Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrénektől kell félni?

A skizofrénektől kell félni?

Figyelt kérdés
Olvastam olyat itt gyakorin,hogy a kérdezőnek a szomszédja skizofréniában szenvedett,és kitalálta,hogy a kérdező direkt önti fel a vizaknát,ezért a szomszéd elkezdte vödörrel kimeregetni a vizet,és a kérdező akácfájára buritotta az összeset...ezen hatalmasat szakadtam,pedig tudom,hogy ez egy nagyon komoly betegség,de ááh :DDDmeg,hogy valami bábut csinált és hungarocelből vágott ki egy keresztet amit a kérdező ablaka felé forditott stbstb...régen olvastam a kérdést,már nem emlékszem pontosan,hogy mik voltak még...A skizofrén embertől kell félni? Nagyobb eséllyel öl a hangok miatt amiket hall,mint egy normális ember ugye?És gyógyszeres kezelés mellett mi a fenének engedik őket haza ha közveszélyesek? Lehet be sem szedi otthon a gyógyszereit...Mértnem zárják be őket valahova?Nemszeretnék eggyel találkozni.
2011. ápr. 18. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha nincs láncfűrész a kezében, akkor nem kell... lol

Gondolod kiengednék, ha ön- vagy közveszélyes lenne?

2011. ápr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát sztem simán kialakulhat náluk bármikor egy ölési kényszer..
2011. ápr. 18. 11:00
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Hát elv én is az vok :D Csak nekem elég korán észrevették am azt mondják h ha rendesen beszedem a gyógyszereket akk lehet kb. normális életet élni. De am is a skizofrének nagy része nem veszélyes :S Én nekem pl csak minden szétesett a fejemben olyan töredezetté vált a világ vagy nem is tom h mondani de ezt még most is érzem :S És szavaknak a jelentését felcseréltem meg pl ott álltam egy pohár meg egy üveg víz fölött öt percig mert azt tudtam h szomjas vok de vhogy nem tudtam összerakni h bakker mi a következő lépés most mit kell csinálni? Meg néha azt vettem észre h gőzöm sincs hol vok :S na mindegy de érted ettől nem leszek közveszélyes :D Mondjuk suliba nem járhatok :/

Egyébként meg ha szedjük a gyógyszereket akk sokkal jobb mondjuk én néha már olyan jól érzem magam h abba is hagynám legszívesebben az egész gyógyszert de azt mondják nem szabad :S

Meg különben is pszichiátrián 1-2 hónap is sok nem h egy egész élet :S

16/F

2011. ápr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag nem veszélyesebbek, mint egy normális ember.
2011. ápr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A skizofrén kórképpel együtt élő személyek körében nem magasabb a bűnelkövetési arány, mint az átlag népesség körében. Ez így válasz?
2011. ápr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

"A skizofrénektől kell félni?"


Kb. olyan arányban veszélyesek, mint a nem-skizofrének.


Leginkább önmagukra veszélyesek: sokan lesznek öngyilkosok vagy csinálnak rájuk nézve veszélyes dolgokat.


"Nagyobb eséllyel öl a hangok miatt amiket hall,mint egy normális ember ugye?"


A normális ember nem hall hangokat, így nem hangok miatt, hanem nyereségvágyból, erős felindulásban stb. szokott ölni. A skizofrén meg mondjuk mert hangokat hallott. De nem lényegesen gyakrabban, mint a normális ember.


"És gyógyszeres kezelés mellett mi a fenének engedik őket haza ha közveszélyesek?"


Mert talán nem közveszélyesek.


Cseppet sem olyan félelmetes vagy izgalmas ez a betegség, mint képzeled. Inkább unalmas és szomorú.

2011. ápr. 19. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy szomorú betegség,én is sajnálom azt aki ebben szenved,de néha produkálnak vicces dolgokat a betegségükből kifolyólag ezt szerintem mindenki belátja..például sztem te is elnevetnéd magad ha a szomszédod egy fekete köpenyben szaladgálna az udvaron mert azthiszi ő zorro....
2011. ápr. 19. 09:46
 8/9 anonim ***** válasza:
33%

Sajnálom, hogy nem tudod felfogni, hogy ez egy komoly betegség.


A skizofrén ember nem közveszélyes, ha kiengedik a pszichiátriáról. Addigra meggyőzik a betegségéről, és mivel belátja, nyilván szeretne meggyógyulni, és beszedi a gyógyszereit.

2011. ápr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ma 09:46


Ha valaki vicceseket mond vagy csinál, ettől még nem közveszélyes.

2011. ápr. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!