Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan indulat van bennem,...

Olyan indulat van bennem, hogy attól félek, én leszek a következő lövöldöző őrült. Kicsit félek magamtól. Van még esélyem egy normális életre?

Figyelt kérdés

*/Mielőtt a moderátorok törölnék a kérdést, mert esetleg közveszélyes őrültnek tartanának, itt előrebocsátom, hogy nem gyilkossági tippeket kérek. A kérdésem arra keres választ, hogy hogyan tudnám VISSZAFORDÍTANI ezt az állapotot, megelőzni a bajt. Remélem, érthető./*



Szóval: egy ideig az ember el bírja folytani az indulatot, ami keletkezik benne. Na én túl vagyok már ezen a ponton. Kitör belőlem egyszerűen. Ha valaki bármi miatt beszól, úgy felmegy az agyvizem, hogy szabályosan "forogni kezd a világ". Van egy kifejezett ember, akit gyakorlatilag holtan szeretnék látni.

G Y Ű L Ö L Ö M.


Elmondom az okokat: én egy túlérzékeny, vézna kis korcs vagyok (voltam), akit előszeretettel szivattak különböző változatos módokon iskolában. Most erről írhatnék oldalakat, de mi a fenének tenném, úgyse kíváncsi rá senki. Az a tömérdek megaláztatás, ami ért, teljesen eltorzította lelkivilágomat, aranyos, értelmes kisgyerekből egy vicsorgó agresszív idegbeteggé váltam. Borzalmas, ami lettem, de még sokkal rosszabb az, amikor mindenki azt hiszi, hogy megalázhat. Nem bírom ki ép ésszel ezt. Nem bírom ki, hogy aki(k) ellenem tett(ek), az(ok) semmit nem kap(nak) ezért, én meg egész életemre megnyomorodtam lelkileg. Büntetni akarok. És teljesen megértem az iskolai lövöldözőket. Nem véletlenül jutnak azok sem oda. Nem azt kell nézni, hogy mit tesznek, hanem, hogy miért teszik.

Egyébként nem is nagyon remélek semmit. Igazából a kamaszkoromat már rége elb*sztam, 4-5 éve csak itthon ülök és elmélkedek. Sajátos világnézet alakult ki bennem, gyakorlatilag minden mai fiatalt utálok. Felnőttek közül is sokan irritálnak. Egyedül az idős embereket tudom igazán tisztelni, azokat, akik egy olyan korban éltek, ahol megnevelték őket, és becsületes, dolgos emberek voltak (persze tudom, hogy nem mind ilyenek, de nagy általánosságban őket látom a legnormálisabbnak). Egy mai fiatalt (pl. azt, akit a legjobban utálok) simán véresre tudnék verni, de egy idős embert nem bírom elképzelni, hogy bántanék.


Mit kezdjek magammal? Ma is olyan lelkiállapotban voltam, hogy közel voltam ahhoz, hogy egy székkel szétverjek valakit. Nem megyek küzdősportra kitombolni magam, mert attól még senki nem fogja megkapni azt, amit érdemel. Azzal se jöjjön senki, hogy menjek pszichiáterhez. Úgy érezném, azzal teljes lenne azoknak a győzelme, akik miatt idejutottam. Nem fogok még én költeni pénzt azért, mert pk idejuttattak, vagyis -gyakorlatilag- rájuk. Az ő hibájuk, ha idegbeteg leszek, akkor viseljék el, hogy esetleg visszafordul a sok megaláztatás amit kaptam, és a kis áldozat bekattan és kinyírja őket.


2011. márc. 19. 15:25
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:

Láttam ez említett filmet. Tényleg jó:D


A pszichiáternek egyedül a TB-s változatát próbálnám ki, bár, mint írtam, attól félek, hogy meghallgatnák a problémáimat majd felírnának egy rakat nyugtató szert. Nem hinném, hogy ez lenne a megoldás. Beérném annyival is, ha látnám, hogy valakinek, olyannak, aki tényleg ismer, érek valamit és foglalkoznak velem...

