Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az, ami segíthetne nekem...

Mi az, ami segíthetne nekem legyűrni a 21. század negatív ingeret, amit mentálisan már nem vagyok képes elviselni?

Figyelt kérdés
Tehát, elsősorban, ami itthon van helyzet: édesanyám csúnyán beszél szinte mindenkivel, mamával, apával, velem, nővéremmel, ismerősökkel, szegénynek biztos van valami baja, hogy ilyen, de már jó pár éve ilyen, és pl amikor azt mondja mamának hogy te szerencsétlen, nekem összeszorul a szívem és már nem bírom (mint anya szeretem, de mint ember, én az ilyet a való világban elkerülném, de nagyon).+ igazából nincsen egy olyan barátom sem, akiben megbízhatnék, akivel megbeszélünk mindent, csak olyan "haverok" vesznek körül, akik balf.szok és sz.rháziak, és sokszor ezen is elkezdek gondolkozni, hogy mit szenvedek én velük, és ilyenkor magamba fordulok. A LÉNYEG mentálisan már nem vagyok képes ezt tűrni, kicsit össze is vagyok omolva, nem nagyon érzem jól magam. szerintetek mi segíthetni? pszihológus, agykontroll, vagy mi? köszönöm
2011. ápr. 27. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Akár ebben a sorrendben, igen.
2011. ápr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Benned a gyogyito Ero! A tudatalatti csodalatos hatalma c. konyvek segitenek Neked. Dr. Joseph Murphy.
2011. ápr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne megtanulnod olyan technikákat, amikkel le tudod védeni magad a negatív erőkkel szemben. De fontos az is, amit magadból kivetítesz! Nem véletlenül vesznek körül ezek az emberek. Egyébként mindenkitől lehet tanulni. Fogd fel így.
2011. ápr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
külföldi utazás ha anyagilag megengedhető, hogy elszakadj egy kicsit ettől a negatív környezettől.
2011. ápr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elsősorban az segítene, ha elkerülnél a jelenlegi környezetedből. Amennyiben nem vagy kiskorú, akkor érdemes megfontolnod az elköltözést.

Mielőtt azonban szednéd a sátorfádat, vagy ha még kiskorú vagy, el kellene beszélgetni édesanyáddal úgy, hogy jelen legyenek a testvéreid és az édesapád is. Elmondhatnád, hogy mennyire szevedsz/szenvedtek ettől az állapottól. Megkérdezhetnétek, hogy tulajdonképpen mi a problémája, segíthetnétek abban, hogy megtalálja a saját békéjét és azzal Ti is békét nyernétek.

Az agykontroll remek módszer, arra azonban nem alkalmas, hogy a háborgó lelket tartósan megnyugtassa,másrészt napi 24 órán át képtelenség az elmén kontrollt gyakorolni.

Egy pszichiáter valószínűleg tudna Neked segíteni, de az egyrészt rengeteg időbe és pénzbe kerül, másrészt a szakorvos is azt javasolná, hogy változtass az életkörülményeiden.

2011. ápr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A hozzáállásodon kell változtatnod. Az életkörülményeid adottak. gondolom, nem tudsz csak úgy elutazni egyik napról a másikra. Anyukádat, ne reménykedj, hogy meg tudod változtatni! Tapasztalat. :( Előbb magunkat kell megváltoztatni, nem másokat. A többiek már tőlünk is változnak...
2011. ápr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!