Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki pszichésen szédül...

Ha valaki pszichésen szédül vagy bizonytalannak érzi a járását, azt mi okozza?

Figyelt kérdés
Jártam rengeteg orvosnál: gégészeknél, neurológusoknál, otoneurológusnál és mindenki azt mondja, hogy nem talál semmi jelentős eltérést, tehát pszichés, de hiába mentem el pszichiáterekhez, pszichoterapeutához, pszichológushoz, senki sem tudott segíteni (hiába próbáltam ki több tucat gyógyszert, fogadtam meg a terapeuta összes javaslatát... Semmi javulás, továbbra is bizonytalannak érzem a járásom).
2009. márc. 6. 09:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem is rendszeresen bizonytalan és szédülős a fejem, és mivel voltak már pszichiátriai problémáim, az orvosok rögtön arra fogták. Végül a neurológus elküldött röntgenre, és kiderült, hogy a nyaki csigolyáim meszesek, az is okozhatja.
2009. márc. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A probléma az, hogy kb. 4 hónappal ezelőtt rájöttek, hogy a bal fülemben belsőfül betegségem van, erre kaptam Betaserc-et (48mg-ot) és ettől jelentős javulás történt (előtte nagyon szédültem, most már csak bizonytalan a járásom). Amikor a kontrollra visszamentem (3 héttel később) újból megcsinálták a vizsgálatot, és azt mondták, hogy az eltérés már nagyon kicsi így nem okozhat szédülést, ezért elküldtek pszichiáterhez és neurológushoz. A neurológus több alkalommal is megvizsgált de nem talált semmit és elküldött otoneurológiára, ahol újból megállapították, hogy ingerléskor élénk, heves reakcióim vannak: baloldalnál nystagnus sorozatokkal, a nehezített Romberg és a vakjárásom is balra kitér. Ő is azt mondta, hogy ez nem jelentős eltérés így valószínűleg a bizonytalan járásom pszichés.


De nem értem, hogy miért van az, hogy a Betaserc szedése után 3 hét alatt szinte teljesen megszűnt a belsőfülbetegség, utána több mint 3 hónapig semmit nem változott. Lehetséges, hogy akadályozza valami a gyógyszer hatását vagy nálam ez a normális (hisz senki sem szimmetrikus teljesen)?

Ezt a kérdést már 3 orvosnak feltettem, és mindenki csak annyit válaszolt rá, hogy szerinte pszichés...

De ha tényleg így van, akkor miért nem segít semmilyen pszichés gyógymód?

A nyaki gerincemet nekem is megröntgenezték, de teljesen negatív (azért köszönöm a tippedet:)

2009. márc. 6. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!