Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mondanátok valami megoldást...

Mondanátok valami megoldást enyhe depresszióra?

Figyelt kérdés

Több tesztet kitöltöttem már és nem éppen a legjobb eredményeket mutatták! Többször járt már a fejemben öngyilkosság amit már majdnem megtettem, de ma már nem lennék rá képes szerintem! Sokminden rossz ért eddig a közelmultban és ezeket még nem teljesen dolgoztam fel, sőtt azóta szerintem minden 100x rosszabb mint azelőtt!! Számtalan problémám van aminek az akadályába sokszor beleütközöm. Álltalában próbálom az élet vidámabb oldalát nézni de ez már egyre nehezebb, bár ezt igyekszem nem kimutatni! Gyakran változik a hangulatom az egyik percről a másikra és bármitől roszkedvem van ha úgy alakulnak a dolgok. A tanulmányimra sem tudok koncentrálni ezért bukásra állok! Sokszor más emberek jelentik a legnagyobb problémát számomra, és utálom a tömeget inkább az ismerőseim háta mögé bújok! Röviden ennyit. De még sokáig folytathatnám pl: temetéssel, tönkrement szerelemmel és a barátaim költözéséval meg stb.. Na ilyesmi pedig még csak 17 vagyok.


A kérdőívre adott válaszaim alapján én valószínűleg enyhe mértékben depressziós vagyok. (Ezt irják)

Ez azt jelenti, hogy hajlamos átadni magát a rossz hangulatoknak, beletemetkezni a problémákba és a valóságosnál sötétebben látni a dolgokat. Vélhetően egyre nagyobb erőfeszítést jelent elkezdenie a napot, aktivitásba lendülni, kevéssé gondol derűsen és optimistán az Önre váró feladatokra, tennivalókra és élményekre.

Pedig a külvilágban ma is számtalan szépség és öröm vár Önre, de ha elzárkózik, ezeket nehezen fogja tudni átélni.


Azt tanácsolom, hogy keressen fel egy pszichológust, aki szakmai tapasztalatainak segítségével rövid idő alatt kivezeti Önt a mostani szorult helyzetből.


Szóval ti mit ajánlotok? Mi az ami segíthetne? Vagy esetleg nektek mi az ami segített? Nem tudtok ajánlani vami gyógyszert? Egyébként most jól érzem magam! :)


2011. márc. 10. 18:28
 1/8 tetris ***** válasza:

Ha csak enyhe a depi, akkor egy kiadós séta, egy kis "napozás" segíthet. Állítólag jön a tavasz. A kiegészítés pedig lehet orbáncfű tea iszogatása. Ha leányzó vagy, akkor most jött el az ideje egy kiadós vásárolgatásnak. Nem kell drága dolognak lennie, egy hajcsat, egy női magazin, egy szemfesték ilyenkor csodákat tehet az ember kedvével.

Lehet, hogy most magamra zúdítom a bajt, de depi ellen leghatásosabb egy kis pletykálkodás. Egy kis rosszmájúskodás, némi kárörvendéssel maga a kánaán. Utána tök jókedvű lesz az ember!

Na, most lehet lepontozni!

2011. márc. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 MarlaSinger ***** válasza:

Neked nem enyhe depressziód van.

Ne kísérletezz, sem séta, öngyógyítás, vitaminok, pszichológus, ezek nem jók. Keress fel egy pszichiátert, ha van rá lehetőséged magánrendelésen. Itt komplett segítséget fogsz kapni: pszichoterápia és ha szükséges gyógyszeres kezelés.

2011. márc. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na jó talán kicsit eltúloztam a dolgot mint míndig! Enyhe depim van csak. Az esti séta nagyon megnyugtató, szabad érzés és vitaminok is nagyon jók! Szedek is egy B-MAX nevü multivitamint ami enyhíti az enyhe depresszió tüneteit. Az öngyógyítás pedig az erősségem! A pszichiáte meg is lennék! A barátaim mindíg hozzám fordulnak tanácsokért meg hogy kiöntsék a lelkük.
2011. márc. 10. 21:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor meg mi a kérdésed?
2011. márc. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MarlaSinger ***** válasza:
no comment:S
2011. márc. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A kérdőívre adott válaszaim alapján én valószínűleg enyhe mértékben depressziós vagyok."


A kérdőívre ezenkívül méteres betűkkel rá van írva, hogy nem diagnosztikai eszköz.


Persze ha úgy gondolod, hogy depressziósnak lenni menő, akkor menj pszichiáterhez, és sírj neki annyit, hogy biztosan diagnosztizáljon. Bár bekerülni a pszichiátriai "ellátórendszerbe" nem egy nagy kaland.


"Szóval ti mit ajánlotok? Mi az ami segíthetne? Vagy esetleg nektek mi az ami segített? Nem tudtok ajánlani vami gyógyszert? Egyébként most jól érzem magam! :)"


Ha jól érzed magad, akkor nem kell rajtad segíteni. Amúgy a kiegyensúlyozott táplálkozás, a változatos, tartalmas élet, a céltudatos tevékenység csapongó gondolkodás helyett és a sok sport javítja a hangulatot.

2011. márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát épp ez az egyszer így egszer úgy! változó kedvem van.
2011. márc. 13. 12:43
 8/8 A kérdező kommentje:

talán egy jó csaj kellene erre


multkor fel is írt egyet a doki nekem csak elhagytam a receptet! :D


szerintem ez P vitamin hiány azaz p mint punci vitamin hiány! :) A vitaminok segítenek nem? hát igen csak a multivitaminban ilyen nincs! gumi ribi meg nem kell! de nem is szexen a hangsúly inkább a csajon ha az lenne akkor a szex már utána jönne magától nem?

2011. márc. 13. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!