Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék érzelmi evés ellen?

Mit tehetnék érzelmi evés ellen?

Figyelt kérdés

Lassan tíz éve küszködök szorongásos-depressziós pánikrohamos gondokkal, de az evéssel, mióta az eszemet tudom nem tudok megbirkózni. Több mint egy éve járok pszichoterápiára, és szedem szépen a gyógyszereimet is, azonban annyit eszem, ami egy fizikai munkát végző testes embernek is sok lenne. Korábban dohányoztam, mióta leszoktam, azóta az evés az egyetlen megoldás az orális hiányérzetre. Igyekszem tisztázni magamban, hogy miért fordulok az ételhez, de mindez még eléggé homályos.

Utólag mindig megijeszt, hogy rosszullétig falom magam és a normál súlyomhoz képest most cirka 40 kilóval vagyok több.

Mit tanácsoltok az érzelmi evés leküzdésére?


2011. ápr. 25. 19:35
 1/9 anonim válasza:
Egyszerűen ne gondolj rá! Próbáld elterelni a figyelmedet: nézd a tv-t vagy sétálj!
2011. ápr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 MKs ***** válasza:

Szia! amikor rád jon az evés igyál inkább meg egy pohár vizet max fél litereset ¨és valamennyire csokkeni fog.

ha viszont ismét rád jon vagy ez nem használ akkor egyél sokszor keveset és minél kevesebb zsirtartalmú ételt az édességet pedig keruld egyél ghelyette természetes cukrot gyumolcs formályában. a legfontosabb h napi fél órát tolts valami sporttal vagy testedzéssel.. igy egészségessebb és vékonyabb ill. boldogabb leszel mert jobb lesz a kozérzeted is.. és persze nem utolsó sorba még az onbizalmad is noveli majd...

2011. ápr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 édua93 válasza:

A kialakulása általában csecsemőkorra vezethető vissza.

Tudod a csecsemőnek a táplálkozás egyben nyugalmat is ad, hiszen egyrészt csökkentették a feszültségét, amit éhsége okozott, másrészt megnyugtató kellemes heyyen van, az anya karjaiban.Ha a csecsemőt akkor is felkapkodják és megetetik mikor amúgy lehetséges, csak ringatásra volt szüksége, egy kis ölelgetésre, simogatásra, akkor kialakul az az ún. érzelmi evés.Számára ez lesz afeszültségoldó.Találnod kell tehát valamit, ami tényleg levezeti a feszültséged, például, keress valami küzdősportot.Ez levezeti a felgyülemlett stresszt, és könnyebben el tudsz viselni dolgokat terhelhetőbb leszel.Ajánlom a kung-fu-t.Kitombolhatod magad, megtanít az önfegyelemre, higgadtságra is (tapasztalat.:).-persze ez akkor működik ha érdekel is.

Remélem valamelyest segítettem.:)

2011. ápr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, igazán jól esik, hogy igyekeztek ötletekkel ellátni. Ezúton is köszönöm.

A küzdősportot meggondolom, lehet érdemes lenne valamibe komolyabb energiát fektetni. Nagyon nehéz elkezdeni...

2011. ápr. 25. 20:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos én is szorongással, depresszióval küzdök. Nekem is vannak falásrohamaim, főleg este. Nekem azt javasolta a gasztroenterológus, hogy amikor nem kellene ennem, egyek puffasztott búza, vagy rizstallért.
2011. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szia!

Én is ezt csináltam....a gyomrom tömve volt de falni akartam..és faltam is...

Aztán rájöttem, hogy ha eszem egy jó adag epret, banánt stb...gyümölcsöt, akkor elmulik. Akár tejjel turmixolva is.

Ha nem kivánom a gyümölcsöt, akkor szoktam venni valami nagyon émelyitöen édeset, amiböl egyet harapok, jol megrágom, izlelgetem és el is mulik a kivánosság szóval mégsem nyomtam magamba sok kaloriát és "gyöztem". A fentebb irt sok folyadék is jó ötlet és a sport is rengeteget segit, sokkal jobb lesz a közérzetem és kevésbé kivánom az édességet, ha mégis, azt nyugodtan megehetem, hisz le is dolgozom. Persze nem egy 3emeletes csokitortára gondolok...:):):)

Sok sikert!

2011. ápr. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a 4. válaszoló vagyok. Próbáld meg az Etka anyó jógáját. Kijöttél már a betegségedből? Ha igen lehetne csökkenteni az adagot? Van olyan antidepi amitől meg fogyni lehet. Rám úgy hat ez a betegség, hogy enni sem tudok a rosszulléttől. Amikor jobban vagyok akkor meg falok.
2011. ápr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia. Változatlanul "beteg" vagyok, de nehéz megmondani, hogy most éppen melyik periódusnál tartok. Most inkább depressziós vagyok, de volt, hogy gyógyszer mellett is simán pánikoltam (Cipralexet szedek), csak nem olyan intenzitással. Egyébként ha rám tör a pánik, akkor nekem is felfordul a gyomrom és nem tudok enni, de ha rendben vagyok... Mintha tömnének, csak úgy csúszik :)

Mi ez a jóga egyébként?

2011. ápr. 26. 14:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a betegségümk, a tünetek mintha én írtam volna magamról, ha van kedved írjál privátot, hátha ketten okosabbak leszünk. Etka anyó 55 éves korában kezdett el jógázni, most 92 éves. Állítólag harmonizálja az idegeket ez a természetes mozgásforma. Én is most próbálgatom. Agyi anyagcserezavarra is jó ez a mozgás.Üsd be a keresőbe.
2011. ápr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!