Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ennyire ellentmon...

Miért vagyok ennyire ellentmondásos az emberekkel kapcsolatban? Ez mentális probléma?

Figyelt kérdés

Az egyik felem tiszta szívből gyűlöli az emberi fajt, ha kilépek az utcára elfog a hányinger, ahogy ránézek a többiek arcára, mozdulataikra. Ezt nem ecsetelem tovább, nem akarok nagyon belelendülni. A másik viszont ennek az ellentétje, és ami tényleg üti ezt, hogy pont emberekkel foglalkozó szakmát szeretnék tanulni, mert szeretnivalóak.

Ez mentális probléma szerintetek?


2011. jún. 3. 15:01
 1/5 A kérdező kommentje:
És ez nem csak a gondolataimban nyilvánul meg, hanem a viselkedésemben is, azt kihagytam. Az első esetben hihetetlen gonosz, nyers és senkit meg nem értő, mindenkit leszaró vagyok, a másik meg ugye ennek az ellentéte. Legjobb barát, "tökéletes pasi", stb.
2011. jún. 3. 15:04
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos van benne némi mentális zavar, kérdés, hogy mennyire fér ez még bele az egészséges kategóriába. Én hasonló vagyok, csak nálam nem gyűlölet van, hanem betegesen félek tőlük.
2011. jún. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenesetre jónak a jele, hogy Te ezt tisztán látod magadban.
2011. jún. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ez mentális probléma, amennyiben nem testi, mint egy lábfájás.


"ha kilépek az utcára elfog a hányinger, ahogy ránézek a többiek arcára, mozdulataikra."


Utálod az embereket. Van ilyen.


"emberekkel foglalkozó szakmát szeretnék tanulni"


Tetszik ez a szakma. Ilyen is van.


Ugye nem az embereket szereted, hanem a szakmát (elméletben). Azt nem raktad még össze, hogy mivel jár az a döntés, hogy ezt a szakmát választod.


Nem tudom, mi lehet ez a szakma, de tegyük fel, hogy a pszichológia. Lehet, hogy szeretsz pszichológiai cikkeket, elméleteket olvasgatni, miközben az embereket utálod. Ebben az esetben meg kell fontolnod, hogy lehet-e úgy pszichológiát művelni, hogy közben lehetőleg ne találkozz emberekkel. Talán lehet, de jobb megfontolni, hogy érdemes-e erre játszani.

2011. jún. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Na én is pontosan így vagyok ezzel. Nem tudom, lehet valami enyhe zavar, vagy annak előhírnöke. Igazából én se tudom. De nálam az első gyakoribb.
2011. jún. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!