Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan koncentráljak a hasznos...

Hogyan koncentráljak a hasznos létállapotra?

Figyelt kérdés

Amikor felkelek, nem érzek semmi mást, csak létürességet, félelmet, kényszer alatti nyomást. Van egy állapot, amit ha elérek, képes leszek alkotni és tervezni, az élet színesebbnek és értelmesebbnek tűnik és amikor ezt elhiszem és átélem, amibe ezután belekezdek az jól sikerül.

Viszont ezt az állapotot van mikor el sem érem és általában mindig máshogyan sikerül felszínre hoznom. És amikor nem tölthetem a napom nagy részét egyedül, akkor ez az állapot nem kap szabad teret, mert visszaszorul külső hatásokra, vagy helytelen belső gondolatok hatásai miatt és ezért nem tudom kamatoztatni a tehetségem, vagy ha igen akkor azt nem leszek képes élvezni.


Egy hatalmas kalitkában érzem magam és nagyon nyomasztó, fejfájás, álmosság gyötör már több éve. Szeretném ha vége lenne ennek a rémálomnak és végre kibontakozhatnék.


2011. máj. 3. 00:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
a filmnézés és olvasás passzív dolog, nem csinálsz valami "tényleg" hasznosat? (:
2011. máj. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

18:28


Számomra is hasznos volt az a válasz, viszont nálam nem használ.

Szeretek kísérletezni, mármint nem boncolás vagy kotyvalékok meg ilyesmi, hanem embereken, viselkedés, metakommunikációk, ilyesmi.

2011. máj. 22. 18:43
 13/17 anonim ***** válasza:

"Számomra is hasznos volt az a válasz, viszont nálam nem használ."


Szerintem meg kifogásokat keresel, mint minden ember (én is elég gyakran). Ugyanis nehezen elfogadható, fájdalmas dolog tudomásul venni, hogy nincs varázslat, nem jön a jó tündér, a repülő sültgalamb, meg az ihlet, hanem ha alkotni akarsz valamit, akkor neki kell ülni dolgozni. Ez egy fájdalmas tudás, ami ellen az ember védekezik, és mindenféle kifogásokat talál ki. Azért nem írtam semmit, mert nem jött az ihlet. Azért nem ismerkedtem meg ezzel a lánnyal, mert nem voltam szerelmes. Azért nem fogtam bele a vállalkozásba, mert nem volt pénzem. Ezeket hívják kifogásoknak, ugyanis a valóságban fordítva működik (akkor leszel lelkes és ihletett, ha elmerülsz a munkában; akkor leszel szerelmes, ha valamennyire már megismerkedtél valakivel; attól lesz pénzed, ha mersz vállalkozni és nem fordítva).


Ami az "embereken kísérletezni"-t illeti, az emberek megismerését végzi pl. az irodalom és a pszichológia, de a politika és történelem is. Ez kapásból 4 irány, ami felé el lehet indulni. Ha megmaradsz a hétköznapok szintjén, akkor abból pletykálkodás lesz, meg big brother, meg valóvilág.

2011. máj. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
teljesen egyetértek az előző hozzászólóval, azért nem megy, mert nem csinálod... Az, hogy figyelgeted az embereket, önmagában nem kreatív. De csinálni kell, tényleg működik. Most tapasztaltam nemrég.
2011. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Igazából azt nem értem, hogy miért van az, hogy valami rettentően érdekel, majd pár nap múlva úgy tűnik, mintha már nem érdekelne, aztán 1 kis idő elteltével mikor már lemondanék róla, ismét érdekelni kezd.
2011. máj. 26. 18:40
 16/17 anonim ***** válasza:

"miért van az, hogy valami rettentően érdekel, majd pár nap múlva úgy tűnik, mintha már nem érdekelne"


Mert valójában nem érdekel, csak azt hiszed, hogy érdekel. Az embert az érdekli, amivel képes kitartóan (több hónapig, több száz órán át) alaposan foglalkozni. Amiről elolvasol öt oldalt, vagy gondolkodsz tíz percet, aztán továbblépsz, az nem érdekel.

2011. máj. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Egyébként a logika azt mondja, hogy annyi a helyzet amennyit megteremtesz magadnak. Akkor mivel magyarázható, hogy alig van tervezett programom pl nyárra, (többet lemondtak, vagy az a kevés is egy időbe esik) és én akartam szituációkat, de mégsem lesz.
2011. máj. 28. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!