Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek lelki beteg vagyok?

Szerintetek lelki beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre mostanában, hogy egyszerűen nem múlik el a görcs a gyomromban. Az iskolában mindig fáradt, és félénk vagyok, nem szeretek emberek és közösségben lenni.

Az általánosban, végig piszkálták, és most is ez van, csak nem ebben a formában. Míg általánosban fizikailag bántottak, középiskolában egyszer inkább szellemi részbe tolódott át. Mindig attól félek, hogy mások mit gondolnak, tudom, hogy ezen nem is szabad agyalni, mert ebben az ember megörül. Zavar az, mert én nem szeretek iskolába meg közösségbe lenni, mert mindig kizárnak, és én mindig kimaradok mindenből. Van egy lány barátom az osztályban, aki többször próbált lelket önteni belém nem sok sikerrel. Kérdezte, hogy miért vagyok ilyen. A tanulásban nem vagyok valami jó, egész nap csak arra vágyom, hogy haza érhessek az iskolában, mert ott mindig feszült vagyok. Utálom az osztálytársaimat, mert mindig piszkálnak, kihasználnak, és nevetség tárgyává tesznek.


2011. máj. 31. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem általánosban kellett volna szétrúgni egy pár segget, és akkor nem vitted volna át ide ezt a gyenge meghunyászkodó magatartást.

Mert szerintem nem kérdés, hogy azért csinálják ezt, mert ezt érzik rajtad, és mert hagyod nekik.

Ez mindenütt így működik, a "gyengéket" mégjobban kikezdik, kiközösítik. Ez állati ösztön.

De hogy az alap probléma mi? Ennyiből én nem tudom.

2011. máj. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ha egy közösség nem fogad be, akkor nem kell erőltetni, mutasd ki, hogy nincs szükséged rájuk, egymagadban is elvagy. Látják milyen kutyául érzed magad egyedül. Tudom, hogy könnyű ezt meg azt mondani/írni, de szerintem tudatosan elkezdhetsz figyelni a viselkedésedre. Ne hagyd, hogy kihasználjanak, nem vagytok olyan kapcsolatban, hogy bármit is kérjenek tőled. Természetesen segíthetsz nekik, de ha a büfébe beállít maga helyett, mondj NEMet. A száddal is megvédheted magad. Nem káromkodni kell vagy az anyját szidni, hanem megmondani neki mi a "helyzet. Lényegtelen, hogy belül mennyire rosszul érzed magad, vagy megbántva mutasd, hogy nem zavar. "Nevess a képükbe. Tűzz ki célokat, kezdj el tanulni! Elsőre nehéz lesz, remélem idővel megoldódnak a problémáid!:)A lány barátod van annyira jó barátod, hogy megvédjen?
2011. jún. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha te nem állsz ki magadért,akkor senki más sem fog és ha verekedésig fajul egy dolog akkor is védd meg magad,mert akkor látni fogják,hogy kiállsz magadért és egy idő után úgy is megunják a kötözködést.
2011. jún. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!