Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy ha rám minden tünet igaz...

Hogy ha rám minden tünet igaz innen (link) akkor lehet hogy depressziós vagyok? Vagy ebben a korban mindenki így érez? 16/L

Figyelt kérdés
átnéztem többszor átgondoltam, és mindd eléggé jellemző rám, és nem csak néha hanem alapjáraton. vagy ez normális ?
2011. márc. 26. 22:44
 1/9 A kérdező kommentje:
ja ittvan [link]
2011. márc. 26. 22:44
 2/9 A kérdező kommentje:
Diagnosztikus kritériumok
2011. márc. 26. 22:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne diagnosztizáld magad feleslegesen,semmi értelme! :) Ennyi idősen mindenki érzi ezeket szerintem, én legalábbis éreztem ezekből jópárat kamaszként. Ráadásul most mindenki kicsit leereszt így tavasz elején (tudod,"tavaszi fáradtság"), érdemes lenne kicsit többet kimozdulni, kipróbálni új dolgokat és pozitívabban hozzáállni az élethez,hidd el,hogy ezekkel túllendülnél ezen.

A hormonok miatt is sok dolog megborulhat,szerintem ez nálad is így van.Nem szabad csüggedni,depressziót magadnak bebeszélni meg aztán pláne nem! :) Kicsit rázd meg magad,szedj sok vitamint,sportolj, koncentrálj fontos dolgokra (tanulás,baráti kapcsolatok,esetleg szerelem ;) ), próbáld meg élvezni az életet! :)

Hajrá!

24/L

2011. márc. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
akkor nalam jo reg ota tavasz van. nem megy se a tanulas se semmi, egyedul vagyok es ugy latszik senkinek sem kellek pedig meg teszek mindent... semminek sincs ertelme mar a szememben es nem tudom mit csinaljak... nem meselem be magamnak ha egyszer erzem h vmi nem oke.. mindenki olyan kibuszott boldog es csak latszolag... en neha ugyteszek masok kedveert de elegem van. annyira tudnek szeretni de engem senki es ez a helyzet. most krvasokat irtam boooocs
2011. márc. 27. 13:30
 5/9 A kérdező kommentje:
*es NEM csak latszolag
2011. márc. 27. 13:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.A dolog nyitja a hozzáállás. Magadnak bizonygatod azokat a dolgokat,amiket leírtál. Magadnak mondogatod,hogy semmi nem jó,ezáltal az agyad automatikusan rááll a sz-rra magyarul,és azt "vonzod be" magadnak.

Kicsit nézz körül a világban.Nem azt mondom,hogy a rossz dolgokon,beteg gyerekeken,természeti katasztrófákon vagy más ember sanyarú sorsán rágódj,félre ne értsd.Csak azt mondom, mindig van olyan,akinek rosszabb a helyzete,mint neked.

Az meg,hogy most azt érzed,hogy a világ jaj de borzasztó,az nem depresszió.Úgy hívják kamaszkor,és ezt nem kiosztásból mondom vagy bántásból.Amikor odáig jut valaki,hogy lerobban fizikailag és tényleg,de tényleg nem érdekli senki és semmi,ott indul a depresszió.Te nem vagy depressziós, egyszerűen megrekedtek a negatív gondolatok a fejedben és magadat gyötröd hülyeségekkel. Olyan emberekre figyelj,akik érdemesek a szeretetedre,csak vannak barátaid,családod...ne kezd,hogy "de engem senki sem ért meg", mindenki túléli valahogy a kamaszkort,ezek az érzések most normálisak.

Azokat,amiket írtam,viszont megpróbálhatnád. Tényleg csak elindulni nehéz,és nem agyalni kell,meg nyávogni,hanem csinálni a dolgaidat!

Addig,ameddig ezt a hangulatot meg világfájdalmat árasztod magadból,senki nem fog úgy látni,ahogyan te akarod látni saját magad.Ameddig magadban ezeket a dolgokat nem fordítod át pozitív érzésekbe,addig tényleg produkálni fogod a depresszió tüneteit. Úgyhogy szedd össze magad,és akkor minden rendben lesz!

2011. márc. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdésre írtam az alábbit, de a depresszióra is illik:

"Az ilyen energia hiányos állapotoknak -ha nincs egyéb fizikai oka!!!- akkor valami belső konfiltus lehet a hátterében. Valami olyasmi, amivel nem nagyon szeretnél szembenézni, viszont az meg szeretne "kitörni". A kitörés visszatartásához iszonyú erő kell, amiben elfárad a lélek. Sőt, a két terület határán (tudatos-tudattalan) kialakul egy kemény réteg, ami amiatt úgy érezheted, hogy már nem érzel semmit. Ez a "nihil" állapota. Nem érdekel semmi, nem izgat semmi, nincs kedvem semmihez.

Ez még nem a depresszió -az ennél súlyosabb állapot- de jó út ahhoz.

A megoldáshoz szükség lehet valamilyen "lélekhez értő" szakemberre: mentálhigiénés szakember, pszichológus.

2011. márc. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Helló! Csatlakozom az előttem szólókhoz. Mintha csak én írtam volna! Ez hidd el, nem depresszió, ez a KAMASZKOR. Egészségügyis vagyok, és van egy 16. éves fiam. Időnként ő is produkál ezt-azt. A szemléleteden kellene változtatni, neked is akarni, keresni kell a jó dolgokat. Szoktam a fiamnak is mondani, vannak rosszabb helyzetben lévők is az életben: betegek, éheznek, nincs fedél a fejük felett, elvesztették mindenüket, anyagi javaikat, családjukat, nincs senkijük, nincs akihez forduljanak segítségért, kilátástalan az életük stb. Ezzel szemben:van fedél a fejed felett, nem éhezel-szomjazol, van családod-akihez fordulhatsz, van aki szeret, nem vagy beteg, megvannak az anyagi javaid stb. Próbálj tényleg jobb dolgokra gondolni, csinálj valami újat, jót, sportolj, menj el esténként futni, vagy járj konditerembe, szórakozz, menj moziba, színházba, hétvégén discoba. Meglátod barátokat is fogsz találni, és a szerelem is megtalálhat. Nem is hiszed el mennyire egyszerű az egész. Az én fiamat az ikolába menő buszon nézte ki egy szép kislány, és anélkül, hogy ő tudta volna ki a fiam, elkezdte keresni a facebook-on. Meg is találta még aznap, és innen kezdődött a szerelem, ami azóta is tart. Szóval ne csüggedj! Álj át egy kis pozitív gondolkodásra. Keresd mindenben a jót, segíts másokon, és mindig foglald el magad valamivel, segíts a barátokon, szüleiden, keress valami hobbit.Remélem megoldódik a gondod.Sok sikert!!!
2011. ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. ápr. 17. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!