Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusok/pszichiáterek...

A pszichológusok/pszichiáterek nem unják meg egy idő után, hogy mindig csak ők hallgatnak?

Figyelt kérdés

Elsős sorban olyanokat kérdeznék, aki ilyesmivel foglalkoznak, de mindenki véleményére kíváncsi vagyok!

Köszönöm


2011. aug. 22. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt: ez a munkájuk

másrészt: szerintem ők érdekesnek találják hogy mindig új történeteket hallanak, és ezzel jobban megismerhetik az embereket

harmadrészt: azért nem csak hallgatnak, mert tanácsokat is adnak, kérdeznek is

2011. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amióta Csernus felesége a parizeressel kavart azóta nagyon eltűnt. Gondolom most ő beszél valakinek.
2011. aug. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ehhhehe.. hogy jön ide csernus? (nem véletlen a kisbetű)
2011. aug. 22. 17:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nem, mert figyelniük kell közben nagyon, és egyébként aki terápiázik, annak kötelező a szupervízió, tehát ő is jár egy másik pszichológushoz, ahol meg ő beszél.
2011. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
egyszer véletlenül fültanúja voltam egy pszichológus és egy pszichiáter eszmecseréjének, ahol együtt beszélték meg, hogy melyik beteggel mi a helyzet, tehát nyilván segítenek egymásnak szakmailag (is)
2011. szept. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak a pszichoanalízisnél igaz a hallgatás. A hipnoterápiában jellemzően a terapeuta beszél, a páciens néha válaszol, de azt is sokszor az ujjainak a mozgatásával.
2013. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én tavaly végzett pszichiáter vagyok, mondhatni friss, de én szeretem a munkámat.


Nem csak mi hallgatunk, pszichiáterként elég sokat kell kérdezni alkalmanként, pl. Gyógyszer felírásánál, hány kiló az illető, hány éves, stb. Ezen felül egy nagyon érdekes szakma, főleg, hogy van olyan aki olyan bizarr elmével rendelkezik, hogy tényleg érdekli a pszichiátria (mint tudomány) , nem egy túl beszélgetős szakma, az inkább a pszichológusé, de az igazán érdekes esetek mindig pszichiáternél kötnek ki. Nekem pl. anno rezidenskorszak vége felé volt egy pasas, aki hidrofóbiás volt, és mikor meglátta az asztalon a pohárban a vizet, elkezdett ordítani, és nem állt le, míg ki nem vittem. Szóval érdekesnek érdekes. Mondjuk az, hogy sokat hallgatok azon is meglátszik, hogy mennyit írtam :D

2018. júl. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!