Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Forduljak orvoshoz vagy ez...

Forduljak orvoshoz vagy ez mindenkivel előfordul?

Figyelt kérdés
Mostanában elég gyakran jön rám félelem, de igazából úgy érzem nem ok nélkül. Például a múltkor este mentem haza felé, amikor az utcánkban egyszer csak elment a világítás és elkezdtem félni a sötétben. Mikor haza értem még mindig bennem volt az a rossz érzés és annyira bele lovaltam magam, hogy minden apró hangra összerezzentem és elkapott a remegés is. Előtte meg hallottam a hírekben, hogy eltűnt valamikor egy lány a közelmúltban és megtalálták egy erdőben a holttestét. Ez is olyan rossz érzéssel töltött el érthető módon, csak aztán nem bírtam megnyugodni és akkor is rám jött a remegés. És tök apróságokon elkezdek aggódni, ami aztán ideges remegéssé erősödik és a szívem is erősen ver, meg zsibbad tőle az egész testem. Pedig korábban nem voltam ilyen, sosem voltam beszari vagy gyenge idegzetű. Azt sem mondom, hogy annyira nyugodt természet lettem volna, de ennyire idegeskedős sosem voltam, hogy akár remegjek, vagy zsibbadjak a félelemtől. Rendszeresen sportolok, egyetemre járok, van egy csomó barátom és a családomat is nagyon szeretem, szóval még az sem mondhatnám, hogy rosszul élek és az váltja ki. Mi lehet ez? Érdemes orvoshoz fordulni, vagy majd elmúlik?
2010. dec. 5. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy egyik se. Tehát ne fordulj orvoshoz, de nem is normális, és nem is fog magától elmúlni. Akkor mi legyen? Hát szüntesd meg te ezt a hülye félelmet! Nézz szembe magaddal, meg a valósággal, nézz körül a neten, próbáld megtalálni, hogy mi váltotta ki nálad ezt az indokolatlan félelmet, szorongást. Ez egy kis kezdeti enyhe tünet, minden esély megvan rá, hogy tudod rendezni.


Orvoshoz, pszichológushoz lehetőleg ne fordulj, mert ők vagy kiröhögnek, hisztisnek nyilvánítanak, vagy a pénzedet akarják majd leszedni, és előfordulhat, hogy tartósan a karmaik közé kerülsz, amiből egyre nehezebb lesz visszaút. Ők se tudnak mást csinálni, csak esetleg segíteni a te analízisedet, de egyedül csak te tudod megoldani ezt a problémát, ha akarod.

2010. dec. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Akkor kéne orvoshoz fordulnod, ha fiatal lányként nem félnél egyedül a sötét utcán. És ez az ijesztő élmény még veled maradt utána is. A világunk egyre gonoszabb, ráadásul tél van és lehangolóan sötét. Nem kell betegséget keresni ott, ahol nincs.
2010. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22.31: Szerintem túlmegy az elfogadható mértéken a félelme, bár ez még nem nagyon kóros.
2010. dec. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
20 éves fiú vagyok. Bár ez nem jelenti azt, hogy akkor nem veszélyes este utcán mászkálni. Én sem akarok orvoshoz járkálni, meg nyugtatókat szedni, mert nem szeretem, amikor valaki kicsit rossz kedvű és rögtön megy az orvostól antidepresszánst kunyerálni. Nem is érdekelne az egész, ha nem lenne az erős szívdobogás, zsibbadás, nehéz légzés. Ha csak annyi lenne, hogy félek egyedül a lakásban, hát nagy ügy. Vannak így egy páran. De nem lehet bajom attól, hogy ilyen erősen ver a szívem meg szédülök meg ilyenek? És keresgéltem én magamban, hogy vajon mitől is félek, de sajnos nem tudom. Mumusban, szörnyekben vámpírokban nem hiszek. A szatírok, pedofilok, perverzek engem nem érintenek, rablónak inkább oda adom a mobilom, ha esetleg találkozok egyel. Szóval nem tudom megnevezni azt, amitől félek. Egyszerűen csak rossz érzésem van. De most olyan mintha azt mondanám, hogy félek a sötétben, de nappal is rám szokott ez jönni, mondjuk amikor ülök a villamoson. És akkor egészen hazáig rosszul érzem magam, meg feszült vagyok, meg a gyomrom ideges, aztán itthon rám jön az a hülye remegés.
2010. dec. 5. 22:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A zsibbadás és többi tünet pánikbetegségre utal. sajnos ebben nagyon sok ember szenved, nem szégyen. lehet, hogy ez egy átmeneti állapot, akkor valóban nem érdemes egyből az orvoshoz rohanni, de ha már hetek óta tart, akkor érdemes rá odafigyelni. Antidepresszánst súlyos esetekben írnak fel, senki sem jókedvéből szedi, elhiheted, de vannak gyógynövények, homeopátiás szerek, amik enyhébb esetben használhatnak. De először is próbálj rendet rakni a fejedben, hátha ennyi elég lesz, lehet, hogy csak idegkimerültség, szedj B6 vitamint, érdemes ezzel kezdeni.
2010. dec. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A B6 vitamint már holnap elkezdem, és kicsit megpróbálok lecsillapodni. Nem bánnám, ha nem lennék tartósan ilyen. Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak.
2010. dec. 5. 23:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Most, hogy így bővebben írtad a tüneteket, én is egy enyhébb pánikbetegségnek vélem. Attól ne tarts, hogy ezek a kisebb testi tünetek bármilyen valós vagy komolyabb problémát okoznak. A lelki oldal viszont problémásabb, mint az elején hittem. Lehet, hogy valamiféle külső segítséggel könnyebben kitudnál jönni belőle, mert ahogy írod, magadtól ez nem nagyon megy. Lehetne ez egy barát is, aki helyretenne, de ha nincs vagy nem elég, végül is szóba jöhet pszichiáter is. Én két dolgot csinálnék. Egyrészt elfogadtatnám magammal, hogy marhaság ez a félelem, az aggodalom, másrészt keresnék olyan kellemes elfoglaltságokat, amik elvonják erről a figyelmemet. Me tudatosítsd azt is, hogy a te életedet te uralod, és nem más. Ha valami baj van vele, az a te hibád, de te is tudod kijavítani.
2010. dec. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"Nézz szembe a legnagyobb félelmeddel, egy nap az lehet majd a legnagyobb erősséged" írta egy barátom. Persze ez a rablásokra nem igen vonatkozik. Ez ellen ajánlom, tanulj valamilyen küzdősportot, járj a barátaiddal (csapatban az erő :D )és legyél mindig elérhető a telefonoddal. Az enyém be van állítva, hogy ha kicserélik a kártyát, küld SMS-t a szüleimnek az adatokkal. Tedd te is ezt! :)
2010. dec. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ez az sms-es tök jó. Hogy kell csinálni?
2010. dec. 30. 10:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem S2530-asom van, a szüleim állították be, majd megkérdezem őket, de lehet hogy csak bizonyos típusoknál van ez...
2011. jan. 1. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!