Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan indulat van bennem,...

Olyan indulat van bennem, hogy attól félek, én leszek a következő lövöldöző őrült. Kicsit félek magamtól. Van még esélyem egy normális életre?

Figyelt kérdés

*/Mielőtt a moderátorok törölnék a kérdést, mert esetleg közveszélyes őrültnek tartanának, itt előrebocsátom, hogy nem gyilkossági tippeket kérek. A kérdésem arra keres választ, hogy hogyan tudnám VISSZAFORDÍTANI ezt az állapotot, megelőzni a bajt. Remélem, érthető./*



Szóval: egy ideig az ember el bírja folytani az indulatot, ami keletkezik benne. Na én túl vagyok már ezen a ponton. Kitör belőlem egyszerűen. Ha valaki bármi miatt beszól, úgy felmegy az agyvizem, hogy szabályosan "forogni kezd a világ". Van egy kifejezett ember, akit gyakorlatilag holtan szeretnék látni.

G Y Ű L Ö L Ö M.


Elmondom az okokat: én egy túlérzékeny, vézna kis korcs vagyok (voltam), akit előszeretettel szivattak különböző változatos módokon iskolában. Most erről írhatnék oldalakat, de mi a fenének tenném, úgyse kíváncsi rá senki. Az a tömérdek megaláztatás, ami ért, teljesen eltorzította lelkivilágomat, aranyos, értelmes kisgyerekből egy vicsorgó agresszív idegbeteggé váltam. Borzalmas, ami lettem, de még sokkal rosszabb az, amikor mindenki azt hiszi, hogy megalázhat. Nem bírom ki ép ésszel ezt. Nem bírom ki, hogy aki(k) ellenem tett(ek), az(ok) semmit nem kap(nak) ezért, én meg egész életemre megnyomorodtam lelkileg. Büntetni akarok. És teljesen megértem az iskolai lövöldözőket. Nem véletlenül jutnak azok sem oda. Nem azt kell nézni, hogy mit tesznek, hanem, hogy miért teszik.

Egyébként nem is nagyon remélek semmit. Igazából a kamaszkoromat már rége elb*sztam, 4-5 éve csak itthon ülök és elmélkedek. Sajátos világnézet alakult ki bennem, gyakorlatilag minden mai fiatalt utálok. Felnőttek közül is sokan irritálnak. Egyedül az idős embereket tudom igazán tisztelni, azokat, akik egy olyan korban éltek, ahol megnevelték őket, és becsületes, dolgos emberek voltak (persze tudom, hogy nem mind ilyenek, de nagy általánosságban őket látom a legnormálisabbnak). Egy mai fiatalt (pl. azt, akit a legjobban utálok) simán véresre tudnék verni, de egy idős embert nem bírom elképzelni, hogy bántanék.


Mit kezdjek magammal? Ma is olyan lelkiállapotban voltam, hogy közel voltam ahhoz, hogy egy székkel szétverjek valakit. Nem megyek küzdősportra kitombolni magam, mert attól még senki nem fogja megkapni azt, amit érdemel. Azzal se jöjjön senki, hogy menjek pszichiáterhez. Úgy érezném, azzal teljes lenne azoknak a győzelme, akik miatt idejutottam. Nem fogok még én költeni pénzt azért, mert pk idejuttattak, vagyis -gyakorlatilag- rájuk. Az ő hibájuk, ha idegbeteg leszek, akkor viseljék el, hogy esetleg visszafordul a sok megaláztatás amit kaptam, és a kis áldozat bekattan és kinyírja őket.


2011. márc. 19. 15:25
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
Az emberek nem jók. Legalábbis a többség. Ha megölsz tíz-tizenöt szerinted (és talán egyébként is) rosszat, mielőtt lecsuknak, attól még többségben maradnak, te viszont végérvényesen tönkretetted az életed. Engem is végig bántottak a négy középiskolás évem alatt, a szüleim, a tanárok magasról lesz.arták, mostanra nem tudok emberek között lenni anélkül, hogy ne szorongnék, pedig rég voltam már tini. Borderline vagyok és skizotip, egész életemben magának való, fura, zárkózott és túlérzékeny voltam, tökéletes szekálási alap, és igazából nem tudom, hogy mennyit tettek hozzá ők ahhoz, amilyen most vagyok, de szörnyű volt és én is gyűlölöm, hogy sosem fogják még csak felfogni sem az ilyen emberek, miket csinálnak és kikkel, nemhogy bármit is kapni érte. Nem tudják, milyen sérüléseket okozhatnak, mert ennyire buták. De nekem mindegy, én nem kattogok ezen... Te is csak azt tudod tenni, hogy túllépsz, és ezáltal több leszel, mint ők. Mert tényleg. És ennyi. Én sosem hittem el, amiket rólam mondtak, csak magukról alakították a képet. Nem hiszem, hogy te vesztes lennél, csak rosszkor rossz helyen, intoleráns barmok között.
2011. márc. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyen lett az életed, és megértelek. De én erre azt hiszem, képtelen lennék, számomra ez maga a halál, hogy csak úgy hagyjam elmenni őket. Az életem tönkretételéről meg annyit, hogy igazából nem vagyok biztos benne, hogy van-e vesztenivalóm. Ha nem csinálok őrültséget, minimum annyit akarok, hogy k*rvára megerősödöm, gyúrok és harcművészetezek és az ezzel nyert önbizalommal legalább oltogassam őket. Ezt látom az egyik lehetőségnek. Az elkeseredettebb, meg amiről már fentebb is írtam. Amúgy nem akarok börtönbe menni. Gondolom már kitaláltad, hogy ez esetben mi lenne utána a szándékom...
2011. márc. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, én nem lebeszélni akarlak, meg értelmes és logikus vagy, átlátod a tetteid következményeit és a lehetőségeidet, úgyhogy nem is tudnálak. De akkor gyúrj, és a harcművészet mindenképpen jó, valami keletit próbálj szerintem, az lélekben is erősít, illetve a tb-s pszichiátriai rendelés tényleg teljesen ingyenes, ha úgy látod, hogy szükséges, nem tudom, erre válaszoltak-e előttem, mert csak a te válaszaidat olvastam el.
2011. márc. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:

