Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki öngyilkos az erős vagy...

Aki öngyilkos az erős vagy gyenge ember?

Figyelt kérdés

Erős hogy képes véget vetni az életének.

vagy inkább gyáva hogy elmenekül a gondok elől. és a lehető legkönnyebb de legrosszabb utat választja?!


2011. ápr. 17. 13:19
1 2
 11/16 homo ludensz ***** válasza:
Kicsit más megvilágításból szemlélem én,talán egyetértetek vele talán nem. Nézzetek körül általában a vallások a keresztény biztosan elítélik az öngyilkosságot de az ezoterikus életszemléletű emberek is. Leszülettünk ide a földre és bár nem emlékezünk rá felvállaltunk egy életciklust x évet hogy végigcsináljuk s erre hoztunk magunkkal olyan képességeket amelyekkel ez megvalósítható. Akkor mikor valaki felmegy egy toronyház tetejére és leugrik és az az utolsó gondolata hogy én kiszálltam,csináljatok amit akartok de nélkülem.Ez is egy formáció csak az egoizmus olyan foka hogy erre magyarázat nem létezik. Az amputált, láb nélküli ember tolókocsiban próbál még a szerettei között maradni a rákbetegnek minden napkelte ajándék és azt mondja míg fáj addig élek mert érzem. Az én felfogásom szerint a test anyag azzal csinálhat bárki bármit végül elenyészik mert reá az anyag törvényei vonatkoznak,de a lélek az ember lényege örök és addigra kiszabadul mire a testet elkaparják és visszatér oda ahonnan testet öltve leszületett. Gondoljátok hogy büszke lesz arra hogy idő előtt feladta? Kétlem.
2011. ápr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ez elég összetett dolog szerintem. Szóval elég nehéz az utolsó lépést megtenni, úgyhogy szerintem egyrészt erős, viszont, ha idáig eljut, hogy mindent felad az egy gyenge jellemen keresztülmenő folyamat, nem tudom mennyire érthető, lehet, semennyire.

Vagy pedig se nem erős, se nem gyenge, hanem az öngyilkosság egyszerűen egy teljesen más, elborult tudatállapotba került ember műve, amit nem lehet kategorizálni...

2011. ápr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Gondoljátok hogy büszke lesz arra hogy idő előtt feladta? Kétlem."


Én meg azt kétlem, hogy a lélek halhatatlanságából bármilyen formában is következne, hogy az öngyilkosság elhibázott lépés.

Ha nincs második esélyed, csak akkor van igazi tétje a dolognak. Ha úgyis újraszületsz, akkor nem édesmindegy?

2011. ápr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem bátrak és gyengék.
2011. ápr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Erősek, hogy egész addig kibírták azt, amin keresztül kellett menniük és elviselték azt, hogy nincs kiút.
2011. ápr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Gyáva és gyenge alakok, akik elmenekülnek a problémáik elől.
2021. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!