Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért baj ha zárkózott vagyok?

Miért baj ha zárkózott vagyok?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, több éves párkapcsolattal, egyetlen egy jó barátnővel. Ha ők ketten bevisznek egy társaságba, jól érzem magam, azok akik régebb óta ismernek szeretnek. De magamtól osztályban nehezen barátkozom. Mindenki a saját öröméről, bánatáról, pasijáról, csajáról beszél, de én egyszerűen cikinek érzem idegeneket zaklatni ilyen dolgokkal. Hiába osztálytársaim, még is idegeneknek érzem őket és nem olyan típusok, akik nekem "bejönnek". Ugyanakkor, ha vadidegen környezetben vagyok, akkor simán ismerkedek :D Mindenki, különböző mértékben, de extrovertált- nekem nem jön be ez hangos stílus és ezért furának is tartanak.
2011. máj. 16. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Te még nem is vagy annyira zárkózott mint én. Én 13 éves korom óta párkapcsolatokban élek. Túl vagyok egy 6 és egy 2,5 évesen. Ezalatt az időszak alatt vagyis már az első kapcsolatomban a barátaim szépen lemorzsolódtak, mert pasim lett. Azóta egyedül vagyok és csak a társamnak élek. Most jelenleg 1,5 éve vagyok együtt a párommal, ő a 3. kapcsolatom, és valószínűleg az utolsó :) egyetlen egy bnőm van, aki fősuli alatt vált azzá, de messze lakunk egymástól, mivel 2 éve vége a sulinak, és évente max. egyszer ha találkozunk. Nem vágyom társaságra, nekem elég a párom, mindig is elég volt. Páromnak nagyon sok barátja van és néha találkozunk velük amikor én nagyon rosszul érzem magam, mert egyáltalán nem vagyok társas lény. A lányokat kifejezetten nehezen viselem el. Szóval én zárkózott vagyok, ez sajnos munkahelyen eléggé hátrányt jelent, nehezen alakítok ki kapcsolatot, mégis az életben így érzem jól magam. Te még simán normális vagy :)

24L

2011. máj. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod :)

Addig én is eljutottam már- jó hosszú idő után,- hogy én így érzem jól magam, de bánt, hogy "furának" tartanak :D

Tisztában vagyok a jó tulajdonságaimmal, szeretem mások javára fordítani, de valahogy nem tudok megnyílni és csak akkor vesznek észre, ha irtó nagy gáz van és adom a tanácsokat, amiken csak lesnek.

2011. máj. 16. 18:56
 3/11 A kérdező kommentje:
Am lányokkal én se jövök ki olyan jól és lány osztályba járok...ők olyan csajosak, én meg fiús. Én is attól félek, hogy munkahelyen nem tudom majd érvényesíteni magam.
2011. máj. 16. 19:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Az asszertív (önérvényesítő) tréning jutott eszembe. Hasonló problémákra nekem ez vált be.
2011. máj. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Alapvetően asszertív vagyok- suliban van ilyen kommunikációs tréning és ott ez jött ki.
2011. máj. 17. 07:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj. Ráadásul nagyon meg is vagy elégedve magaddal. Mi is meg vagyunk elégedve veled.
2011. máj. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Elmondom mi a gond ezzel. Hogy ti így jól érzitek magatokat az rendben is van, de a családtagjaitokra ne nagyon telepedjetek rá. Olyan 20 év múlva a pasinak is meg nektek is a közös életen kívül kell egy kis magánélet, a gyerekek is szabadságot akarnak majd, ti meg egyedül maradtok, ha nem lesznek barátnőitek. (És idegesítő, követelőző anyósok) Minden párkapcsolatban lehet rossz időszak, ezt segíthetnek átvészelni a barátnők. De nem csak a párkapcsolatban lehet gond, hanem pl gyerekneveléssel is, és ezekben a párra nem mindig lehet számítani. Az ember társas lény, és egyedül minden nehezebb (hülyékkel körülvéve meg mégnehezebb, ezt tudom), ezért célszerű valamilyen közös érdeklődés, hobbi mentén barátokat, vagy legalább jó ismerősöket találni, akiket lehet alkalomadtán szeretni.
2011. máj. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is meg vagyunk elégedve veled. - <- hi-hi, ez jo :D


Nem baj ha zarkozott vagy. Normalis gondolkodasu embernek tunsz, aki masoknak nem okoz bajt. Ez igy jol van. Miert erzed ugy hogy baj, ha zarkozott vagy?

Nem lehet mindenki locsi-fecsi allandoan, ezer feszbuk barattal es havonta 2000 elbeszelt perces telefonszamlaval.

Ha jol erzed magad a borodben akkor ne foglalkozz azzal, hogy masok furanak tartanak, mert ez nem jelent semmit. Ha kedvesnek tartanak, igazabol az sem jelent semmit, csak annyit hogy a viselkedesed eleri azt a szintet amit a legtobb ember elvar. Ha a viselkedesed nem olyan, amit masok elvarnak toled, attol meg lehetsz egy phasza csaj es leelheted az eleted boldogan.

A fontos h szeresd onmagad es masoknak ne arts. A tobbi az lenyegtelen!

2011. máj. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"ne foglalkozz azzal, hogy masok furanak tartanak, "


Érdekes állítás. És ezt honnan lehet tudni, hisz nem beszél senkivel, csak az egy barátnéjával ( aki nyilván nem), meg az egy fiújával, aki még nyilvánabb. Vagyis magadat tartod furcsának, különlegesnek. Nos ez nem más, mint az éntudat, és ez normális dolog.

2011. máj. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Egyáltalán nem baj. Ráadásul nagyon meg is vagy elégedve magaddal. Mi is meg vagyunk elégedve veled."- aranyos vagy, köszi :D


"Vagyis magadat tartod furcsának"- ez nem igaz, mert ezt mások mondták nekem :P


"Miert erzed ugy hogy baj, ha zarkozott vagy?"- azért, mert hiányzik egy olyan társaság, akikben megbízhatok és számíthatok rájuk. Viszont eddig nem találtam olyan emebereket, akikkel teljesen egy hullámhosszon vagyunk. Nagyon hamar döntöm el, hogy ki az akivel érdemes nekem barátkozni, ki az akihez passzol a személyiségem és nem droidnak fog tartani (ezalatt értem a teljesítmény túrákat, amiket imádok és a fiús viselkedésem, amit a lányok többsége nem tud hova tenni és nem is élvezi azokat a tevékenységeket, amiket én). Igazából eddig nem csalódtam ezekben a gyors döntésekben, mert valahogy mindig bebizonyosodott az igazam- pozitív és negatív irányba is.

2011. máj. 19. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!