Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Nem tudok...

Mit csináljak? Nem tudok utazni, így nincs értelme az életnek

Figyelt kérdés

Sziasztok


21 éves lány vagyok. 17 éves korom óta pánikbetegségben szenvedek. Eddig metrón nem utaztam, mert elájultam. Mára már olyan szinten lett ez az egész, hogy ha tömött a busz, villamos akármi nem megyek vele egy megállót sem. Szedtem régebben erre gyógyszert, de abba hagytam, mert kijött a mellékhatása, de aztán jobb lett. Ha most újra kezdeni szedem 1-2 hétig nagyon rosszul lennék.


Ez így nem állapot!! Mit csináljak:: Segítsetek kérlek!


ui: Keresztanyukámnál is így kezdődött, majd az utcára nem tette ki a lábát egyedül...


2011. máj. 5. 13:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
87%

A gyógyszer jelenthet átmeneti megoldást, de a mellékhatások mindegyiknél előjönnek.

Vagy eldöntöd fejben, hogy a félelmeid alaptalanok, vagy sosem gyógyulsz meg, és az állapotod idővel rosszabbodni fog. Tanácsot nem lehet adni, mert mindenkinél másféle fóbiák vannak, de a klasszikus a szociális fóbia, ami nyilván régi ismerősöd.

Ha az első ponton túlestél, ami a probléma felismerése, akkor kezdheted kiszűrni a rossz gondolatokat. Nem, nem téged néz mindenki, nem, senki sem ítél el, senki sem nevet ki, senki sem akar megtámadni, senki sem azt nézi, hogy mit rontasz el.

Én is szociális fóbiás voltam a fent leírt tünetekkel, és a legegyszerűbb módot választottam a gyógyulásra: amikor szorongást éreztem, akkor elmondtam magamban párszor, hogy csak én magam építek falakat saját magam köré, és semmi értelme. Nem építek falakat, erős vagyok, határozott.

Ez segített, de csak az önterápia egyik része volt. A másik része az volt, hogy félénkből törtetővé fordítottam magam, nem hagytam, hogy mások elnyomjanak. Voltaképpen a szociális fóbiát felcseréltem az antiszociális egy változatával, agresszív lettem, és agresszívan érvényesítettem az akaratomat, mert láttam, hogy az emberek kitérnek előlem, nem vállalják a konfrontációt. Ez a "gyengeségük" megmutatta, hogy nincs okom félni tőlük, vagy attól, hogy mit gondolnak, mert én vagyok az erősebb akaratú, így a szociális fóbiám megszűnt.

Ennek az volt az ára, hogy akik nem ismernek, azok mogorvának tartanak, de vállalom.

2011. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Ez mind jó, köszönöm. De én már testi tüneteket is produkáltam.. Nem kaptam levegőt, elájultam, nem láttam semmit...Nekem nehezebb sajnos. De köszönöm a válaszokat. Elkezdek megint egy kezelést...
2011. máj. 5. 13:56
 13/27 anonim ***** válasza:
34%
őszintén szólva nem is hiszem el, hogy van ilyen betegség. Ez csak valami civilizáiós marhaság. Szerintem csak hozzá kéne szoknod a tömeghez. Talán csak fel kéne szállnod a metróra, és közben arra koncentrálni, hogy nincs semmi bajod és jól vagy, a többiekkel meg nem kell foglalkozni.
2011. máj. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
58%
hú, akkor ez a tömött buszon utazás pánikbetegség lenne? Én se szállok fel tömött buszra, de azért mert nagyon ideges vagyok, ha hozzám simul valaki, büdös emberek veszen körül, hozzáérnek a kezemhez, vagy bárhova. Állandóan lökdösődnék, de nem teszem, viszont olyan gondolatok keringenek a fejemben. De már inkább fel se szállok.
2011. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
37%
Frontint szedjél,barátnőmnek segített.
2011. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

szia:)

ne is mond, énis ha tömeget látok...:S de megpróbálok pár ötletet adni, hátha beválik:)

képzeld azt, hogy nincsen ott sok ember...vegyél egy nagy levegőt, és ne félj utazni:) ha felszállsz vmire, akkor kapcsolj be zenét, és ne nézd a tömeget!!!!!!!hanem összpontosíts másra, pl. nézd a melletted álló ruciját, vagy vigyél vmi könyvet, lapot, amit olvasgatsz közbe...vagy a mobilodba képeket, sms-eseket olvasgasd, akár játszhatsz is rajta, a külvilágot próbáld kizárni, mivel nem lehet semmi baj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!miért is lenne...azok csak emberek, attól mert 1 vagy 30 ember van ott, semmi jelentősége:)

ami nagyon fontos még, hogy ne gondolkodj annyira azon, hogy mi lesz, ha bepánikolsz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!mert ha folyton erre gondolsz, akkor nem tudod elterelni a gondolatadat...

hidd el, minden oké...semmi baj nincs:)

fel a fejjel:)

remélem segítettem:)

2011. máj. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
79%

Esetleg kineziológus?Humánusabb mint a gyógyszer,vagy pedig homeopátia.


Én is hasonlóban szenvedek,de nekem kicsit bonyolultabb.Ha írsz privát üzenetet akkor ott beszélgethetünk mélyebben is a témáról.Nekem is jó lenne végre olyannal beszélgetni aki hasonló cipőben jár mint én.


24/L

2011. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
53%

szedjél gyógyszereket, de azért a lelki okoknak is járj utána.

és beszélj róla pároddal, szüleiddel.

egy jó pszichológus többet segíthet, mint pár gyógyszer.

2011. máj. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

ja am a zenehallgatásról még annyit, hogy csak akkor ha utazol, tehát ha mész úton gyalog, akkor inkább ne, mert nem hallod, ha pl. dudálnak, vagy vmi...nem a legjobb ötlet:)

sok erőt, hidd el sikerülni fog, csak be kell magyaárznod magadnak, mert ha még voltak is tüneteid, azok nem igaziak voltak, tehát nincs semmi bajod, ezt tudatosítsd magadba:)

remélem segítettem:)

2011. máj. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
79%
Ezzel az a baj,hogy ha nem teszel ellene,csak egyre rosszabb lesz.Én is pont így jártam,végül elkerültem pszichológushoz.Másfél évet jártam,semmire nem volt jó,csak arra,hogy rájöjjek,ha én nem segítek magamon,akkor senki.Én direkt nem akartam gyógyszert szedni,mert azt szerettem volna,ha megoldódik a problémám és nem elnyomom.Egy jó tanácsa volt egyébként:szembe kell nézni a félelmeinkkel,mert különben sosem győzzük le.És tényleg.Azóta,ha úgy érzem,nem vagyok jól,és nem szabad kimennem az utcára,akkor szépen felöltözöm és lemegyek.Közben folyton mondom magmanak,hogy nyugi,csak bebeszélem a hülyeségeket.Aztán ha egyszer sikerül,akkor legközelebb úgy állok hozzá,hogy a múltkor is sikerült,stbstb.Azóta van egy lányom,trerhes vagyok a következővel és bátor vagyok,mert csak én segíthetek magamon.
2011. máj. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!