Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság a megoldás?

Öngyilkosság a megoldás?

Figyelt kérdés

Pár napon belül fogok kis érettségizni németből és angolból!

Nagyon sokat tanultam, de én nagyon gyenge vagyok idegennyelvből!Elsőnek úgy volt, hogy egy idegennyelvből kötelező, és így én a németet választottam, de 2hete közölték a tanárok, hogy angolból kötelező!Én nem szeretem az angolt, se az angol tanárt!Nemis tudok angolul. Mind1. 8 tételből 3mat tudok. Ha egyest kapok mindkét tantárgyból attól még nem buktathat meg a tanár, de azért ciki. Legalább a német legyen 3mas.

Ezen kívűl másfél hete temettem el a mamámat. Nagyon szerettem, talán....nehéz ilyet írni, de lehet hogy jobban szerettem mint az anyukám. Nagyon mélyen érintett a halála.

Egyépként egy visszahúzódó lány vagyok, a legjobb barátnőimmel se szoktam nagyon titkos dolgaimat megosztani. A szüleim...nem nagyon beszélgetek velük.

A próbaérettségi nagyon rosszkor jött, ma egész nap sírtam, valószínűleg, mert idegesvagyok a mamám halála, és a próbaérettségi miatt. Nem akarok elmenni próbaérettségire. Kérlek, titeket, valaki segítsen, hogy ne kelljen próba érettségiznem. Szét néztem interneten milyen öngyilkossági módszerek vannak. El vagyok keseredve. Valaki adjon valami tanácsot!


2011. ápr. 3. 22:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sürgősen felejtsd el ezeket a gondolatokat. Egy próbaérettséginek semmi súlya nincs. Tudom, milyen mélyponton lenni, de hidd el, hogy jobbra fordulhatnak a dolgok, és később eszedbe se fog jutni az, ami most padlóra küld. Vannak krízishelyzetek, mindig lesznek, nem is gondolnád, mennyi mindent ki tudsz bírni. Tanuláskönnyítő módszereknek utána tudsz nézni a neten, és még egyszer, nyugi. Az esetleges rossz eredmény össze nem hasonlítható egy gyerek(te) elvesztésével.
2011. ápr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

szia! sajnos vannak az életben nehézségek amiken túl kell esni, de hidd el, hogy egy érettségi nem ér annyit hogy miatta eldobd magadtól az életed! én 3 éve érettségiztem, tudom, hogy elég húzós ez az időszak és én a magyar szóbeli érettségim előtt sírógörcsöt kaptam aztán meg kihúztam egy olyan könnyű tételt, amiről egy csomót tudtam beszélni...

És ne aggódj ha a próbaérettségid rosszul sikerül, mert általában a suli sokkal nehezebb próbaérettségit írat mint amilyen az érettségi. Nézz át előző éves feladatsorokat, esetleg járj magántanárhoz ha van rá lehetőséged és állj hozzá pozitívan.

De még ha nem is sikerül úgy, akkor sem dől össze a világ!

2011. ápr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ne tedd!

Semmit nem oldasz meg vele!

Inkább segítek: Először is, nincs olyan szabály sehol sem, hogy kötelezően kell az angol. Egy nyelv kell, de azt te választod meg (jó urdu ne legyen persze).

Másodszor: Ne menj el a próbaérettségire.

Harmadszor: Édesanyád miatt ez nehéz időszak neked. Sajnos én is nemrég vesztettem el egy családtagomat, így megértem a szenvedésedet. Légy erős, ezt tudom javasolni.

Ha a suli meg nagyon civódna akkor abban segíthetek. Joghallgató vagyok, és elég jól ismerem az oktatással kapcsolatos jogszabályokat is. Kérdezz bátran, írj e-mailt.

Kitartást, és sok sikert. És ne dobd el az életet!

2011. ápr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nagy valószínűséggel 1-es lesz...De majd megpróbálom kezelni a helyzetet, öngyilkossághoz gyáva vagyok, de lehet hogy esetleg holnap a kisérettségi után nem megyek haza, hanem inkább járok egyet (pár órát)
2011. ápr. 3. 22:12
 5/16 anonim ***** válasza:

Mit pánikolsz?,


Egyrészt ez csak kisérettségi, szóval nem számít.


