Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan érzésem van mintha...

Olyan érzésem van mintha álmodnék. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Megpróbálom mindig elterelni a gondolataimat ilyen hétköznapi dolgokkal, de amikor "visszazökkenek" megint olyan mintha ott se lennék.. Körbenézek látom hogy mindenki csinálja a dolgát stb. de mintha csak egy film lenne... Az első napokban amikor ez kezdődött nagyon rossz volt nem érdekelt SEMMI mintha az élet egyáltalán nem is lenne fontos... Most már jobb de néha rámjön és nemtudok vele mit csinálni... ez kb 2 hónapja van így...
2011. márc. 23. 22:12
1 2
 11/19 anonim válasza:
na ez engem is érdekelne. én lassan fél éve vagyok így ezzel.. de nekem ez éjjel-nappal így van... és a látásom is olyan érdekes..egyre jobban idegesít,hogy nem tudom az okát..
2011. jún. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
velem is szokott ez lenni, én is megynugodtam hogy nem én vagyok az egyetlen :D
2011. szept. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hülyeséget mondok, nincs benne tapasztalatom, de amiket leírtatok, úgy hangzik, mintha a narkolepszia az átlagosabbnál enyhébben megmutatkozna rajtatok..
2011. szept. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
37%

Borderline-szindróma, vagy pánikbetegség tünetei ezek.

Nekem is szokott lenni.

16/L

2011. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Igeeen, időközben keresgéltem és deperszonalizációs zavarom van... :D
2011. nov. 7. 23:26
 16/19 anonim ***** válasza:
én 6 éve érzem ezt...
2012. okt. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Évek óta vagyok így, vannak hónapok amikor magamhoz térek, de amikor beüt ez a dolog, akkor teljes mértékben eltűnök. Nem érdekel semmi, olyan mintha az, hogy élek az is csak egy álom lenne. Jelentéktelennek tűnik az életem ilyenkor és várom, hogy meghaljak. Nem vicces dolog, ha súlyosabb lesz, szóval ha rosszabbul vagy kérj segítséget!
2016. febr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
6 vagy 8 vagy 10 éve élek így. Először egyik barátomnál jött elő, amikor fociztunk, és kifáradtam. Aztán kicsit később el is múlt, de rá egy idővel visszajött, és nem múlik. Amikor kipihent vagyok szinte nemis veszem észre, de fáradtan nagyon erősen érzem.
2016. márc. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Deperszonalizációs zavar csak nagy trauma, fizikai, lelki vagy szexuális bántalmazás, elviselhetetlen stressz hatására jön létre. Előfordulhat, hogy a kiváltó okra nem emlékszik az ember.

A tüneteket akkor is produkálhatja az ember, ha nem elegendő vagy pihentető az alvása (7 óránál rendszeresen kevesebbet alszik, vagy alvás közben zenét hallgat, alvás közben rendszeresen felébred stb.) drogfogyaztás, alkoholfogyasztás, sőt túlzott tartósítószer, édesítőszer, koffeinfogyasztás, hormonális változás, mérgezés, feji-agyi sérülés következménye is lehet. Ebben az esetben viszont nem deperszonalizációs zavarról beszélünk, hanem a fent említetteknek a melléktüneteiről. A deperszonalizációs zavart lényegesen nehezebb gyógyítani, hiszen fel kell tárni és fel kell dolgozni a kiváltó tényezőket, ennek ellenére is előfordulhat, hogy stresszhelyzetben újra így kezd el védekezni a személy.

2017. máj. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!