Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet vele? Ez depresszió!...

Mi lehet vele? Ez depresszió! Páromnál rendkívül szélsőséges hangulatingadozásokat vettem észre

Figyelt kérdés

Előéletéről tudni kell, hogy nem tudott elköteleződni senki iránt csak felszínes kapcsolatai voltak és a legfontosabb számára a szex volt, rendkívül hiú és nagyon fontos számára az állandó visszaigazolás! Összejöttünk és próbált miattam megváltozni, de azért meghagytam a szabadságát, jártunk külön partyzni, voltak külön programok rendkívül energikus volt mindig! Aztán télen vettem észre először, hogy nagyon lehangolt nem akar elmenni sehova, semmihez nincs kedve még hozzám sem, felkelni sincs kedvem egyszóval semmihez! Akkor kezdett el először olyanokat mondogatni, hogy ő ezen a földön nem lehet boldog csakis a túlvilágon, én nem vettem komolyan azt hittem csak kifogások és már nem szeret szakítottam vele! Kb. 1 hétre rá jött, hogy ő bármit meg tenne értem és ne haragudjak, hülye volt néha maga se igazodik ki magán és nem tudta mit akar da már tudja, kibékültünk! Tele volt tervekkel, energiával, néha már irreális vágyai is voltak. Kb. 2 hónap múlva megint ez történt semmihez semmi kedve, azt se tudja hogy kell-e neki ez a kapcsolat lehet ő alkalmatlan egy párkapcsolatra megint szakítottam-kibékülés! Én már nem éreztem jól magam ebbe a kapcsolatba, de szerettem nem tudtam elhagyni mindig vártam hogy változik hogy, nem fogja ezt csinálni velem! De most megint ez történt, nem akar velem lenni, nem akar bulizni, egyedül akar lenni, és ami a legsúlyosabb most már szexhez sincs kedve, sose gondoltam volna, hogy ez vele megtörténhet, nem ismerek rá és nagyon aggódok érte egyre gyakoribbak az alvászavarok, előfordul, hogy szomorú érzelmes zenéket hallgat és sír (pedig kicsit se érzelgős típus!!!)! Azt mondja, nem érti miért van ez vele, nem igazodik ki saját magán és még saját magához sincs kedve nemhogy hozzám!

Mindenki, aki kicsit jártas a témába vagy csak vélemény van kérem segítsen! Én már olvasgattam depresszióval kapcsolatba, de nem tudom behatárolni milyen fajta lehet, mennyire súlyos! És az hogy elmenne orvoshoz, kizártnak tartom! És ilyenkor jobb, ha magára hagyom? De én se vagyok egy báb, akit ide-oda rakosgathat, épp amilyen kedve van! Néha úgy érzem, hogy ebbe a kapcsolatba tönkremegyek!


2011. ápr. 25. 01:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hangulat ingadozás,lustaság,de lehet mániás depresszió is.

Nála ez normális és depresszív szakaszú inkább.

Lítiumot szoktak felírni rá.Ez egyfajta só,ami hiányzik a beteg szervezetéből és ennek hiányában olyan amilyen.

De kellene egy teljes kivizsgálás neki,meg szakemberrel beszélni.

De mivel sokat buliztok,az is lehet,hogy csak mezei drogos a srác és buli után depizik,mert jön le a cuccról.

2011. ápr. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
bipoláris depresszióra tippelek, forduljatok szakemberhez
2011. ápr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
"mezei drogos"? Nem hinném, azt csak észrevettem volna! De köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 25. 13:36
 4/12 anonim ***** válasza:
ugyanazt mondanám, mint a 2 előző hozzászóló: kivizsgálást neki, az elmondottak alapján ez lehet mániás depresszió
2011. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

mezei drogos=alkalmi drogfogyasztó

Hétvégén elmegy diszkóba,ekizik,speedezik,aztán 3-4 napig világfájdalma van,meg fetreng.

2011. ápr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem fogyaszt drogot! És nem partyk után jelentkezik ez, csk ugy jön! Édesanyja nagyon erős idegnyugtatókat szed, de többet erről nem mond! (Én nem értek hozzá, de nem lehet hogy ez öröklött dolog?)
2011. ápr. 25. 18:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha az anyja is erős idegnyugtatókat szed, akkor lehet, hogy tőle örökölte.

Neked kell eldöntened, hogy kell e neked így is. Én is most egy beteges kapcsolatból lépek ki, de elhiheted, hogy nekem sokkal rosszabb volt a helyzetem..., én sokkal rosszabb dolgokkal találkoztam :S. Van ennél rosszabb is, mert ha jól értem egyelőre annyi látszik a barátodon, hogy kedvetlen. És amit még mondok, az az, hogy lehet, hogy valami más idegrendszeri betegsége van az anyjának, figy, én tutira kideríteném a helyedben, tudod, elég nagy felelőtlenség valakivel lenned, akinek az anyjáról azt sem tudod, mi baja. Ha skizofrén az anyja, vagy elmebeteg, az gázos. Azt se írtad, hány évesek vagytok. A skizofrénia később jön elő, kábé 25 éves kortól mondják, ezt csak azért mondom, mert lehet, hogy most depressziónak tűnik a dolog, de én azt olvastam, hogy kifejlődhet belőle egyéb pszichés probléma is. Ezzel azt akarom mondani,hogy igazából ne vedd félvállról. Én is így tettem, és hálát adok az égnek, hogy életben vagyok, és hogy nem lett nagyobb baj. Szerintem jó, ha odafigyelsz magadra. Vigyázz magadra. Ez veszélyes is lehet. Én is épp most tudtam meg dolgokat :S, és én még közel sem voltam olyan rossz helyzetben. Vannak,akik igazán rossz helyzetben vannak.

Vigyázz magadra, figyelj oda magadra...

2011. ápr. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk én arra is gondoltam elsőre, hogy egyszerűen van valakije... De én is inkább valami idegi bajra gondolok. Az édesanyjáról nem ártana többet tudnod. De ez nehéz teher...


az utolsó hozzászóló voltam

2011. ápr. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De lehet, hogy drogos, csak épppen, ha az anyjának volt baja, akkor én azért utánanéznék az anyja bajának is, mert lehet, hogy tényleg örökölt. Én nem tudnék úgy élni, hogy azt se tudom, hogy az anyjának mi baja...


utolsó voltam megint

2011. ápr. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De nem mond róla semmit, csak hogy idegbeteg az anyja, de ez is csak szerinte mert nyugtatókat szed én semmit nem vettem észre rajta! Persze velem egyértelmű, hogy nem olyan! Párom 29éves! És kizártnak tartanám hogy van valakije, azt megmondaná szívbaj nélkül, ha nem kellenék neki! De az hogy egyszercsak nincs kedve hozzám egyedül akar lenni sőt saját magához sincs kedve...az eléggé kiborító!
2011. ápr. 27. 00:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!