Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek a csigalépcsőktől. Mit...

Félek a csigalépcsőktől. Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Már egészen kicsi korom óta betegesen félek a csigalépcsőktől. Tulajdonképpen azért, mert kicsi a mozgástér és mert a lépcsőfokok is kicsik. Állandóan attól rettegek, hogy leesek és kitöröm a nyakam vagy bármimet. Hogyan lehet ebből kigyógyulni? És ciki ez a fajta fóbia?
2011. ápr. 19. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
mégis hol látsz te csigalépcsőt Magyarországon?
2011. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát én mondjuk speciel ilyen fóbiáról nem hallottam,de ettől függetlenül persze lehetséges,hogy létezik.Pl.halottam már macska,repülés,magasság,meg különféle más állatfóbiákról,úgyhogy nem lehetetlen.Ami a legfontosabb,hogy egyáltalán nem ciki.Nem olyan sok helyen van csigalépcső -legalábbis szerintem-,hogy ne tudnád elkerülni,ha félsz tőle.Hogy leesel és kitöröd a nyakad,annak szerintem kicsi az esélye:menj mindig a szélén,ahol széles a lépcső és van korlát is,de le ne nézz,csak mindig magad elé!És menjen veled mindig valaki,aki mégis "megfogna"!A kigyógyulást illetően szeintem szembe kellene nézned a "gonosz" csigalépcsőkkel,ugyanis fóbiát úgy szoktak gyógyítani,hogy a delikvenst szebeállítják azzal,amitől fél.Legyőzni így lehet...
2011. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én pl. a nyilvános WCk-től rettegek. Több okból is. Először is a fertőzésektől, a testnedvektől, meg a kosztól. Van egy olyan képzelgésem, hogy ha bemegyek, akkor megölnek... Pl. nézem a kicsempézett falat, meg a padlót, és elképzelem, hogy ott fekszek vérbe fagyva... A kézszárító, az egyszínű falak, maga a tér... Brrr...! Különösen az autópályák melletti pihenőhelyen lévő illemhelyektől kapok extra idegbajt. Október óta vagyok a munkahelyemen, és most áprilisra sikerült annyira megszoknom a WC-t, hogy már ott nem félek. De attól még máshol félek. Lehet, hogy csigalépcsőznöd kéne ott, ahol muszáj, de a többit azért kerüld el messziről ha tudod.
2011. ápr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
menj 50x le fel rajta, sőt 25x is elég lesz. jót fogsz nevetni utána, garantálom!
2011. ápr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
vagy húzódj be a házadba...!
2011. ápr. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igazából a felettem válaszolók szinte mindent elmondtak. A lényeg, hogy nézz vele szembe és ne úgy hogy kötelező hanem bármilyen kirándulás alkalmával, menj a szélén, ha lehet előtted is és mögötted is menjen valaki mert az biztonság érzetet ad és nézdd mindig az előtted haladót. Látássérült vagyok szóval én sem szerettem az ilyen mászkálós dolgokat, Olszországot viszont igen és ott ha látni is akarsz valamit akkor kénytelen vagy felmenni. :)
2011. ápr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Elsőnek: rengeteg vár(rom) van Magyaroroszágon, ahol pl. a tornyokba csigalépcsőn vezet az út... vagy mondok egy konkrétabbat: az egri minaret. :)

A többieknek meg köszönöm a tanácsokat! :)

2011. ápr. 20. 19:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát, most, hogy így mondod, én is frászt kaptam a minaretben. Előttem egyik kis gyermekem, mögöttem a másik vacogott, az apjuk leghátul, és a "kis- kis kígyó tekereg a fáról... " kezdetű ovis dalt énekeltük, még le nem értünk.

Persze a sima csigalépcsőtől félni rosszabb lehet.

2011. ápr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

lehet h. bezártság érzése van?

az is egy fóbia nem?

2011. ápr. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!