Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tb támogatott pszichiáterhez...

Tb támogatott pszichiáterhez kell beutaló? Mikor tartanak bent valakit a kórházban (akarata ellenére)?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 11:09
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Félek, hogy ha elmegyek háziorvoshoz és elmondom a gondjaimat akkor kényszerkezelésre küld, de már tarthatatlan az állapotom és ha nem megyek el pszichiáterhez akkor meg tényleg be fognak zárni.
2011. jún. 14. 11:31
 2/17 anonim ***** válasza:
Kell beutaló a körzetitől. Tudomásom szerint csak akkor tartanak bent vkt, ha ön- és közveszélyes, de ha annyira ramaty állapotban van, akkor is. Nem akarod leírni, miről van szó? Itt anonimitásodat megőrizve megteheted.
2011. jún. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy tarthatatlan az állapotod, akkor ne ellenkezz a kórház ellen. Engem is beutalt a pszichiáter a kórházba nemrég. És úgy érzem, jót tett. Már nem élnék, ha akkor nem utal be.
2011. jún. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én meg úgy tudom, hogy nem kell beutaló. Sem a pszichiátriára, sem az addiktológiára.
2011. jún. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

édesanyám megbolondult és többször hívott rám mentőket, rendőröket egyszerű veszekedések miatt, én sosem szálltam vitába ilyenkor senkivel, ezért nyugodtan elmondhatta, hogy én milyen ilyen-olyan skizofrén vagyok, ilyenkor öltözni kell és menni a rendőrökkel-mentőkkel, és általában a doki dönti el, hogy maradsz-e vagy sem, ha nem vagy bolond nem tartanak bent, nem kell félni. Többször megmondták, hogy nincs para, de ha éjjel vittek be általában ott aludtam, főleg, mert komoly konfliktusból hoztak el, de volt pl, hogy anyám könyörgött a pszichomókusnak, hogy tartson bent, az meg ugyanúgy mondta neki, hogy semmi bajom és nincs szükségem kezelésre, mint bárki más. Múltkor (állítólag) késsel támadtam rá, szirénázva vittek a nyírőbe, de az orvos ugyanúgy, ránésézre és a beszélgetés után is nem igazán értette minek hoztak oda. (ez anyám játéka volt) reggel simán elengedett, minden alkalommal párterápiát ajánlottak a konfliktusaink kezelésére.


Nézd, találkoztak azok épp elég bolonddal, ha nem vagy az nem kell félni, nem tartanak bent. Egyrészt mert nem, másrészt meg, mert ez nem amerika... ott azért kicsit durvább a kényszerkezelés.

2011. jún. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Nincsen kényszergyógykezelés, nem tarthatnak benn akaratod ellenére.
2011. jún. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hogy ha ennyire tarthatatlan az állapotod,akkor miért nem teszel meg mindent ellene?Ha bent tartanak,és segít,akkor mi van?

Ez is ilyen,hogy"Nagy a gáz,tudom mit kellene tenni elene,de mégse merem".Akkor maradj így,ha Neked jobb.Ha meg nem,akkor indulás a pszichológushoz.


A válasz megírásának időpontja: tegnap 16:55

Neked meg aztán szép anyád van/volt.Miért nem tettél ellene semmit sem?Vagy mikor bevittek Téged rendőségre/orvoshoz,miért nem mondtad el,hogy nem ez az első eset,és anyád megzakkant.

Velem ezt csinálta volna,orrbarúgom,és otthagyom,nem ám még tízedszerre is hagyom,hogy bevigyenek.

És jöhetnek a kommentek,hogy dehát az anyám,meg ilyesmi.DE!Anya az ilyen?

2011. jún. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Norbi02 ***** válasza:
0%

Szia!


Javaslatom: Nem menj pszichiáterhez!!! Az csak rontani tud a helyzeten. Egy pszichiáter az esetek túlnyomó többségében valamilyen gyógyszert ír fel, ami nem más mint durva drog, ami csak letompít és tovább csökkenti a tudatosságodat és gondolkodási képességedet és nagyon sok esetben függőséget is okoz. A pszichiátriai szereknek brutális mellékhatásai lehetnek és vannak is. Ez nem vicc. A pszichiátra az a hely ahol a lejtő nagyon meredekre vált, tovább lefelé.


Ha véletlenül akaratod ellenére kapsz kényszerkezelést, akkor keresd a CCHR nevű szervezetet. Ők az ilyen visszaélések törvényes kezelésével foglalkoznak és tudnak segíteni.


Ez a web oldaluk: [link]


Hogy mit tegyél, ha úgy érzed, hogy gáz van?


Végezd el ezt az ingyenes olnine (rövid tanfolyamot):

[link]


Aztán végezd el ezt:

[link]


Aztán ezt: [link]


És ha van kedved az összes többit, amit a fenti oldalakon találsz.


De addig is, amíg ezeket végzed:

Aludd ki magad.

Egyél eleget tápláló ételeket, szedj vitaminokat

Reggelente menj el egy nagyot sétálni és figyelj meg dolgokat, nézz rá dolgokra, amíg jobban leszel. De ezt megteheted bármikor, amikor úgy érzed, hogy nagyon befelé kezd fordulni a figyelmed és rosszul érzed magad.

Ne nézz TV -ét és ne hallgass rádiót (a sok felkavaró rossz hírek miatt.)

Sportolj valamit (pl kocogás vagy bármi más amit szeretsz)

Tegyél rendet a szobádban, lakásodban, csinálj fizikai munkát. (ezek mind kifelé fordítják a figyelmed)

Tégy valami jót másokért.

Dolgozz, termelj, csinálj valami értékeset.


Ez csak pár dolog, amiktől úgy gondolom jobban fogod érezni magad.



A tanfolyamok elvégzése után sokkal többet tudsz majd, mint amit itt le lehetne írni.


Sok sikert és ne menj pszichiáterhez, de pszichológushoz se! :-)

2011. jún. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

A Szcientológiai Egyház közleményét hallották.

Na, őket kerüld messzire, annál minden jobb.

2011. jún. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Menj alacsonyküszöbű ellátóhelyre, oda nem kell semmiféle beutaló. Pl.:


Rév - Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat


Közösségi ellátó részleg

1115 Budapest, XI. ker. Bartók Béla út 96.


Nappali ellátó részleg

1115 Budapest, XI. ker. Csóka utca 5.

Tel/fax: (06 1) 466-4455

Telefon: (06 1 ) 361-4252

E-mail: caritas.revbp(kukac)mail.datanet.hu

2011. jún. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!