Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség kezelése?

Pánikbetegség kezelése?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időkbe narra jöttem rá, hogy pánikbeteg vagyok. A tünetek nagyon arra utalnak. Azt szeretném megtudni, hogy a hirtelen fellépő gyorsabb szívdobogás-nál megbír álni a szivem? Vagy összebirok esni?

És milye orvoshoz kell,hogy menjek, illetve othoni kezelés lehetséges?


2011. ápr. 10. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Xanax
2011. ápr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Először is : ebből a puszta tünetből még nem biztos, hogy pánikod van. Menj el előbb egy EKGre meg egyebekre ha az orvos rendeli el. Utána kiderül, hogy a szívdobogásérzésed esetleg ártalmatlan extrasystole -e vagy esetleg tachicardia. Nem biztos tehát, hogy nem szervi eredetű a tüneted. Ha a kardiológus kijelenti, hogy nincs probléma a zsívvel akkor jöhet a pánik diagnózis felállítása. Nem írtad le mit érzel pontosan, így arra sem tudok kísérletet tenni, hogy extrasystoled van vagy más.
2011. ápr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A szívmegállás az nagyon valószínütlen, de ha tachicardiád van akkor esetleges ájulás nem kizárt. Meghalni nem fogsz, de elájulni sem jó. Pánik esetén szinte biztos hogy nem ájulsz el, csak nagyon úgy érzed.
2011. ápr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy pánikbetegség! Nemrég voltak ekg-n és semmi probléma. Vérvételen is voltam,ott is minden rendbe! Elmondom a történetem akkor sztem tudni fogjátok ti is.

Ez úgy kezdődött, hogy megláttam 1 ismerősömet alájulni és utánna én is elkezdtem rosszul lenni, ált mindíg emberek közt jött elő, vagy suliba amikor 1 nap 8 órám van ojan mintha belennék zárva! Észrevettem, hogy ha elkezdem mondogatni semmi gond stb meg, hogy csak megijedtem valamitől akkor rögtön megnyugszom de viszont ha ojan gondolatok járna a fejemben,hogy lehet megál a szivem akkor mégrosszab lessz. És mindíg akkor jön elő, ha rá gondolok,ha máson jár az eszem akkor minden oké :)

Tünetek:Szapora szivdobogás,kis szédülés,tenyér izzadás.

Ahogy most olvastam ezeket a sorokat: irtad: nembiztos,hogy pánikbetegség hanem menj EKG ra akkor rögtön a szívbetegség jutott eszembe és rögtön elkapott 1 pár pilre de viszont aztán jobb lett szval ebből is látszik :)


kösz a válaszokat!

2011. ápr. 10. 15:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Az utóbbi részletes válaszoddal szinte egyértelmű, hogy pánik. Az ájulástól félés az rendszeres ilyenkor.
2011. ápr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is pánik beteg vagyok, pszichoterápiára járok egy dokihoz..
2011. ápr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat :)
2011. ápr. 10. 19:16
 8/9 anonim ***** válasza:
A pánikbetegséget pszichiáter kezeli. Időpontot kell kérni az sztk ban, és elmenni a rendelésre. Nem szabad szégyellni! Elmenni, és mindent elmondani az orvosnak, őszintén. Nem fog csodálkozni, meg kinevetni. Meg fog gyógyítani. Ez a hivatása. A többi meg csak kamu, és pénzlehúzás.
2011. ápr. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Othoni gyógyterápia nem lehetságes?
2011. ápr. 12. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!