Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok, mi baja lehet...

Mit gondoltok, mi baja lehet az egyik tanulómnak?

Figyelt kérdés
Van egy tanulóm, aki szerintem pánikbeteg, ugyanis mániákusan nézi az óráját, mindig azzal van elfoglalva, hogy mikor lehetne menni haza. Nem lusta, sőt nagyon is jó feje van. Ő a legjobb tanuló az osztályában, fejben nagyon penge a srác, csak ez a hazameneteli mániája, meg hogy mindent előre eltervez állandóan. Pl. ő már azzal fogadott múlt héten csütörtökön, hogy mehetne-e ekkor vagy akkor meg, hogy a héten mehetne-e ekkor vagy akkor. Én elengedem mindig, mert tényleg nagyon rendes gyerek, de az a mániája nagyon idegesítő. Ti mit gondoltok, mi lehet ez?
2011. jún. 1. 15:08
1 2
 1/14 Smartguy86 ***** válasza:
Hát egyfelől semmi közöd hozzá szerintem, hogy a magánéletében mi miatt kell mennie. Mi van akkor, ha dolgozik? Vagy valakiről gondoskodik és ezért megy el mindig? Vagy megy haza vidékre és csak akkor megy vonata, de azért az órára bejár?
2011. jún. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Te egy tanár vagy?Nekem abból ahogyan fogalmazol nem így tűnik,de elnézést ha tévedtem.:)Szerintem ez még nem nevezhető betegségnek.
2011. jún. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem tanár vagyok, én felügyelem a diákokat a cégnél. :)
2011. jún. 1. 15:14
 4/14 anonim ***** válasza:

szia:)

szerintem ez inkább hiperaktivitás, illetve a megszokás rabja...vagy vannak tudod ezek a kényszerdolgok...de ez persze nem biztos, csak ötlet:)

próbálj türelmes lenni vele, és ne foglalkozz ezzel a szokásával, mert lehet ezzel nyugtatja magát...:)

2011. jún. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Smartguy86 ***** válasza:
Lehet pótcselekvés. Míg mások a tollat csettegtetik, addig ő az óráját nézi...
2011. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Semmi közöm hozzá? Szerintem azért egy kevéske közöm van hozzá, mivel a munkaideje lejárta előtt engedem el mindig. Egyébként nem faggatom, hogy hová kell mennie mindig. Elmondta, hogy estin jár suliba is, de tavaly még nem járt, akkor megmondta, hogy haza megy, mert nem érzi itt jól magát.
2011. jún. 1. 15:17
 7/14 A kérdező kommentje:
De szerintem ez nem normális dolog, hogy ennyire menni akar haza, ti nem látjátok, milyen meg, hogy hogyan viselkedik.
2011. jún. 1. 15:19
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy szociális fóbiája van?
2011. jún. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2011. jún. 1. 15:54
 10/14 anonim ***** válasza:
Nyilván az a baja, hogy utál az iskolában lenni. Én is utáltam minden percét, pedig okos gyerek voltam (lehet, hogy pont azért utáltam). A pánikbetegség egész más.
2011. jún. 2. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!