni ***** válasza:
Hát, elég egyszerűen elintézte a doki! Én ennél komolyabb diagnózisra lennék kíváncsi a te helyedben. A végére kell járni, még ha bízunk is benne, hogy soha többé nem fordul elő!
2011. márc. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az idegösszeomlás mindenkinél egy picit máshogy zajlik le, nincs standard. Nálam pl. érettségi után egy epilepsziás rohamban jött ki, holott sose volt még hasonló problémám, de a családom egyik tagjának se. De hallottam "lightosabb" verziót is, ahol az ember nagyon mélyen magába fordul és egyszer valami kis apróságon kitör belőle az érzelem. Nem tudom, lehet-e erre a kérdésre pontos választ adni.
2011. márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most két hét után még nem engedték haza a kórházból, bár jól van. Napi két bógyót adnak neki. Mindenféle foglalkozáson kell részt vennie. Viszont elmondása szerint már nagyon unja és a sok őrült megy már az idegeire.
2011. márc. 14. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!