Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi lehetett? Valami magyará...

Ez mi lehetett? Valami magyarázat? Miért nem emlékeztem dolgokra?

Figyelt kérdés

Kiskoromban költöztünk és akkor még volt kocsink. Csak én nagyon féltem a kocsiktól, nem akartam beszállni ezért elkezdtem bőgni. Majd végül ugye muszáj volt beszállnom így apáék betettek a kocsiba. Én még akkor is sírtam. Majd elaludtam... mikor felébredtem észrevettem, hogy este volt de hiába próbálkoztam e mlékezni nem emlékeztem semmire. Se arra, hogy ki vagyok se arra, hogy kik a szüleim és hogy miért vagyok itt a kocsiban hova megyünk. Úgy gondoltam nem érdemes erről beszélnem senkinek ezért magamban is tartottam és úgy gondoltam, hogy magamtól szerzem vissza az információkat. Ez így is volt. minden új volt számomra. Nagyon érdekesnek találtam.


Azonban ezzel nem szűnt meg. Volt olyan, hogy suliban voltam órán egyszercsak felnéztem az órára és rá kb 2 percre megint elfelejtettem majdnem mindent, de itt már emlékeztem azért,hogy ki vagyok kik a szüleim stb. Csak arra nem hogy hol lakom. Ekkor voltam alsó osztályos.

A fent említettben meg voltam vagy 4-5 éves.

És ilyenek még sokszor előfordultak velem.

Aztán olyan általános 8. osztálytól kezdve már nem történtek ilyenek velem.


Ezek az emlékek meg csak most kerültek felszínre.


2011. ápr. 29. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószinünek tartom, hogy valami nagy trauma ért. Nem biztos, hogy az autós téma, lehet, hogy még előtte valami. Én a helyedben ezt elmondanám a belgyógyásznak és talán elküld neurológiára, pszichiátriára, ahol a fent említett tüneteket megmagyarázzák. Nehogy esetleg előforduljon még egy ilyen!
2011. ápr. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

"neurológiára, pszichiátriára, ahol a fent említett tüneteket megmagyarázzák"


Kedves válaszoló!

Saját tapasztalataimból kifolyólag kizárom, hogy segíteni tudnak a Kedves Kérdezőnek. Inkább gyógyszert adnak neki, és betegségtudatot építenek ki benne, hogy a gyógyszeriparon keresztül megélhetést biztosítsanak maguknak! Egy jó pszichológust ajánlok inkább, aki reiki-ben segít szembenézned azzal az eseménnyel, amely elé a pszichéd védőgátat húzott. Mert mint látod, ez egyfajta védekezés azzal az eseménnyel szemben, amelyhez kapcsolódó inger megjelenése esetén a tudatod lekapcsolt! Szóval, ha addig is haladni akarsz, emlékezz, mi volt az a tárgy, szó, történés, vagy hang melynek hatására a tudatod nem akarta a jövőben hozzáférhetővé tenni az érzést, gondolatokat amik akkor jöttek. Úgy látom, jó terápiás készséged van, szóval magadtól is sok dologra jöhetsz rá!


Sok sikert, kitartást! Üdv

2011. máj. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha elmegy a háziorvosához aki tegyük fel neurológiára küldi, akkor a neurológus tovább küldheti pszichológushoz (velem se etetett semmi gyógyszert, csak elküldött, h nincs szervi baj, nem kell összeesküvés-elméleteket gyártani) de mivel tényleg trauma állhat a háttérben úgy is pszichológus lesz belőle első körben, azok nem írhatnak gyógyikat, mivel már jó a memória valszeg nem fog továbbítani egy pszichiáterhez, de ezt csak akkor tudhatjuk meg igazán, ha a kérdező elmegy egy orvoshoz, és aztán leírja, miket tapasztalt.


kedves Kérdező, sok sikert!

2011. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!