"Egyedül az idős embereket tudom igazán tisztelni, azokat, akik egy olyan korban éltek, ahol megnevelték őket, és becsületes, dolgos emberek voltak "


Ja, Atlantiszon, az aranykorban. Ne legyenek illúzióid, hogy régen minden jobb volt. A rendes(?) idős emberek kétes felnőttekből és még zűrösebb tinikből lettek. Mindenki változik, változhat, és mindenki csinált olyasmit tiniként, amit ma már nagyon bán.


"Nem azt kell nézni, hogy mit tesznek, hanem, hogy miért teszik. "

Már ha tudnánk. Ráfogják Marilyn Mansonra, az erőszakos videójátékokra, az iskolai bántalmazásokra, a szülőkre, csak éppen azt felejtik el, hogy akik elkövetik, azok is elvileg értelmes, elvileg felelősségteljes egyének lennének, akiktől azért elvárható valami minimális behatás a tetteikre.


"Igazából a kamaszkoromat már rége elb*sztam, 4-5 éve csak itthon ülök és elmélkedek. Sajátos világnézet alakult ki bennem, "


Abból, amit leírsz, abból számomra egyetlen stabil világnézeti pont szűrhető le. (Én ezt szűrtem le a saját hasonló élményeimből.) Ki kell állni a kiszolgáltatottak mellett, és nem lehet tűrni a hatalom visszaéléseit. Ha zavar az ami veled történt, akkor tegyél valamit, ami jobbá teheti a világot azoknak, akik rászorulnak. Mert amiről most szól az életed, a világlátásod az csak a negatívum, az érem rossz oldala, az elnyomást te is erőszakkal, elnyomással válaszolnád meg.

2011. márc. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:

"Ki kell állni a kiszolgáltatottak mellett, és nem lehet tűrni a hatalom visszaéléseit. Ha zavar az ami veled történt, akkor tegyél valamit, ami jobbá teheti a világot azoknak, akik rászorulnak."


Előbb magam mellett szeretnék megtanulni kiállni. Jó, tudok pofázni én is, ha nagyon szükség van rá, de ez azért nem mindig elég. Nincs bennem semmi, amit tisztelnének. Annyit szerintem látnak rajtam, hogy következetes vagyok, és hogy egyszer már "megégtem" (elég durva volt az általános iskolám), úgyhogy azért már van valami tapasztalatom. De nem vagyok pl. gyúrós, max szívós és gyors. Csajozni sem tudok. Az meg kifejezettem rossz pont, hogy én már érett szemmel látom a világot (tudom, hogy nagyképűségnek hangzik, de én ki merem jelenteni magamról, hogy jóval idősebbek közül se sokan olyan érettek és nagytudásúak, mint én) és teljesen más az értékrendem, mint másoknak, emiatt is kívülállónak számítok. Szóval azért nem hagyom magam, de ez viszont odavezet, hogy teljesen idegbetegnek gondolnak lassan.


"Mert amiről most szól az életed, a világlátásod az csak a negatívum, az érem rossz oldala, az elnyomást te is erőszakkal, elnyomással válaszolnád meg."


Ne hasonlíts engem hozzájuk. Én az erőszakot az erőszaktevők ellen fordítanám. Én nagyon jól tudom, milyen, ha szívatnak. Az, hogy negatívum az életem, nem tagadom. Nem tudom, helyrejövök-e valaha.

2011. márc. 19. 18:11
 16/57 anonim ***** válasza:

"tudom, hogy nagyképűségnek hangzik, de én ki merem jelenteni magamról, hogy jóval idősebbek közül se sokan olyan érettek és nagytudásúak, mint én"


Külön erényed a szerénység. ;)

Nem bántani akarlak :), de nagyon sokat javítana a hangulatodon, ha jobban odafigyelnél másokra is, mert ha saját magadban merülsz el, az ebben a helyzetben nem jó.

2011. márc. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
Te is beszólásokkal állhatnál bosszút.
2011. márc. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:

(Bocsi, a szemem miatt már nem bírtam volna végigolvasni az eddigieket, csak az eredeti kérdésed, a többit csak átfutottam)



Fiú vagy vagy lány? És akik bántottak, milyen neműek voltak?

A gyilkosság semmiképp sem jó ötlet, mert egyrészt a börtönben valószínűleg még több megaláztatás érne(ahogy te is írtad), másrészt (szerintem) ez nem is igazi büntetés, mert olyan sokáig úgy se szenvednének mint te. Én inkább afféle lelki terrort alkalmaznék a helyedben, ami miatt a rendőrséghez ugyan nem fordulhatnak, viszont lelkileg tönkremennek. Ide most nem írnám le az ötleteimet, ha nagyon érdekel, írj esetleg privátot. ;)

2011. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 A kérdező kommentje:
Egyébként egy ilyen TB-s szolgáltatástól mit várhatok? Mert ha csak annyi,hogy figyel, figyel, aztán felír egy fél kiló xanaxot, azzal nem vagyok kisegítve.
2011. márc. 20. 09:16
 20/57 anonim ***** válasza:
Uralkodj magadon, vagy különben mások fognak uralkodni rajtad!!!!!
2011. márc. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!