Pszichológusnál egyébként sokszor voltam, többnél is. Kineziológusnál is. Két bajom volt ezzel: már az is komoly lelki dilemmát okozott, hogy egyáltalán elmentem hozzájuk. Lehet, hogy ezt nehéz megérteni, de egy fiatal srác egyszerűen hülyén érzi magát, amikor a barátai különféle módokon állandóan "lazulnak", ő meg pszichológushoz jár. Hülye érzés. Persze senkinek nem kötötttem az orrára, de valószínűleg tök hülyének néznének, ha megtenném. Nálunk nem szokás "lelkizni"...

A másik problémám -ez nagyon anyagiasan fog hangzani- a pénz. Nem arról van szó, hogy nem engedhetjük meg, de egyszerűen sokallom. ÉN sokallottam, nem is a szüleim (pedig ők fizették). Egy teljes terápia sok látogatásból jön ki. Nekem az lenne az igazi megoldás, ha lenne egy olyan barátom/ismerősöm, aki amellett, hogy tud velem komolyan beszélgetni, ért is ezekhez a dolgokhoz és tudna is tanácsot adni.

2011. márc. 24. 16:47
 32/57 anonim ***** válasza:
0%

"kedcves" kérdező!!!

Te egy rohadtz antiszociális állat lehetsz. Remélem még előbb benyugtatóznak és idegotthonba zárnak mielőtt ámokfutásba kezdesz. Szerintem önként vonulj diliházba ahol letudnak kezelni pszicholeptikumokkal (risperidon, haloperidol stb...

2011. márc. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Örülök, hogy megosztottad velünk fantasztikusan hozzáértő véleményed. Az ilyenekre sajnos elvből nem adok. Talán ha normális hangnemben adnád elő, még komolyan is venném. De így biztosan nem. Már csak azért sem, mert tudom magamról, hogy nem vagyok az. Jó ember vagyok, aki nagyon rossz lelki állapotban van. De attól még jó ember vagyok. És soha nem leszek lélektelen barom.

2011. márc. 24. 18:28
 34/57 anonim ***** válasza:
0%

aki ilyeneket ír, az nem lehet más csak szocipata! Ne haragudj de megkérádezhetem hány éves vagy? Szüleidnek gratulálni tudok h. nem vittek eddig elmegyógyintézetbe ahova való vagy. Talán még a zárt osztályba se férnékl be, annyira beteg az elméd. Lehet ráfognia bántásokra, de hogy nem vagy normális az fix. Épp elméjű ember nem ír ilyeneket, nem ilyesztgeti az embereket. Őszintén mondom h. kezeltesd magad mert rossz vége lesz.


Am. ahogy a többiek mondták miért kell mindig mindenkit hibáztatni? Benned van a hiba, csak nem veszed észre. Még1szer megkérdezem: HÁNY ÉVES VAGY???

2011. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:

Semmi közöd hozzá. Még írni sem tudsz. És rosszul ítélsz meg. Egyszerűen nem vagy kompetens ebben a kérdésben.


Az egyetlen, amire ráhibáztál, hogy bennem van a hiba. Vagyis bennem IS. Azt hiszem, eleget láttam, hallottam. Azt hiszem, van kiút.

2011. márc. 24. 20:10
 36/57 A kérdező kommentje:

Utóirat:


Ha esetleg elgondolkodsz azon, miért nem érdekel a véleményed:


"Talán még a zárt osztályba se férnékl be, annyira beteg az elméd"


Csak ezt az egy mondatodat olvasd el.

Látszik, hogy te még életedben nem voltál elmegyógyintézetben. Ott a zárt osztályon levő emberek nincsenek olyan állapotban, hogy írni tudjanak. Nem tudnak már írni. Még a mozgásszabadságuk is erősen korlátozott. Az olyan embert, mint én, nem vinnék elmegyógyintézetbe, mellém rendelnének legföljebb egy szakembert, aki felmérne. Ezekből a nyilvánvaló túlzásaidból látszik, hogy teljesen járatlan vagy a témában. Ha ugyanezt egy pszichiáter mondaná és komolyan gondolná, elgondolkodnék rajta.

2011. márc. 24. 20:14
 37/57 anonim ***** válasza:

Az olyan beszólókat, mint ma 18:06meg ma 19:52 nem lehetne törölni? Én elhiszem, hogy szólásszabadság van és mindenki azt ír amit akar, de ilyen igénytelen hozzászólásokra senkinek nincs szüksége. Legalábbis nekem NEM!