Másrészt ha nagyérettségit is elszúrod, fél év múlva már meg is ismételheted mindössze 12 ezer forint ismétlő vizsgadíj befizetése után.


És akárhányszor ismételhetsz ha befizeted ujra és ujra a vizsgadíjat.


4 ismétlésből már csak felhozod 5 ösre nem?

A legutolsó számít mindenhol!


12 ezer forint miatt ölnéd meg magad?


Xard le a tanulást most és inkább gyászold a nagyidat.

2011. ápr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én be se mennék kisérettségizni, dugják fel maguknak a hülyeségüket!
2011. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. ápr. 3. 22:14
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanabban a cipőben jártam, mint te, kb 5 éve. Csak engem egyetemen kapott el a dolog.

Elkezdett minden sz@rul menni, mert nagymamám meghalt, akihez nagyon-nagyon szoros kötelék fűzött (szorosabb, mint anyukámhoz). Elkezdtem rosszul tanulni, láttam, hogy a jövőm lehet a tét. Öngyilkos akartam lenni (iiletve eszembe jutott). Mégis úgy döntöttem, hogy inkább egy mentálhigiénés központba megyek, és segítséget kérek. Jó döntés volt! Szakemberek (nagyon kedves, középkorú emberek) beszélgettek velem, mindent elmondhattam nekik, névtelenül. Nagyon sokat segítettek a tanácsaikkal, azzal, hogy bevettek megy körbe, ahol hasonló válságon átment fiatalok voltak.


Én azt javaslom neked, hogy semmiképp ne add fel, egy érettségi és nagymamád halála (amit sajnos majd mindenki átél) nem ok a halálra! Hidd el, később hálás leszel érte! Minél hamarabb fordulsz valakihez segítségért, annál hamarabb összeszeded magad, és írsz egy jó érettségit, elmész egy jó helyre tanulni, és kinyílik a világ! Boldog leszel, hogy így döntöttél! Higgy nekem, átmentem ugyanezeken!


Mindenekelőtt felejtsd el a negatív gondolatokat. Nem akarsz meghalni, mert akkor nem írtad volna ide, te segítségért kiáltasz!

Szólhatsz tanárnak, szülőnek, akárkinek, aki szimpatikus, és elmondhatod neki, mi bánt, hogy mire van szükséged! Töltsd meg a fejed pozitív gondolatokkal. ne arra gondolj, hogy gyenge vagy, hanem arra, hogy erősebbé kell válnod, és erősebbé FOGSZ válni!


Ha szükséged van segítségre, én is szívesen meghallgatlak és segítek, ahogy tudok. Írj, ha gondolod.


Fel a fejjel!

25/N

2011. ápr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

dehogy megoldás, felejtsd el az ilyeneket

a kis érettségit le kell sz@rni úgy ahogy van , nem tudom amúgy minek találnak ki ilyeneket semmi értelme , nem veszi senki se komolyan

ilyenek miatt még csak véletlenül se forduljon meg a fejedben az öngyilkosság

egyébként meg kéne neked pár barát akivel rendesen tudsz beszélgetni minden gondodról , ez lenne a fontosabb szerintem


ui.: Részvétem a mamád miatt

2011. ápr. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%
Ez a te mostani kísérleted nem érettségi, hanem éretlenségi. Valamikor az érettségi azt jelentette, hogy a tanuló, testileg lelkileg, tanulmányait tekintve érett, és készen áll az életre. Nem a halálra. Az életre. Mondd, mit fogsz csinálni, ha váratlanul bekakil a kisfiad? Leugrasz a Turulmadárról? Hamar szedd össze magad, és merj kiállni azért, amit csináltál, vagy nem csináltál. A mama meg már öreg volt, azért halt meg. Te is meg fogsz, egyszer. Ne keverj itten, te visszahúzódó lány.
2011. ápr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!