Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság a megoldás?

Öngyilkosság a megoldás?

Figyelt kérdés

Pár napon belül fogok kis érettségizni németből és angolból!

Nagyon sokat tanultam, de én nagyon gyenge vagyok idegennyelvből!Elsőnek úgy volt, hogy egy idegennyelvből kötelező, és így én a németet választottam, de 2hete közölték a tanárok, hogy angolból kötelező!Én nem szeretem az angolt, se az angol tanárt!Nemis tudok angolul. Mind1. 8 tételből 3mat tudok. Ha egyest kapok mindkét tantárgyból attól még nem buktathat meg a tanár, de azért ciki. Legalább a német legyen 3mas.

Ezen kívűl másfél hete temettem el a mamámat. Nagyon szerettem, talán....nehéz ilyet írni, de lehet hogy jobban szerettem mint az anyukám. Nagyon mélyen érintett a halála.

Egyépként egy visszahúzódó lány vagyok, a legjobb barátnőimmel se szoktam nagyon titkos dolgaimat megosztani. A szüleim...nem nagyon beszélgetek velük.

A próbaérettségi nagyon rosszkor jött, ma egész nap sírtam, valószínűleg, mert idegesvagyok a mamám halála, és a próbaérettségi miatt. Nem akarok elmenni próbaérettségire. Kérlek, titeket, valaki segítsen, hogy ne kelljen próba érettségiznem. Szét néztem interneten milyen öngyilkossági módszerek vannak. El vagyok keseredve. Valaki adjon valami tanácsot!


2011. ápr. 3. 22:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Na ide figyelj kislány! Ez az öngyilkos dolgot most azonnal felejtsd el!!!!!!!!!

Ez "csak" próbaérettségi, és nem fog senki megbuktatni...ha még keevset is tudsz vmiből, annyit össze tudsz biztosan hozni, hogy átmenj a vizsgán, ezt hidd el:)

amúúgy is tudod ilyenkor a tanárok csak ijesztgetik a gyerekeket, de csak azért, hogy tanuljanak...a mi osztályunkba is ez volt...fenyegetőznek:)

és gondolj a nagyidra...ő sem szeretné hogy butaságot kövess el...had legyen rád büszke:)

ő érte és az emlékért küzdj és ne tegyél semmi butaságot:)

egyébként is...soha ne vedd túl komolyan a sulit!!!!!!nem szabad sajátmagadat tönkretenned miatta...jó nem azt mondom, hogy hagyd ott vagy ne tanulsz, de ilyen öngyilkos gondolatok soha ne jussanak az eszedbe iskola miatt...de más miatt sem!!!!!!!!!!

figyi...amúgy hidd el nekem, hogy mindenkit átengednek...csak szívóznak a tanárok...légy erős és nézz át még amit tudsz az anyagból, de próbáld olvasásként felfogni...ne úgy mint egy anyag, hanem mintha a kedvenc könyvedet olvasnád, és próbáld visszamondani magadnak, hogy mit olvastál:)

vagy jegyzetelgesd fel a legfontosabb dolgokat, pl. egy táblázatba, pl. ragozások stb. ami a legfontosabb, nézd át a leggyakoribb szavakat és kész:)

a lényeget próbáld mindenből kiemelni, és utána már egyszerűbb:)

és kérlek, ne gondolj butaságokra, mert sok embernek okoznál bánatot...ha még te nem is így gondolod:)

képes lennél a hülye tanárok, érettségi miatt elhalasztani az életed többi szuper részét?tök sok mindent meg kell még élned, a szerelmet, az esküvődet, kalandokat, boldogságot...:) és ezek meg is lesznek...sikerülnek a vizsgáid, gondolj arra, hogy ha vége a vizsgáknak, tök jó lesz:)

fel a fejjel csajszi:)

a nagyid miatt őszinte részvétem:(

remélem segítettem:)

2011. ápr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Úr isten,dehogy is ez a megoldás! Nem vagy te ostoba hogy ilyenen járjon az eszed,legyen egy kis önbizalmad és próbálj meg meg nyugodni.Tudom a vizsgák előtt könnyű mondani,de én is nagyon féltem a vizsgáim előtt (1éve volt)de ilyenek eszembe nem jutottak.
2011. ápr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A próbaérettségi azért van, hogy élesben ne blokkolj le, ismerős legyen a szituáció. Biztos segítenek majd, azért a tanár is ember. Emiatt nehogy hülyeséget csinálj!
2011. ápr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

angol az egyes lett, a német meg....felelés elött 1 órával tudtam meg, hogy még egy tételt fog venni a tanár, és azt nem tudtam, azt mondta a tanár, hogy 1 óra alatt meg lehet tanulni, alapból izgultam, meg átakartam nézni, és még tanuljak? 1x átnéztem és ennyi volt...

és pont kihúztam azt az egyet amit nem tudtam...mivel a párbeszéd ment, ezért a tanár hármast adott...ott állt még az ofőm is, ő annyit mondott, hogy legalább nem élesbe rendes érettségin volt ez, a német tanár még hozzá tette, hogy évvégén nem lehetek ötös, és a négyesért is meg kell szenvednem....


mindenkinek köszönöm a válaszokat, nem leszek öngyilkos, de a német tanárt a pokol legsötésebb szögébe kívánom.....egyépként azóta hihetetlenűl mérges vagyok!


úgy hogy lécives mostolyat írjatok, amitől lenyugszom, csak ne azt, hogy "ez csak egy próbaérettségi volt", meg hogy "majd kijavítom" mert ezeket már hallottam... köszönöm az ediggi válaszokat és az elkövetkezendőket is

2011. ápr. 6. 21:32
 15/16 anonim ***** válasza:
Nagyon rondák ezek a tanárok. Hogy bepaliztak tégedet. Ugye nem is tudtad előre, hogy a suli vége felé majd le kell érettségizni. Másképp el sem kezded a sulit. Jól megijesztettél itt mindenkit. És eszedbe se jusson kijavítani az 1-est. Ott gebedjen meg, ahol van. Maj jönnek még hozzád sírni. stb. stb. Így jó lesz?
2011. ápr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg :)

Hidd el majd megnyugszol, gondolj arra hogy a rendes érettséginél nem lesz ilyen meglepi tétel.

2011. máj. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!