Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek az emberektől. Van...

Félek az emberektől. Van megoldás?

Figyelt kérdés
Kiskoromba annyira megaláztak iskolába (és meg vertek), félek az emberektől... most 18(F) vagyok, és még régi osztálytársakat se merem bejelölni Facebook-on... boltba nem merek az eladóhoz szólni... és néha még a nagynénémhez se merek szólni...
2011. máj. 31. 20:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
48%

Ha elmész a háziorvoshoz, ő be tud téged utalni ingyenes pszichológiai ellátásra. Én tanítanék neked autogén tréninget (nagyon jó szorongáscsökkentő hatása van) a helyében.


Társas helyzetekben javaslom, ne magadra figyelj, ha eddig azt tetted, hanem figyeld meg az emberek kinézetét, ruháját például. Kérdezz a boltban az eladótól valamit. Aztán egy másikban, egy harmadikban, és egy hatodikban, 16. boltban is. Ha elég gyakran teszed, érezni fogod, hogy a helyzetben semmi okod a félelmre, és jó esetben elmúlik a szorongásod, ha enyhébb.

2011. máj. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
legyél társaságban és egy idő után feloldódsz, nem lesz para
2011. jún. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Ugyan ez van velem is, és engem is aláztak. Neked volt már barátnőd? Nekem nem mert félek a szép lányoktól 18/f
2011. jún. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló volt a helyzet, de túlléptem rajta pszichomókus nélkül.

A régi osztálytársaidat szerintem felejtsd el, nem kell velük kapcsoaltban lenned. Ha nézték, ahogy vernek és megaláznak, anélkül, hogy tettek volna valamit, vagy szóltak volna egy tanárnak, akkor semmi közöd hozzájuk. Ha meg mégis kapcsoaltba lépnél velük, örökké ott lenne köztetek egy szakadék: a megtörtén dolgok, amiről soha nem beszélnétek.

Ne stresszelj, próbálj ne azon gondolkodni, hogy mi történhet veled, mérd fel reálisan a szituációkat. Olvass egy kis piszochológiát és művelődj magad, nem kell mindjárt pszichológushoz menned, egyébként ha a nénikéddel meg a bolti eladóval sem mersz beszélni felületes, érdektelen dolgokról, majd pont egy idegennek fogod feltárni a bensőd, akit fizetnek azért, hogy meghallgasson.


Ha van kedved beszélgetni, vagy tapasztalatokat cserélni, írj privit.

2011. jún. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Kedves utolsó hozzászóló. Sajnos előfordul olyan, hogy az ember senkivel, ismétlem: senkivel nem tudja megbeszélni a problémáit, csak egy szakorvossal.:( Hidd el, ott nincs más választásod és örülsz, hogy végre valaki átlátja a valós problémádat, és segíteni próbál.

A módszer jó, szembe kell nézni a félelmeinkkel...jó esetben ez segít. Jó esetben az is, ha cseréltek ímélt és megosztjátok egymással a tapasztalatokat! Szuper ötlet, de tényleg! Hálás lehet a kérdező, hogy ezt felajánlottad. Viszont ha nincs változás, javulás, akkor igenis szakember kell...:(

2011. jún. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!