Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség és a hipochondri...

Pánikbetegség és a hipochondria kéz a kézben járnak egymással?

Figyelt kérdés
Kb 1 éve vagyok pánikbeteg. Viszont mostanában egyre jobban beképzelem magamnak a szivbetegséget, pedig minden leletem negatív, de érzek néha durva ritmuszavarokat, mikor megszédülök, meg nem kapok levegőt utána kb fél percig. Mégis aztmondják a szivemnek nincs baja, és hogy ne figyeljek rá oda. Nem tudom ilyenre hogy nem lehet nem odafigyelni. kamrai ritmuszavariam vannak, egy 24 órás EKG holteren kimutatták, de a szivemen nem találtak elváltozást. Örökké ezzel foglalkozok, most új munkahelyem van, és mindig rettegek, hogy majd ott leszek rosszul és megint kórházba visznek, mint már egy éve előfordult ez egy másik munkahelyemen is. Folyamatosan figyelem magam, rettegek, a leleteimet nézegetem, és keresgélem a neten a latin szavak magyar megfelelőjét, hogy mit is jelentenek... Ez gáz ugye?
2011. jún. 4. 11:42
 1/9 A kérdező kommentje:
21/L vagyok
2011. jún. 4. 11:43
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is pánikbeteg, a hipohondria nálam is meg van, szervi baj nélkül és még kényszerbetegség is társul hozzá, igaz az nem annyira vészes nekem!!! Én magne b6-ot szedek és általában segít is+ a hasi légzés!!!
2011. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez nem hipochondria, a pánikbetegség egyik jellemzője, hogy szívpanasz tüneteket produkál. Annak idején nálam is így derült ki: azt hittem infarktusom van, vagy valami komoly szívbetegségem, de kiderült hogy csak a pánik.
2011. jún. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A hipochondraát nálam úgy kell elképzelni, hogy, ha nehezen kapok levegőt, az eszem tudja, hogy csak pánik, de közben arra is gondolok mi van ha asztma, vagy más betegség!!! Ha a szívem fáj szurkál, akkor arra gondolok mi van ha szívinfarktus, meg azt, hogy egyáltalán hogyan lehet megkülönböztetni, hogy szívinfarktus vagy csak a pánik okozza a tüneteket? Nem rohangálhatok/rohangálhatunk állandóan orvoshoz!!! Mi van ha egyszer infarktus lesz, de megint csak azt gondoljuk, hogy csak pánik???
2011. jún. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát Tuncyy, ez is benne van a pakliba, hogy egyszer tényleg az lesz :D de hát csak nem...
2011. jún. 4. 11:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Próbálom erről elterelni a figyelmemet, de ha elkezd fájni a szívem, mindig eszembe jut, de bízzunk benne, hogy nem lesz ilyen!!!
2011. jún. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szintén pánikbeteg vagyok, és szívritmuszavarom is van, a háziorvos mindig ezzel piszkál ha nagy ritkán betévedek hozzá, de igyekszem nem tudomást venni róla, mert nálam a rettegés fő forrása a kórház, az orvosi vizsgálatok és a tűk meg a kiszolgáltatott helyzetek.


Szóval biztos én is figyelgetném magam, ha nem félnék attól, hogy valami panasszal majd muszáj leszek orvoshoz fordulni, és ki tudja mit csinálnak ott velem, ami fájni fog, vagy bele is halok. :S

2011. jún. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is pánik beteg vagyok már legalább 7-8 éve. Jártam pszihológushoz is.összesen 4 évig szedtem antidepresszánsokat, addig jól is voltam. De sajnos most az utóbbi fél évben megint jelentkeznek a tüneteim. Állandóan szorongom, magamat figyelem, minden kis apró rezdülésre odafigyelek és újabbnál újabb teóriákat gyártok, hogy mi a bajom. Már kezdek belehülyülni. De orvoshoz nem akarok menni hogy megint teletömjenek gyógyszerrel és ha abbahagyom megint kezdhessem előről mint amit eddig már kétszer megtettem
2011. jún. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ezt valahogy magunkban kellene leküzdenünk csak olyan nehéz....De kitartás és akaraterő kell hozzá és akkor talán menni fog!

Ezt amúgy csak az értheti meg aki már maga is átélt hasonlókat...

26/L

2011. jún. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!