Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Álmatlanság ellen valami...

Álmatlanság ellen valami megoldást tudtok?

Figyelt kérdés

Altatót nem akarok szedni, mert fiatal vagyok hozzá. Sportolok, dolgozok, tanulok... ha hazaérek általában hulla fáradt vagyok, erre mikor lefekszek csak forgolódok. Nem tudom mi lehet velem, de másnap fáradtan csinálom újra ugyanazt szóval ez így nincs rendjén.

Mit lehetne tenni?


2011. máj. 17. 21:10
1 2
 1/14 yuda ***** válasza:

Lehet éppen azért forgolódsz, amit leírtál: vagyis be vagy teljesen havazva és lelkileg nem tudod feldolgozni azt a temérdek információt ami ér egy nap alatt és ezek forognak benned-emiatt nem tudsz aludni.Stresszes vagy szerintem- kevesebbet kellene vállalnod és nyugodtabb elfoglaltsággal kikapcsolódni, nem pedig kimerülésig minden nap.

Hosszú távon visszaüt a dolog.Az emberi szervezet nem legyőzhetetlen és ha nem vigyázunk jönnek először a kisebb problémák, majd egyre súlyosabbak...

2011. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
"Tüneti" kezelésnek kamilla tea vagy langyos tej lefekvés előtt, attól jobban alszik az ember. De szerintem is a stressz lehet az oka.
2011. máj. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én a Valeriana relaxot ajánlom.

Csak gyógynövények vannak benne,/macskagyökér,komló,tatárvirág/.Elég lefekvés előtt egyet bevenni,nem okoz függőséget és nincs mellékhatása.

Egy doboz 800 forint körül van,30db van benne.

Nekem bevált.

2011. máj. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én személy szerint a citromfű teát ajánlom.

2 pohár és rá fél órára szunya van :)

nekem és még jó pár ismerősömnek bevált, veszteni valód nincs vele, megéri kipróbálni

2011. máj. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Okés megpróbálom. Holnap veszek citromfű teát ha nem válik be kipróbálom a valeriána relaxot, ma meg a langyos tejcsit.

Sajnos a sport fontos az életemben már eljutottam profi szintre a sportágamban így nem akarom otthagyni, munka kell, hogy legyen pénzem nem akarok szülőkön élősködni hiába vagyok fiatal, tanulni meg akarok mert egy diploma a mai világban kötelező. Szóval nem tudok lemondani egyikről sem.

2011. máj. 17. 21:39
 6/14 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 17. 21:40
 7/14 yuda ***** válasza:

Első beíró vagyok és nem kell megfogadnod a tanácsom- elszürcsölhetsz akármennyi teát, de az okot akkor sem fogod megszüntetni, -ezek tüneti kezelések ---ha túlfeszített életet élsz, akkor valamiről le kell mondanod, mert a testet, lelket sokáig kizsákmányolni büntetlenül úgysem lehet.

Gratulálok minden beírónak a jó tanácsaihoz- biztosan bevállt nekik -én meg mindjárt tepsiskrumplivá változom :D


Jó tanácsok: ha túlfeszített életet élsz, szürcsölj teát :D Ettől kész vagyok :D

Te pedig még adod alájuk a lovat :D

2011. máj. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Le írtam, hogy milyen okokból nem tudom egyiket se felfüggeszteni. Csak van valami megoldás álmatlanság ellen.

Nem azt mondtam, hogy jó innentől ezeket fogom csinálni hanem, hogy kipróbálom hátha be fog válni.

Neked is igazat adtam azzal, hogy be ismertem tényleg stresszesen élek, annyiban jó, hogy levelező tagozaton tanulok így nem vagyok bent nap mint nap a főiskolán.

Régebben mikor nem volt ennyi kötelezettségem, akkor is volt, hogy álmatlanságban szenvedtem.

2011. máj. 17. 22:06
 9/14 anonim ***** válasza:
olvass elalvás előtt. úgy könnyű elaludni.
2011. máj. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

unalmas dolgokkal foglalkozz, pl olvass, tv-zz, és 45 fokos szögben feküdj le, így lemegy a vérnyomásod, az is segít.


ha van kapcsoltod, akkor a szex a legjobb. attól jól fogsz aludni. :)

2011. máj. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!