Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosság megoldás lehet?

Az öngyilkosság megoldás lehet?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. Drogfüggő és alkoholista. Hiába járok elvonóra akármire nem tudok leállni. A szüleim sose szerettek, hagyták hogy az utcán éljem az életem. Nem csak az ő hibájuk, részben az enyém is, hogy ide jutottam. Senki se szeretett/szeret így muszáj volt hogy kicsit kikapcsolódjak. Először csak füves cigivel kezdtem, de később jöttek a keményebb dogok. Tudom, elbaxtam az egész életem, de úgy érzem hogy már késő. Én képtelen vagyok ezekről a dolgokról leszokni. Mit tegyek? Kihez forduljak? Vagy már késő? Kérlek segítsetek!
2011. júl. 29. 22:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem az öngyilkosság nem megoldás. De biztos irnak mások is valami okosat.
2011. júl. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság semmire se megoldás, de remélem ezt te is tudod.

És nincs olyan, hogy "már késő"...

2011. júl. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Dehogy késő! És azzal, hogy rájöttél, ez így nem jó, máris elkezdted a változást. Nő vagy, tehát erős. És mi az, hogy az egész életed?:) A java még most jön, és csak rajtad áll, hogyan éled tovább!
2011. júl. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
kérd meg Jézust,h oldozzon fel és költözzön a szívedbe! add át neki az életed! ha ez megtörténik,könnyebb lesz,hidd el! menj el egy gyülekezetbe,keress neten olyat,ahol tudnak segíteni neked. fiatal vagy,meg kell találnod a célt az életedben. Isten segíteni fog!
2011. júl. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Azt írod, úgy érzed, most már késő...

fordulj Krisztus felé, próbáld meg. Nála sosem késő, ő szeret Téged.

2011. júl. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
ezt a kérdést nem ebbe a kategóriába sorolnám, annyi sok ilyen kérdés van... Inkább gondolkozz el egy kicsit magadban és ne itt kérdezősködj tanácsokért!
2011. júl. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%

Jól van már nehogy itt elhigyjétek neki, nem kell itt lebeszélni senkit se.

A kérdező meg egy nagy kamus ember, mert azt se tudja mit beszél.

Attól hogy valaki iszik és néha bekap egy kis tablettát, vagy füvezik még nem lesz elszúrva az élete. Nekem ne magyarázd meg mert tudom hogy nem így van, mindaddig míg mértékkel csinálja az ember.

Az más kérdés ha heroinnal van így valaki, de az a személy nem fog gyakorikérdéseken, kétségbeesetten kérdezni. Hogy miért? mert nem érzi a leszokási vágyát.


Oda fordulj ahol letudnak szoktatni a h*lyítésről, újságírónak meg regényírónak kiváló lehetnél.

19/f

2011. júl. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
akarat kérdése az egész leszokás. Ha eldöntöd fejben hogy leszoksz, nem le akarsz, hanem igenis leszoksz, akkor menni fog. Rajtad múlik, s aztan szépen össze áll a kép, hogy mit is kezdj magaddal. Az öngyilok hülyeség. Én sem ajánlom. Tudod még nem késő... A késő akkor van ha lelépsz a tizedikről. Ott már hiaba bánod meg, onnan nincs visszaút. Most még százféle lehetőséged van, csak fejben kell eldöntened az indulást és az irányt.
2011. júl. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tudom, a partvonalról könnyű tanácsokat osztogatni, de szerintem a legfontosabb az lenne, hogy kiszakadj az eddigi környezetedből: a lakóhelyedről, az ismerőseid közül, attól, akitől a drogot beszerezted, akik bármikor újra visszaránthatnak a drogok, az alkohol világába. Ha van lehetőséged, akkor költözz olyan messzire, amennyire csak tudsz a régi életed szereplőitől. Aztán keress egy olyan embert, akiben meg tudnál bízni, akihez akkor is fordulhatsz, amikor ellenállhatatlan vágyat érzel a drog és az alkohol után, amikor úgy érzed, nem bírod ki nélküle - ez az ember lehet pl. egy pap, lelkész, vagy akár a szomszéd néni, bárki, akiben meg tudnál bízni. Keress munkahelyet, ill. végezz önkéntes munkát: akár kórházban, idősek otthonában a betegekkel beszélgetni, az utcában, társasházban lakó időseknek segíteni bevásárolni stb. - ahol laksz, azon a településen kérdezd meg az ott lévő intézmények vezetőit, hogy tudnának-e neked ilyen jellegű munkát adni? Ez egyrészt azért jó, mert lefoglal, nem lesz időd folyton a drogokon, alkoholon pörögni, másrészt rájössz, hogy milyen jó embereken segíteni, ill. vannak nagyon tragikus sorsok, életek és ezeken a nehéz helyzeteken úrrá lehet lenni. Drukkolok neked!
2011. júl. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Az öngyilkosság SEMMIRE SEM MEGOLDÁS! Az embernek csak egy élete van, ne adja fel! Gondolj arra, hogy van aki nem öngyilkosság miatt, nem saját akaratából hal meg, és ő még szeretett volna élni, Neked meg itt a lehetőség! NE vedd el magadtól!

Nincs olyan, hogy "nem tudok" ez nem igaz, tudsz te ha akarsz csak egy kis akarat erő kell hozzá!!!

Tudom, mindenki ezt mondja de tényleg így van! Nézzél filmeket amik drogosokról készültek, és láthatod miként szoktak le!!!

20 éves vagy, előtted az élet!!! Basszus én most hogy örülnék, ha 20 lehetnék! Pasizz, bulizz, szórakozz, keress egy jó fej srácot vagy olyan embert akit gyerekkorodban kiszemeltél magadnak és hódítsd meg! :) Én biztos ezt tenném! ^^

Járj egyetemre, ha fejleszteni akarod magad, mondom pasizz, bulizz, élj!!!

Ez a legjobb amit tehetsz meg pl. vegyél alkoholmentes sört! És akkor még ihatsz is a haverokkal!

Látod, ha én most a helyedbe lennék, huhúúú de jó is lenne 20-nak lenni, de még 18-nak is.

Ha barátokkal vagy ők is segíthetnek ebben, ne gondolj mindig a drogokra meg a piára!

Játszd az elérhetetlent egy kiszemelt pasi számára, lehet sokkal öregebb vagy fiatalabb tök mind1 csak jól érezd magad!

Én biztos ilyeneket tennék! Hidd el, ha van az embernek egy kis öröme az életben, akkor úgy érzi érdemes élni, és sohasem lesz szomorú azután. Persze vannak hullámvölgyek, amiken át kell jutni, de az élet egy játék és játszani kell!


PASIZZ! ÉLJ! BULIZZ! HASZNÁLD KI A FIATALSÁGOD!


Tudom, hogy képes vagy rá, nagyon sok sikert kívánok!


15/L

2011. júl. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!