Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, hogy kicsit...

Mit tehetnék, hogy kicsit jobb legyen? Egyre jobban beszárkózom, de közben elegem is van ebből, de erőm nem sok van kilépni ebből a helyzetből. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Semmihez nincs kedvem a munkámon kívül (rosszabb napokon ahhoz sem, de azért az még megy kifogástalanul), a barátaimmal találkozni és kimozdulni szinte kivitelezhetetlen feladat, annyi energia kell hozzá. A szerelmemmel 2 éve szakítottunk, azóta teljesen elment az önbizalmam, esélyét sem látom, hogy egyszer komoly kapcsolatom és családom legyen. Nagyon sokat dolgozom, aztán legszívesebben csak aludnék, de próbálom magam kényszeríteni és elmenni ide-oda, de sok örömöm nincs benne. Ezenkívül ha meglátok egy kisbabát, legszívesebben sírni kezdenék, annyira szeretnék gyereket, de esélytelennek érzem, hogy egy kapcsolatba újra bele mernék menni, annyira félek, hogy megint csalódnék, így az esélyét is elkerülöm, hogy valakivel megismerkedjek. (30 éves vagyok, tehát nem kamaszkori nyavalygás)
2009. júl. 1. 17:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a beSZárkózom, természetesen beZárkózom akart lenni:)
2009. júl. 1. 17:24
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem szánj most egy ideig pénzt és energiát arra, hogy kényeztesd magad. Járj el masszásra, kozmetikushoz, fodrászhoz, egyél finomakat, vegyél egy-két szép ruhát, a lényeg, hogy érezd jól magad és szeresd meg újra magad.
2009. júl. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rendszeresen járok, kozmetikusnál pl. ma voltam, de ezek inkább feladatok, "kötelező" programok, mert nem akarok ápolatlan lenni. Sokszor beszabadulok vásárolni és amikor nem menekülök el a tömeg vagy egy rossz beszólás miatt (a múltkor pl. egy eladónő a magasságom miatt szólt be, 180 cm vagyok, de erről a legkevésbé sem tehetek), akkor veszek is ezt-azt, de igazán örömöm nincs benne.
2009. júl. 2. 01:37
 4/11 A kérdező kommentje:
Senkinek nincs ötlete? Senki nincs hasonló helyzetben?
2009. júl. 2. 22:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Neked egy nagyon jó barátra lenne szükséged. Talán pszichológusra is, de ha jó barátra lelsz, lelki társra akkor nem biztos hogy kell. Bár ártani sem fog.

Nekem is nagyon sok bajom van mostanában és nem tudok kilépni belőle. aztán utána hipp hopp kint vagyok belőle, aztán megint vissaesek. Én próbálok a saját magam pszichológusa lenni, néha sikerül néha nem. A legfőbb bajom az önbizalom hiánya talán. Meg még sok sok minden.

Ha gondolod írj nekem privátba, hátha összebarátkozunk és jobb lesz kicsit. Én 26 vagyok. Nő. Igaz nekem más jellegű problémáim is vannak, de ilyenek is jellemzőek rám mint rád.

2009. júl. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Ja és amúgy nagyon úgy vettem észre hogy mikor az embernek problémája van, akkor a barátok is elfordulnak, mintha menekülnének nehogy ők is beleessenek ebbe. nekem sajnos sok ilyen tapasztalatom van. Aki meg volt már ilyenbe az meg azért menekül, mert fél hogy visszaesik.

Szomorú világ ez!

De amúgy nekem ez az oldal sok mindenben segít, szinte mindig itt lógok amikor csak tehetem, mert ahogy olvasom más bajait, akkor az erőt ad, hogy más sokkal nehezebb helyzetben van, vagy épp olyanban mint én. Ha már érzi az ember hogy nincs egyedül már az is segít kicsit. Szoktam feltenni kérdéseket is, problémásakat is meg egyszerűeket is és mikor válaszolnak már az is nagyon jól esik.

2009. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

te depressziós vagy. (már azokból ítélve, amiket leírtál: fáradékonyság, "nincs kedvem semmihez", búskomorság)

egy pszihiáter nagyon sokat segítene (ha nem is tapasztalatból mondom,de sokakat láttam akiknek tényleg segített), rosszabb napokon talán a kedélyjavítók, bár ez nem túlságosan ajánlott.

egyet értek az első hozzászólóval, "magadra kell eröltessd" hogy kimozdulj otthonról, elmenj a rokonaidhoz, keress új kapcsolatokat. Hidd el, megértem hogy nehéz, és sokkal könnyebb tanácsokat osztogatni,de ha otthon vagy egymagadban és emészt (bocsánat hogy ki kell mondanom ...) az önsajnálat, attól semmi se lesz jobb. Egy próbát megér, bízz bennem :)

aztán majd írj, hogy hogy alakulnak a dolgok :)

2009. júl. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyesmim, én feladtam és 2 évig ki se mentem nagyon az ágyból. Napi 16 órákat aludtam. K.O. voltam.

nekem deprimáltságnak mondták

2009. júl. 8. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az elmúlt pár napban csak aludtam vagy úgy intéztem a dolgaimat, hogy ne nagyon kelljen kibújnom itthonról. Lazább időszakom volt, pár napig megtehetem, ha tovább nem is. Amikor el kellett valahova menni vagy beszélni valakivel, annak beszólogatás, veszekedés vagy sírás lett a vége. Nem tudom mi van velem, remeg a gyomrom és legszívesebben nem szólnék senkihez hetekig, hónapokig.
2009. júl. 8. 18:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyenem van, egyszer annyira bedurvultam, hogy 2 évet végigaludtam. Most meg rájöttem, nincsenek barátaim, akiket annak hittem talán nem is azok. :(
2009. júl. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!