Kedves Kérdező, próbáltál már másokon segíteni? Én eddig azt tapasztaltam, ha valami gondom,problémám volt, elmentem segíteni másokon akik hasonló, vagy súlyosabb problémával küzdöttek. A másokon való segítés nekem mindig segített. A mások ’gyógyítása’ a saját sebeimet is gyógyította.


Próbáld ki, mit veszthetsz? (a drága idődön kivül?)

Tutti vannak menhelyek, vagy kórházak ahova elkélne egy két segítő kéz. Teljesen önkéntes alapon.

Ha az embereket nem bírod, kezdd állatokkal :)

2011. márc. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van. Érdekességként leírom, ha már szóba kerültek az állatok, hogy amikor ez az egész elkezdődött (bár akkor még azért ott nem tartottam, mint itt, de már akkor is elég sok bajom volt), akkor a természetbe "menekültem". Találkoztam egy bácsival az erdőben, aki mindenfélére tanított, főleg a madarakról. Onnantól kezdve mindig jártam hozzá, szerintem olyan is volt, hogy egy héten szinte minden nap. Tudom, hogy kicsit "gáz", legalábbis mai fiatal szemmel nézve, hogy én ezzel foglalkoztam ahelyett, hogy velem korabeliekkel találkoztam volna, de már akkor is féltem tőlük és távolinak éreztem őket valahogy. Megint az van, amit írtam, hogy az öregeket jobban elfogadom. Szóval az állatokra akaratlanul is ráéreztem.
2011. márc. 24. 21:21
 39/57 anonim ***** válasza:

Írtál nekem privátot ma, amiben linkelted ezt a kérdést. Ha nem bánod, inkább direktben itt, a kérdésnél, a kérdésre válaszolok.

Látom, hogy több mint egy éve nyitottad - azóta sem változott a helyzet?


A válaszaid alapján azt vettem észre, hogy

1. dacos vagy

2. fukar


Egyik sem minősítés most, csak muszáj kiemelnem, mert magadat kötöd gúzsba ezzel a két dologgal. Ha nem érzed jól magad lelkileg, és orvosi segítségre van szükséged, akkor a SAJÁT egészségedért fizetsz. Teljesen mindegy ki, mikor, mit tett veled - itt és most az a lényeg, hogy te mit teszel magaddal. Minek szenvedj tovább? Sajnálod talán a saját gyógyulásodra a pénzt? Ne sajnáld, az a legfontosabb, hogy egy olyan pszichiátert találj, akit jó szakembernek találsz, megbízol a tudásában annyira, hogyha gyógyszert ír, azt tudatosan bevedd, annak érdekében, hogy meggyógyulhass és jól érezd magad, keserűség és harag nélkül! Ne sajnáld az időt és a pénzt arra, hogy megtaláld ezt a pszichiátert, mert úgy tűnik szükséged van rá.

Elárulom, hogy semmilyen agressziótól nem fogod jobban érezni magad, egy jól eltalált terápiától viszont újjá születsz. Épp ezért kell egy igazán lelkiismeretes és hozzáértő szakembert találnod. Lehet, hogy csoportterápia lesz számodra a nyerő, ahol hasonló sorsú emberekkel együtt építitek fel önmagatokat. Lehet, hogy ez egy egyéni út lesz. Lehet, hogy kell gyógyszer, lehet, hogy nem.

Egy biztos: a terápia, a gyógyszer nem szégyen (mellesleg az orvosokat köti az titoktartás. Ha erősebb leszel, majd magad eldöntöd, hogy felvállalod-e az ismerőseid előtt.) A szégyen az, hogy ezt ma még szégyellni kell (ha olyan a környezeted, akkor sajnos érdemes titkolnod, legalább amíg nem kezdenek el látszódni a pozitív hatások.) Ha valaki, hát te győzől akkor, ha végre jól érzed magad a bőrödben és önmagad vagy. Izgalmas út áll előtted, hogy végre megismerhesd azt az embert, aki valójában vagy. De nem tudom elégszer hangsúlyozni, hogy JÓ szakembert válassz! Aki odafigyel amikor beszélsz, okos keresztkérdést tesz fel, elmagyarázza, hogy miért és hogyan kell szedni azt, amit felír.


