Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom leküzdeni a...

Hogyan tudom leküzdeni a transzfóbiát?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem körülbelül fél éve bevallotta hogy ő FtM. Azt, hogy valamiért lelkesedik a lányos, meleg pasik iránt, eddig is tudtam, nincs vele bajom.

Igazából nincs vele bajom, hogy uncsinővér helyett uncsibátyám van, de vannak "botlásaim".

Párszor véletlenül elszóltam magam, először akkor amikor coming outolt. Vigasztalni próbáltam, de utólag belegondolva eléggé bántó lehtetett amit mondtam. Eddig csak hallomásból tudtam ilyen emberekről, és felkészületlenül ért. Ennek kapcsán eléggé eltávolodtunk egymástól, ő valószínüleg azért mert azt hiszi, nem tudom elfogadni, én meg amiatt mert bűntüdatom van, és nem akarok a további bénázásommal még több lelki sebet okozni neki.

Mostanság egy családi összeülésen ahol ő is ott volt, véletlen kikotyogtam a dolgot (a család idősebb tagjai nem tudják). Utánna persze igyekeztem menteni a helyzetet, szóval nem lett belőle baj.


Szörnyen érzem maga emiatt, végülis nem véletlen hívják fóbiának, én is szinte betegségnek érzem ezt, szeretnék rendesnek lenni vele szemben... kérlek segítsetek.

Különösen transznemű emberek segíthetnének abban, hogy mi az ami bántó lehet, mi sérti őket leginkább a környezetük reakciójában.



2011. máj. 6. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Ne haragudj, de nem is értem, amiről írsz. Lehetne egyszerűen, és korrekten?
2011. máj. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Konkrétan mit nem értesz? Azt gonolom teljesen egyszerűen írtam le.
2011. máj. 11. 16:31
 3/11 anonim ***** válasza:
6%
Pl. nem tudom, mi az az FtM. Az unokatesód, valójában micsoda, illetve kicsoda? Lány, vagy fiú? És te kicsoda vagy? Mármint nemileg? Nem tudom, mi az a transzfóbia. És ha az unokatesód az, te miért érzed magad rosszul? És neked milyen transzfóbiát kell leküzdened? A sajátodét, vagy az unokatesódét? Egyáltalán: van neked unokatesód? Vagy ez az egész valamilyen meleg halandzsa?
2011. máj. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

FtM = olyan férfi aki női testbe született, vagyis transznemű férfi


transzfóbia = a transznemű emberek hátrányos megkülönböztetése, tőlük való viszolygás


Az unokatestvérem meleg pre-op(műtétek előtt álló) transzfiú. (vagyis meleg férfi aki női testbe született)

Én heteró cis lány vagyok. (vagyis női testbe született nő, aki a férfiakhoz vonzódik)

Természetsen a saját belső ellenérzéseimet igyekszem leküzdeni.

2011. máj. 13. 00:31
 5/11 anonim ***** válasza:
11%

Köszönöm a tájékoztatást, tényleg kimerítő volt.

Hogy mik vannak. Meleg férfi, leánytestbe.

2011. máj. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Szia,


Azóta mizujs? :)



Én is FTM vagyok (illetve ennél kicsit bonyolultabb a helyzet, de majd elválik...). Ha gondolod, szívesen leveleznék veled stb.

Egyébként a legjobb, amit tehetsz, az az, hogy megkéred, hogy beszélgessetek erről az egészről, kérdezz tőle - hiszen róla és rólad van szó! :)

Az már fél siker, hogy tisztában vagy a fogalmakkal, hidd el.

Nyugodtan ülj le vele, tárgyaljátok meg a félelmeidet stb. Nézhettek videókat is, Youtube-on van pár srác, akik videoblogot készítenek a fejlődésükről, alakulásukról, gondolataikról, érzelmeikről. Hasznos néznivaló mind. Privátban vagy ilyesmi, szívesen küldök linkeket stb.

Esetleg van olyan, hogy Transvanilla, ez egy magyar társaság, a transzneműekkel kapcsolatban. Keress rá Google-ban, szoktak időnként beszélgetéseket szervezni transzneműeknek és ismerőseiknek, rokonaiknak, barátaiknak, érdeklődőknek és érintetteknek stb. Remek alkalom, hogy sokféle embert megismerj!

2012. ápr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget utolsó, hasolnló tapasztalatokat, véleményeket, személyes benyomásokat várnék.
2012. dec. 26. 22:20
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Konkrétan mi az, amiről sejted, hogy bántó?

Szerintem az a gáz, ha túl nagy ügyet csinálsz belőle.

2012. dec. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is az interneten utánatájékozódás és a személyes beszélgetés segít. Hagyd, hadd meséljen arról, hogy ő hogyan éli meg a nemét, nemi identitását, a nemi szerepet amelyben szívesen élne. A YouTube-on lévő videókat én is ajánlom, rengeteg srác van, csak keress rá a 'ftm' szóval.


Valamint még van ez a szerintem nagyon hasznos és lényegretörő angol cikk (aminek épp most dolgozom a magyarra fordításán): [link]


Ja meg ha van kérdés, írj nyugodtan, én is FtM vagyok :)


- MoonEyes

2012. dec. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 littlepea válasza:
amit írsz, az nem transzfóbia. csak nem tudod kezelni a szitut, mert még ismeretlen. kérdezni, kérdezni, őszintén beszélgetni, nem véleményt alkotni (főleg nem a diszkriminatív világunkból vett, cisz emberek által kigondolt hibás információk alapján), hanem őszintén érdeklődni, és védeni és támogatni, mert ő valószínűleg minden nap valamilyen diszkrimináció áldozata
2017. jún. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!