Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utas vagyok a saját fejemben....

Utas vagyok a saját fejemben. Micsoda?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom, hogy valami komoly mentális betegségem van kialakulóban. Elég nehéz leírni a tüneteket. 21 éves férfi vagyok. Időnként amikor teljesen összecsapnak a dolgok felettem, képes vagyok kifordulni magamból. Rám tör a pusztítás vágy, tévképzetek, öngyilkosságra/öncsonkításra való hajlam. Amikor ilyen állapotba kerülök nem én vagyok. Valamilyen sötét utas veszi át az irányítást felettem, a gondolataimat hallom, de csak halkan, a fejem hátsó felében. Amikor ebbe az állapotba kerülök, nincs jelen, nincs múlt. Nem tudom mi hallucináció, és mi valóság. Semmilyen tudatmódosító szerrel nem élek. Sárgaföldig sem szoktam magam leinni. Nem dohányzom. Nem sportolok. Sima ülő "munkát" végzek. Mi a véleményetek mi ez?
2011. máj. 7. 22:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem akarnék találgatásokba bocsátkozni. Szerintem inkább keress meg egy szakembert. Valamit biztos tud segíteni.
2011. máj. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tom Benko ***** válasza:
29%
Sürgősen fordulj szakemberhez!
2011. máj. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

További észrevételek, érdekességek, tudnivalók.


Nagyon kényszeres vagyok. Nagyon figyelek az időre, mindent jól átgondolt menetrend szerint csinálok. Percre másodpercre pontosan. Megrögzötten csinálok dolgokat, ha valamit elrontok teljesen előröl kezdem. Naponta többször is. Van egy nagyon szép kedves aranyos hűséges párom. Csak benne vagyok képes megbízni, sokszor még benne sem. Mindig velem van amikor elkap a sötét utas. Mindig kitart mellettem, és mindig megment önmagamtól. Szeretek dolgokra specializálódni. Nincsenek különösen jobb képességeim. Zenélek. A számítógép használatát például profi szintre emeltem csak mert bele vagyok zakkanva. Legújabb "hobbim" csernobili katasztrófával kapcsolatos, szinte mindent tudok már róla, de nem bírok leállni. Nem szoktam szemkontaktust teremteni az emberekkel, egyedül csak a barátnőmnek nézek a szemébe néha. Nemtudom eldönteni az emberek arcáról hogy milyen érzelmet mutatnak. Kirekesztettnek érzem magam, és a testi gesztusokat nem értem, nem tudom őket reprodukálni, nem tudok gesztikulálni sem. Az egyetemet nemrég hagytam ott, teljesen bele vagyok betegedve. Félek az emberektől. Félek kimenni az utcára. Kiskoromban rengeteget bántottak, folyamatosan megaláztak 4 éven át mindennap. De én arra nem emlékszem, szerintem ennek nincsen köze a mostani helyzetemhez. Ja igen memória, az nekem nincsen. Össze vissza beugrik néha valami de nem vagyok képes megjegyezni dátumokat, csak ha felírom valahova, de sokszor azt se tudom miért írtam fel. Amikor elkap a sötét utas arra nem nagyon emlékszem mintha meg sem történt volna, pontosan mintha álmodtam volna. Tudom hogy ott volt, de fokozatosan halványodik az emléke, fél óra múlva nem tudom megmondani mi történt. Alvás. Mostanában bármennyit alhatok, olyan mintha nem is aludtam volna. Folyamatosan fáradt vagyok, kialvatlan. 12 óra alvás után is. 4 óra alvás után is. Egyformán kelek fel...

2011. máj. 7. 22:53
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
szakember, ha pusztításra, károkozásra hajlamos vagy akkor mindenképp.
2011. máj. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kiegészítés 2:


Depressziós vagyok, nagyon gyorsan napok hetek alatt változik a hangulatom, egyszer fent, egyszer lent. Egy folyamatosan szorító érzést érzek a mellkasomban, és a hasamban. Halad felfelé, eluralja az elmémet az önutálat, és negatív halállal kapcsolatos gondolatok. Öngyilkossági kísérletem még nem volt, csak "közel" voltam hozzá. Nem tudom mennyi kell hogy eljussak odáig. A hét első felében még boldog vagyok a párommal, teljes szerelem én soha nem akarok meghalni, ez az állapot egy óra leforgása alatt képes megváltozni. Amikor átveszi felettem a hatalmat a sötét utas hiper-ventillálok, nagyon gyorsan nagyon mélyeket veszem a levegőt, és hallom a monoton légvétel hangját, de leállítani nem tudom. Ezek a dolgok a düh, a pusztítás iránti vágy, egy pillanat alatt sírásba, zokogásba rettegésbe, bocsánatért esedezésbe csap át. Majd jön a nevetés önfeledt nevetés, zavart érthetetlen mondatok, majd ismét zokogás, így megy ez egy óráig...

2011. máj. 7. 23:07
 6/14 anonim ***** válasza:

Pár dolog egyezik az én személyiségemmel is, de amiket leírtál az már tényleg sok, és ijesztő, ezt tényleg el kéne mondani orvosnak is.

Csak azok meg majd vizsgálgatnak, aztán nem találnak semmit, elkezdenek szedetni veled nyugtatókat, és részükről lezárva, ők úgy veszik, hogy segítettek.

Ez egy ilyen ország, senkiben nem lehet megbízni, hinni annyira sem.

Kivéve a barátnőd, aki tényleg melletted áll, ahogy mellettem is Ő van.

2011. máj. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Amiket leírsz, zavaros illuzórikus képzetek.

Mintha egy háborgó tó tetején táncolnának az égi fények.

Igen ám, de ezt valaki megfigyeli, ide le is írja: az vagy te. A tanú.

„nem én vagyok” a többi, amint mondod is helyesen. Ezek az illuzórikus tudatképzetek. Nagyon zavaróak, jó lennének ha nem lennének?

Ha fáradt vagy, túl sokat ültél a gép előtt (ami hajlamosít, hogy a teljességet egy absztrakt redukcióval áttranszformáld, és megfeledkezzél erről, hogy ez nem a valóság, hanem annak egy speciális mása) még rosszabb.

Ülj függőleges gerinccel, mozdulatlanul, Buddha tartásban.

Csendesítsd le a tudatod, ha jön valami gondolat, engedd el, mint égen úszó felhőket.

Jön - megy. Így, mintegy két gondolat közé beállva, lehet tapasztalni, a nyugodt csendben: ezek illuzórikusak. Nincs ott semmi. Üresség. Onnan születik a gondolat.

(Ha jönnek most itt diagnózissal, ne hidd el. Nem szakértők, könnyű és felelőtlen dolog itt beírni mindenfélét.)


Ajánlom a következő könyvet.

Sunrjú Szuzuki: Zen szellem, a kezdő szellem.

2011. máj. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Dosztojevszkij átélt sok pszichózist, erőseket is.

Ha egy orvos- és itt csak ez zajlik, gyógyszer, mehetsz - elkezdi gyógyszerezni-

egy zombit csinált volna belőle. És azt csak elkezdeni lehet –azután egyre növelni az adagokat,

mert hiszen csak lenyomta, és ezzel akkumulálta a bajt. Ami megpróbál feltörni.

De Dosztojevszkij megpróbálta maga feldolgozni-értelmezni

– és a világ egyik legnagyobb írója lett.

2011. máj. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Pánikbeteg vagy...Azon vagy változtatsz ha bírsz, vagy pedig pszichológus..:/
2011. máj. 9. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Nem nézel túl sok Dextert? :$ Esetleg Asperger-szindrómás IS vagy.
2011. máj. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!