Lehet, hogy nem azt válaszoltam amit hallani szerettél volna, de úgy érzem, mégis jobban megválaszoltam a kérdést. Minden jót!

2012. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:

Eddig három pszichológusnál, egy kineziológusnál és több egyéb szakembernél jártam. Valahogy mindig úgy éreztem, kivétel nélkül, hogy csak beszélek, ők meg felteszik nekem azokat a kérdéseket, amiket ezerszer feltettem már magamnak. Néha találtunk egy-egy megvilágosodás-morzsát, egy-egy fontos felismerést, de ezzel együtt sem mentünk sokra. És igen, valahol túl soknak éreztem azokat a pénzeket, amiket elkértek. Főleg annak fényében, hogy mivel két épkézláb szülőm van, szerintem az ő dolguk lenne, hogy rajtam tartsák a szemüket és egyengessék az utamat. Most találtam egy olyan valakit (nem pszichiáter), akinél végre azt érzem, hogy csinálunk is valamit.



Tudom, hogy fárasztó, hogy állandóan magyarázkodok, hogy nehéz eset vagyok. Akarod tudni, mit gondolok? Baromira zavar, hogy én fizetek ki vagyonokat azért, mert pár rohadt, értéktelen suttyú kis senki erősebb volt nálam kamaszkoromban és rám szállt. Mert én nem tönkre mentem, hanem tönkretettek. Úgy gondolom, hogy nem igazságos, hogy most nekem kell nyalogatnom a sebeimet, miközben ők élik világukat, ki tudja, hány embert téve még tönkre. Az iskolában megtörténnek olyan dolgok, amiért a felnőtt világban már kőkemény jogi büntetések járnak. Úgyhogy fogni kéne egy légpisztolyt és kilőni az egyik szemét néhánynak, azzal mindjárt úgy érezném, hogy helyreállt az önbecsülésem, hogy kiálltam magamért és igazságot tettem. Én fizessek azért, hogy helyrehozzam, amit ők műveltek velem? Egy normális, életvidám, jólelkű gyerekkel? Én járjak terápiákra és adjak ki százezreket?


Tudod, eléggé unom már, hogy mindent NEKEM kell megoldanom, mindenre én jöjjek rá, mert mindenki más szarik rá, senkit nem érdekel, mi van velem, hogy még a szüleim sem segítenek ilyen alapvető dolgokban, azon kívül, hogy finanszírozzák ezeket a szakembereket. Néha nem is igazán értem, miért küzdök. Mi az a nagy cél, amit el fogok érni, ugyan miért érdemes meggyógyulnom? Mi lesz, ha úgy többé-kevésbé normális leszek? "Hurrá, sikerült felépülnöm, csak 10 évet b*sztam el az életemből, amik amúgy a legszebbek, amikor másnak semmi baja nincs, de sebaj, mostmár, 27 évesen, készen állok, hogy gondtalan kamaszként élhessek!" Ez lesz majd az a nagy megkönnyebbülés, amit érzek? Én úgy érzem, hogy semmi szüksége nincs rám senkinek. Nincs létjogosultsága ennek a személynek, ennek a gondolkodásmódnak, aki vagyok. Miért küzdjek állandóan, vért izzadva, újra és újra felállva, hogy majdnem olyan jó lehessek, mint mindenki más? Nekem ez nem kell. Ha nekem ezt osztotta le az élet, akkor én dobok. Senki nem kérdezte, hogy akarok-e élni, egyszerűen csináljam végig az élet összes szarságát, akkor is, ha örökre boldogtalan leszek. Vagy éljek boldogan mondjuk 30 éves koromtól abban a tudatban, hogy örökre megnyomorodtam kamaszkoromban és gondoljak vissza mindig keserűséggel a "gondtalan ifjú évekre". Oldjak meg mindent egyedül, legyek a saját magam pszichológusa, jöjjek rá mindenre én, mert a szüleim képtelenek rá, fussak a barátok után, miközben ezerszer rámcsapják az ajtót. Nekem ez nem kell!

Ezért nem érdekel a tanulás és semmi más sem. Nincs enegriám már rá, kifogytam, elfáradtam. Plusz nincs már motivációm sem rá, komolytalannak érzem az egészet. Tanuljak diplomáért, miközben azt se tudom, élek-e addig. Ezt komolyan írom.

2012. aug. 8. 22:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!