Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A dadogós emberek ha egyedül...

A dadogós emberek ha egyedül vannak akkor is dadognak, vagy csak valódi kommunikációnál?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 18:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Volt egy lány munkatársam. Dadogott amikor beszélgetett velünk. Fiúval való társalgáskor nem annyira. Ha mérges volt és elkáromkodta magát jó hosszan, szintén nem dadogott. Ha énekelt szintén nem káromkodott. Engem is érdekelne hogy működik ez náluk.
2011. ápr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Nézd meg a Király beszédét, abban sok mindenre választ kapsz. :)
2011. ápr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
szerintem csak lámpaláz féleség miatt dadognak.
2011. ápr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
szerintem valami lelki gátlás lehet ez náluk,gondolom valami régi rossz emlék miatt,mikor még sebezhetőbb az idegrendszer.Valaki ilyenkor dadogni kezd,valakinél pedig más pótcselekvés jön el a görcs levezetésére.
2011. ápr. 4. 18:33
 5/14 A kérdező kommentje:
húha,lány dadogót Én még sose láttam,bár ettől még lehetnek.
2011. ápr. 4. 18:34
 6/14 anonim ***** válasza:
Ezt egy oldal úgy magyarázta, hogy mindenkinél van egy régió, ahová görcsöl. A dadogók a gégéjükben görcsölnek. Nem dadognak, ha énekelnek, suttognak, kiabálnak, báboznak, vagy verset mondanak.
2011. ápr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Valóban több a fiú, vagy férfi, mint a nők között. Felnőttkorban az arány 4-5-szörös a férfiak javára. Ha egyedül vannak, akkor gondolom, hogy az erősen dadogók nem szólalnak meg, mert félnek a beszédtől, és örülnek, ha nem kell beszélni.
2011. ápr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem van egy dadagós ismerősöm(igaz életem során nagyon sokat ismertem,tehát az 1% is téves)tehát Ő azt mondja,hogy mikor egyedül van,akkor nem szokott dadogni,csak ha más előtt kell beszélni.Gondolom a lelki gátlás ilyenkor blokkolja az agyat.
2011. ápr. 4. 19:42
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!



Én 4 éves korom óta dadogok. Eloszlatnék néhány tévhitet:

Először is: semmi köze az idegességhez! Igazi dadogó legtöbbet akkor dadog, amikor nyugodt!

Másodszor: tenni nem lehet ellene, nekem is azt mondták, hogy örökre úgy maradok, még normál iskolába sem javasoltak. Csak magától múlhat el. Nekem majdnem elmúlt, még a magyar-könyvtár szakot is elvégeztem, nem vették észre!

Sokszor dadogok pl, ha a kutyámhoz beszélek. Ez nem igazi kommunikáció, mivel nem egy emberrel állok szemben.

De pl az új munkahelyemen még nem hallottak dadogni, bár már ott dolgozok 3 hónapja.


Nem tudják se az okát, se a gyógymódját, csak találgatnak. Nekem is mondtak olyat, hogy biztos megijedtem valamitől, de ez hülyeség. Akkor mindenki dadogna. Különben már nem zavar, megszoktam.

2011. ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Még annyit szeretnék írni, hogy a főiskola 4 éve alatt vizsgán soha nem dadogtam, mivel ez stresszhelyzetben elmúlik általában. Érdekes dolog mindenesetre.
2011. ápr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!