Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt pszichológusok/pszi...

Vannak itt pszichológusok/pszichológus hallgatók? (akik szeretnek karitatívkodni)?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 22:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én pszichológus hallgató vagyok...

3. éves

2011. szept. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%

lökd a rizsát, mi kell?

a gyk-nál nem kell jobb pszichomókus.

itt majd jól megaszondják neked, ha leírod, mi a kínod.

2011. szept. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi lettem volna, hogy miért menten erre a pályára, mert jól keres,é s közben le se sz*rják az emberek ügyes-bajod dolgait, vagy mert valóban kíváncsiak, segíteni szeretnének. Utóbbi esetben: Nem furcsa érzés több tízezreket elkérni érte? (Mondjuk a belefeccölt energia, idő és pénz, hogy pszichológus/pszichiáter lehess nyilván elég sok)
2011. szept. 17. 15:37
 4/20 A kérdező kommentje:
*mentek
2011. szept. 17. 15:37
 5/20 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Nem értem a kérdésedet. Provokálni akarsz?

Ennyi erővel az orvosokat, az ügyvédeket, a jogászokat és mindenkit aki jól (jobban) keres lehetne támadni.


Én azért mentem pszichológiára, mert érdekelnek az emberek, mert érdekelnek az emberek közti viszonyok...ezenkívül szeretnék segíteni azoknak a gyerekeknek akiknek nehéz életük van...szeretnék segíteni az írás és olvasászavaros gyerekeknek, felnőtteknek. (Nem érdekel a pszichológia hókusz-pókusz része)...


Amúgy rengeteg munkába időbe és erőfeszítésbe kerül pszichológussá válni...nem csak az alapképzés, de az utána levő rengeteg elvégzendő kurzus...


A pszichológus csak annak segít aki segítséget kér...

Nem kötelező pszichológushoz menni, ha magad is megtudod oldani a problémádat...

2011. szept. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

KEdves első, ne haragudj, nem provokálni akartalak!!!

Egyébként zárójelben én is megjegyeztem, hogy a belefektetett energia valóban rengeteg, és jogos, hogy olyan sok pénzt kérnek egy-egy kezelésért!

Én tökéletesen egyetértek, és becsülöm azt aki tényleg segíteni szeretne! (De sok olyanról hallok, hogy elment xy pszichológushoz, és le sem nézték...)

Csak sajnos azok vannak sokszor a legrosszabb helyzetben, akiknek nincs pénzük a kezelésre... :S Velük mi lesz?

(Állambácsi ugye nem szereti a pénzt kiadni, inkább bezsebelni)

2011. szept. 17. 16:22
 7/20 anonim ***** válasza:

Igazad van. Mondjuk ne hidd azt, hogy én kezdő pszichológusként hűdemennyi pénzt összeszedek...

(Azt meg el sem mondom, hogy vannak olyan kurzusok, ebből most egyre járok, amiből 4-5 euró egy(!) óra és 180 órások...számolj utána az mennyi pénz, egy kezdőnek kb. három havi pénzze...nem beszélve arról, hogy nem egy hanem 4-5 ilyen kurzust kell elvégezned, hogy legyél valaki) Ezek a kurzusok nem csak drágák hanem hosszú időtartamúak is, egyszerre általában egyet-kettőt járhatsz. (olyan másfél, 2 év egy kurzus)...

Szóval negyven éves korom előtt semmiképp sem számíthatok jó állásra, karrierre...

És akkor számítsuk még be a gyerekvállalást is...



(Egyébként én ingyen is szívesen foglalkozom gyerekekkel, persze csak azokkal a dolgokkal amihez értek. Komolyabb dolgokhoz még fejlődnöm kell)


A szakembert pedig meg kell választani. Nekem rengeteg olyan évfolyamtársam, csoporttársam van, akiről nem tudom mit keres ott, de hogy nem engedném a szakmába, az biztos...Sajnos ilyen is van...:(

2011. szept. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
"pszichológia hókusz-pókusz része" megkérdezhetném, hogy ez alatt mit értesz? :O
2011. szept. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom, hgoy a válaszoló mire gondolt, de én a hipnotizálást meg ilyesmiket értenék alatta... oO
2011. szept. 17. 18:43
 10/20 anonim ***** válasza:

a misztikus dolgok, mindent visszavezetni, megmagyarázni a gyerekkorral, szülők viselkedésével (persze vannak dolgok, de messze nem minden), ezoteria...


A hipnózisról még nem tudok olyan sokat, arról nem beszélek se ellene, sem mellette:)

2011. szept. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!